Růže: výběr odrůd, nákup


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Růže: výběr odrůd, nákup

Odeslat příspěvek od Alík5 7. 5. 2016 10:31

Pro milovníky růží doporučuji tuhle stránku, kde si každý přijde na své: http://dum-a-zahrada.megainzerce.cz/kvetiny/index-1.htm

Odeslat příspěvek od kejki3 27. 6. 2013 19:32

Je ve velkém květináči, takže ujmutí bude bez problému, zbytek jak říkáš.

Odeslat příspěvek od Reika 27. 6. 2013 16:43

Děkuji vám všem za odpovědi. Ale 650kč - to je moc! A jistota, že přežije a bude snášet zdejší podmínky žádná... :oboze

Odeslat příspěvek od kejki3 7. 6. 2013 23:22

Aby sis nemyslela, byly tam i dražší řady :pozor:

Odeslat příspěvek od Klivie 6. 6. 2013 14:47

No tak to je síla. :oboze :shock:

Odeslat příspěvek od kejki3 6. 6. 2013 11:40

Reika píše:Dobrý den! Máte někdo růži Parfum de Grasse? Dá se koupit? Děkuji. :-)

Dobrá zpráva, je to růže z voňavé kolekce Hornbachu, je jich víc druhů. Špatná zpráva - 650,-Kč

Odeslat příspěvek od kejki3 5. 6. 2013 00:01

Vybral bych si v období květu u školkaře a pokud nemá kontejnerové, tak si přijet na podzim.
Růže z Baumaxu nejsou z tuzemska a nepřežijí všechny zdejší podmínky. Kvalita prosto kořenných šla u nich hodně dolů a těmhle květináčům bych taky moc nevěřil.

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 4. 6. 2013 16:28

Záleží na tom, jakou růži chceš a kam ji budeš sázet. Vezmi v úvahu, že každá vyroste jinak velká, některé jsou pnoucí, jiné stromkové, půdopokryvné, miniaturní, velkokvěté, mnohokvěté, odolnější, méně odolné, některé kvetou jednou ročně, jiné remontují... Možností je spousta. Pokud máš na mysli přímo tu nádobovou růži v akci za 159 Kč, cena se mi zdá ok. Levněji pořídíš, když budeš kupovat růže prostokořenné, to ale znamená čekat do podzimu a výsadba je pro začátečníka možná složitější.

Odeslat příspěvek od skvrne 4. 6. 2013 15:36

Dobrý den, jsem začátečník a zvažuji pěstování růží. Zaujala mě nabídka růží v Baumaxu, máte s tím někdo zkušenosti, nebo by jste je tu nepořizovali? předem dík za radu

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 3. 6. 2013 15:11

Pro všechny milovníky růží je tu pozvánka na zajímavou akci. Teď jen počasí aby se zlepšilo.

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 3. 6. 2013 09:39

Reiko, tak když najdeš, dej vědět. Pokud bys ji nemohla sehnat, na stránkách prodejců růží se dají najít takové, u nichž je předností právě jejich vůně, na výběr jich je dost. Já mám oblíbenou růži stolistou, říká se jí také marocká - voní úžasně, silně, omamně. Voňavou klasikou je růže damascénská, pěstuje se hodně v Bulharsku. Používá se do parfémů. Ale existuje spousta růží s intenzivní vůní.

Klivie, máš pravdu, růže už nevydrží tolik, co dřív, mám stejnou zkušenost. Na zahradě pořád máme pár růží, co vysadila babička, zkrátka ty, co pamatuji od dětství, ale některé z novějších nevydržely mrazivější zimy. Z toho důvodu jsem se rozhodla, že zkusím vysazovat hlavně historické růže - jsou obzvláště mrazuvzdorné a některé mají intenzivní vůni. A taky mi připomínají starou dobrou Anglii a atmosféru tamějších zahrad, což mám ráda. :-) Stolístka třeba patří mezi ně.

Odeslat příspěvek od RaiskA 1. 6. 2013 20:48

nádhera, :shock: taky by se mně líbila :hm

Odeslat příspěvek od květiny 1. 6. 2013 10:44

Nádherná je :-)

Odeslat příspěvek od Klivie 1. 6. 2013 10:23

Ta je teda nádherná, taky bych ji chtěla. Dost růží mi odešlo vloni a ještě další dvě letos. Potřebuji obnovit záhon. Jen mi přijde, že už nevydrží tak dlouho jako dřív, ptala jsem se na to i zkušené zahradnice a říkala mi, že to je přešlechtěním, jsou prý choulostivější.

Odeslat příspěvek od Reika 1. 6. 2013 07:28

Díky za odpověď a odkaz. Tu růži dostala známá, nejenže je překrásná, ale NÁDHERNĚ voní! Dior se může schovat. Hledám v katalozích, na internetu ... a nic. Moc bych ji chtěla... Vyfotila jsem ji.

http://i.nahraj.to/f/m96.jpg

Nahoru