Sprekelia


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Sprekelia

Odeslat příspěvek od Karen Válková 4. 11. 2017 11:32

Když již zase nějaká reklama to tady oživila připíši co je nového u mne. Moje sprekelie tento rok přežila. V létě jsem ji vysadila ven jedna ze tří cibulek zašla ale druhé dvě žily . Zrovna dneska jsem je dala spát .Jsou sice zmenšené stejně jako všechny amarylky které prošly otravou ale jsou živé tak snad to bude dobré.Zimují zabalené do novin. :-)
https://karelex1.rajce.idnes.cz/D50_zah ... ekelii_od_

Odeslat příspěvek od kejki3 1. 10. 2016 14:25

Díky, už se těším na fotky s novým fotoaparátem, tohle má hodně chyb, protože s mobilem to prostě nevidím.

Odeslat příspěvek od Danielka.9 29. 9. 2016 17:34

moooc pěkné :tleskani :tleskani

Odeslat příspěvek od kejki3 25. 9. 2016 00:12

Když se neobtěžuji s vyjmutím z květináče, kvetou až s listy:

-- 25. 9. 2016 01:14 --

Když se zimují v novinách na skříni, je riziko, že na ně není čas. Ale pak ženou první stvol s květem, až pak listy. Za chvíli půjdou zase do sucha a klidu.
Přílohy
FOTO1.jpg

Odeslat příspěvek od Karen Válková 16. 6. 2014 11:36

Jasně rozumím.Já tu moji dostala již v roce 2011. Byla to jen jedna mladá cibulka a hned ten rok z ní byly 3. Jen ten růst byl pořád takovej nijakej. Byly to jak bych řekla takové vytáhlé frňousky. http://karelex1.rajce.idnes.cz/B31_cast ... rcelky.jpg
Tady mám zachycenej průběh jejch růstu. Proto se tak raduji z toho letošního. Mám poptve pořádné silné listy. Sice to na květ nevypadá, ale třeba příští rok.

Odeslat příspěvek od kejki3 16. 6. 2014 08:20

Nee, to je něco jako perlit, dostal jsem asi 3 kubíky substrátu z odhalené pěstírny marjánky. Je to lehké, není to hnojivo. Jinak dávám kompost, ten je taky nacpaný dusíkem.
Já je raději nedělím, tohle je z jedné cibule možná 6 let, spíš 5 zpátky.

Odeslat příspěvek od Karen Válková 16. 6. 2014 07:38

Tak to asi ano, mně ještě nekvetly vůbec.Původně jsem dostala jednu mladou cibulku a ta se takto omladila letos jsem je sázela poprve jednotlivě,ale už jsem si myslela že jsou docela velké.
To máš nahoře přisypaný cererit? Taky jsem jej tam dávala ,ale už dřív při sázení.
TAk já tam znovu přidám. I když cibulky byly sázené do nové kupované zeminy.

Odeslat příspěvek od kejki3 15. 6. 2014 14:42

Asi mám vykrmenější.
Přílohy
Fotografie008.jpg

Odeslat příspěvek od Karen Válková 13. 6. 2014 17:26

Tak ty moje už pěkně rostou ,ale že by chtělo něco kvést tak to se mi nezdá.

Obrázek

Odeslat příspěvek od kejki3 8. 6. 2014 23:06

Tak ty zasazené kvetly před listy, asi jako se prodávají amarylky, květů dost, tak teď zase nahnat sílu na příští rok.

Odeslat příspěvek od Karen Válková 15. 5. 2014 23:24

Tak budeme chytřejší. Já ty svoje v březnu zasadila do květináče(zimované byly na sucho v novinách stejně jako loni) .Teď jsou na zahradě ve foliaku, ale co se s nimi děje netuším. Je tam příliš velký vítr, abych se pokusila jejich textilii jen nadzvednout a hledat je. Snad v neděli to už nemá tak foukat.

Odeslat příspěvek od kejki3 15. 5. 2014 21:24

Čím hloupější sedlák - někde jsem vyčetl nechat v květníku, takže půlka v květináči a půlka jen tak ložená nahoře v nevytápeném pokoji. Takže zatímco samotné cibule teď strkají špičky a čekají na zasazení už měsíc, tak květináč jsem před měsícem zalil, kvetly snad všechny cibule. Fotil jsem teď, protože zítra už tam nemusí být ani ten poslední květ.
Přílohy
Fotografie017.jpg

Odeslat příspěvek od Karen Válková 17. 3. 2014 09:02

Tak jsem si tu přečetla všechny příspěvky ze dřívějška a musím přiznat, že jsem na ty svoje docela zapoměla. Dřív jsem je dávala na zimování sice taky v novinách, ale byly v pokoji. Letos jsem zapoměla .Spaly společně s amkama ve špajzu.Tam je chladněji. proti podzimu se cibulky scvrkly a ta nejmenší odešla docela zpráchnivěla. Zbyla z ní jen docela maličká nová minicibulka.Ostatní jsou stejné.Mám teda jednu pěknou velkou (tu původní ) a 3 mladé už vyrostlé +to minimiminko. Nevím jestli je to dobře, ale nyní jsem je namočila do skleničky se 3 kapkami Previcur Energy ,Je to fungicid ,Původní Precicur už se nevyrábí a tohle je novej už povolenej u nás. Vzhledem k letošní tak teplé zimě doufám ,že jim to chladnější zimování ve špajzu moc neublížilo .Teď je nechám ale hodinku nebo spíš dvě namočené a pak po oschnutí zasadím. Květináč jsem si už nachystala. Nafotila jsem je, ale fotky přidám až odpoledne.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odeslat příspěvek od Karen Válková 16. 3. 2014 20:27

Taky mám několik těchto cibulek. Zimovala jsem je jen v novinách. Na podzim při zimování vypadaly takto.
Obrázek

Zatím teda nekvetly.Musím se na ně teda zítra podívat.
Neměla jsem je v úmyslu sázet doma. Myslíte že bych měla?

Odeslat příspěvek od RaiskA 16. 3. 2014 18:03

měla jsem je v zemi.skoro všechny jsou suché :-\ ,zůstaly jen tři pidi cibulky :/

Nahoru