20 let+ starý ficus benjamina - co s ním?


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: 20 let+ starý ficus benjamina - co s ním?

Odeslat příspěvek od Návštěvník 20. 11. 2018 16:57

Dobrý den. Benjamín většinou takto opadá, když na něj jde průvan. Stačí otevřené okno při jeho mití a začne opadávat (většinou zelené listy a velké množství najednou), nebo nedostatek světla, či po přeschnutí (žluté listy). Může mit i nedostatek živin, tj malý květináč. Osříhat se nechá, ale možná bych počkala až na jaře, ale ne vždy začne obrážet podle našich předtav a chvíli to potrvá... Silnější větve se mají stříhat šikmo, lépe pak obráží.

Odeslat příspěvek od Registrace Buerace 28. 10. 2018 11:50

Ahoj, potřeboval bych poradit od někoho, kdo rozumí kytkám. Máme doma staršího benjamína - je starý minimálně 20 let (spíš ale víc). V posledních letech to s ním ale jde z kopce - opadávají mu listy a stávají se z něho "košťáko". Poradí mi někdo, co s ním, aby se dostal zpět do kondice a začal zas vypadat jako zdravá kytka.
Chtěli bychom ho přesadit (teď má květník 40x40x30 cm) a možná i nějak ořezat. Pomůže to? Můžeme teď nebo spíš na jaře?
díky z pomoc a každou radu...

https://www.imgup.cz/images/2018/10/28/benjamin.jpg

Nahoru