Vánoční kaktus


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Vánoční kaktus

Odeslat příspěvek od Karen Válková 31. 10. 2018 08:01

Obrázek Obrázek

Odeslat příspěvek od Karen Válková 28. 10. 2018 20:17

Je to skoro rok co s tím opadáváním článků zápasím. Ten můj první nádherý už skoro nemám. Z těch 5 co jsem dostala sazeničky ještě žijí 3 ovšem když říkám žijí tak je to jen maličká sazenička která má sotva několik článků ale žijících a u některých je poupě. Léto byly na dvoře v polostínu pod stříškou. Já si myslím, že to opadávání je nakažlivé. Psala mi pani opd které jsem ty mladé rostlinky dostala ,že se to u ní a ještě u její matky která ani nebydlí s nimi také ukázalo. Já měla ten původní bílý několik roků nikdy mu nic nebylo a jak jsem dostala ty mladé nakazil se asi od nich. Pokusila jsem se dát do vody několik jeho řízků, ale moc si naděje nedělá, Vypadá to tak, že zůstanu i nadále u amarylisů.
Ale mrzí mne to.

Odeslat příspěvek od hejjar 22. 12. 2017 16:49

tak to má vzornou péči a to je jeho dík, paráda

Odeslat příspěvek od Karen Válková 21. 12. 2017 12:25

No to je paráda. Moc krásný!!

Odeslat příspěvek od Dušan2 20. 12. 2017 19:15

Díky :-)

Odeslat příspěvek od Lukas123123 20. 12. 2017 18:59

Ten je uzasny!!! :-)

Odeslat příspěvek od rajsa 20. 12. 2017 14:40

Viděla jsem ho v galerii, no je nádherný.

Odeslat příspěvek od Dušan2 20. 12. 2017 14:15

Tak po roce opět kvetl na plno :-))
Od jara do podzimu na jižní straně na plném slunci a začátkem listopadu šel domů. Takto se odvděčí, rok od roku víc.

Obrázek

Odeslat příspěvek od Karen Válková 20. 12. 2017 10:05

No jo, do nedávna jsem vůbec netušila že je to epifyt. Náhodou jsem se to dověděla z Receptáře v telce. Byl tam obrovskej kousek jak roste na stromě. Člověk se pořád učí.
Je mi ale stále zvláštní že ten první velký bílý těmito potížemi neprošel ani jako maličká rostlinka. To byl na okně pořád a ven jej dávat mě ani nenapadlo. Nyní po otravě amarylek na zahradě mám v létě všechny kytky přez léto na dvorku a s nimi i tyhle kaktusy. Jsem moc zvědavá jestli ty dva nejvíc postižení vůbec přežijí.
Stejně moc dík trochu jsem tvým přičiněním přišla na nové možnosti.
Jo taky bych měla problem s tím studeným odchovem. V pokoji s kytkama mám také štěňátko tomu teda topím to ani jinak nejde. Tak zatím ahoj K.

Odeslat příspěvek od rajsa 20. 12. 2017 08:21

No je to epifyt, jako Phalenopsy, takže kořeny pořád ve vlhku nemá, jen když zaprší, nebo je vlhko ve vzduchu. Jestli na něj proudí studený vzduch z tý ventilace, tak možná ta prudká změna teploty vadí.

Odeslat příspěvek od Karen Válková 19. 12. 2017 17:46

Dík za rady možná to bude konečně to poravé. Na okně na ně svítí slunko když teda svítí, a zálivku se budu snažit ještě ubrat. Zalévala jsem jednou týdně. Průvan ten snad mohu vyloučit. Větrám ráno jen chvíli ventylačkou že by i tohle vadilo??????

Odeslat příspěvek od rajsa 19. 12. 2017 17:09

https://www.odpovedi.cz/otazky/zacali-m ... lam-spatne
tady píšou průvan, přelití, jinak nevím, mě se to nikdy nestalo.

Odeslat příspěvek od Karen Válková 19. 12. 2017 16:33

A nevíš, čím je způsobené opadávání kaktusových lístků? Tento velký bílý tím nikdy postižený nebyl, ale ty 4 mladé sazenice ano. O dvě jsem myslím že už skoro přišla. V létě byly všechny společně na dvoře na slunku. Po přenešení dom začaly tři opadávat. Jeden se zdá se vzpamatoval. Dvěma stále padají články listů.Už jsem je pokusně přesadila a dala do jiné místnosti ale asi to nezabere. Stejně tak je postižená i pani od které jsem sazenice dostala a i u jejích známých se tohle ukazuje. .
Nevím si rady.

Odeslat příspěvek od rajsa 19. 12. 2017 16:25

Tak to není až tak pravda, hlavně je dobré ho v létě dát ven do polostínu a pak koncem léta, nebo koncem září velmi málo zalévat. Po přenesení do bytu víc rosím a zalévat začnu až se objeví poupata, to se s ním pak nemá už hýbat. Bydlím v paneláku, u mě chladno nepřipadá v úvahu a kvetou mi každý rok.

Odeslat příspěvek od Dana 19. 12. 2017 13:30

Vánoční katusy máte opravdu nádherné. Mám kaktus doma zhruba půl roku a stále čekám až je budu mít samý květ, ale zatím nic moc. Nedávno jsem se dočetla v článku o pěstování Vánočního kaktusu, že ideální teplota pro pěstování je 12 - 15 stupňů, že potom opravdu hodně kvete. Můžu se zeptat na Vaší zkušenost? Nemám doma žádnou tak chladnou místnost... Děkuji za rady

Nahoru