Jaké půdokryvné trvalky pro sušší svah?


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Jaké půdokryvné trvalky pro sušší svah?

Odeslat příspěvek od Fidych 8. 5. 2012 23:08

Jestli v té skalce roste jen tráva, pak by byl Roundup zbytečně drahý ( a navíc spolehlivě fakt hubí vše, na co kápne) a stačil by herbicid hubící jen trávu. S tím už by měli poradit v zahradniním centru, co mají v nabídce. JO, babo raď, co bude lepší :idea:

Odeslat příspěvek od Dušan2 8. 5. 2012 20:45

Je to šílený boj, já to dělám sem tam ručně, ale to je nekonečné, někdy pak roundupem, ale opatrně( zničí vše na co ukápne).

Odeslat příspěvek od Fidych 8. 5. 2012 19:14

Nějak chemicky hubit trávu v takovém porostu bude dost problém. Jak skalka zaroste, jedině vyrýt rostliny, pečlivě vybrat plevely, vyčistit místo, kam chcete nasázet a znovu vysadit (práce jak na kostele).
Existují přípravky na hubení jednoděložných plevelů (trávy), takže ostatní by mělo vydržet, jedině vyzkoušet na kousku, jak to budou snášet kvítka, co mají přežít ;-)

Odeslat příspěvek od sodacek 8. 5. 2012 16:42

irena 27 píše:Reny: já nevím ale já těch plamének mám hodně ( sama jsem si je namnožila ) ale vypadají velmi pěkné .Jenom tam místy prorůstá tráva no ale ta je všude .Nevím jestli se tady dají vkládat fotky.Zatím jsem na vložení foto nic nenašla. Škoda,mohla jsem ti poslat fotku jak vypadají po odkvětu.Pokud se opravdu stane a nějak se od středu vyholí ,tak není problém z 1 trsu udělat několik nových a máš je pěkné pořád.Rostou celkem rychle. To je takový můj koníček- vše namnožit a pak nevím co s tím. :roll: :lol:

Dobry denj, chtel jsem se zeptat, mam na skalce take tyto kvetinky, ale ted me v nich silne prorusta trava, dostala se tam z travniku ! :-( Zajimalo by me, jestli mate nejake osvedcene hubitele travy v techto kvetinkach ??? dekuji za odpoved, poradit muze samozrejme kazdy, kdo bude mit k veci co rici, diky vsem ;-)

Odeslat příspěvek od Monetka 15. 10. 2008 09:56

nejlepší je rozchodníky nebo nějaké floxy. Dělají nádherné koberce a jsou barevné listem nebo květem.
http://rozchodniky.blog.cz/
http://skalnickar.blog.cz/

Odeslat příspěvek od Monetka 15. 10. 2008 09:54

No je to škoda že to tady spí.
Půdokryvných rostlin je spousta. Já osobně se věnuji trvalkám, skalničkám a rozchodníkům, které jsou obzvláště vhodné.Je škoda že právě rozchodníky jsou velmi podceňované a pomíjené rosltiny. V současné době je k získání mnoo nádherných kultivarů, které se nadají porovnat s dřívější nabídkou našich zkostnatělých zahradníků, co nabízeli jen pivoňky a karafiáty. Třeba takové zlaté Sedum Angelina - předčí svou mateční rostlinu mnohokrát.
nejjednodušší bude asi vložit odkazy na mé soukromé stránky věnované těmto rostinám. Jsou tam odkazy na fotogalerie.
http://skalnickar.blog.cz/ - skalničky
http://rozchodniky.blog.cz/ - Sedum - neboli rozchodníky.

Odeslat příspěvek od Daniel Bozner 28. 5. 2008 20:27

Tak to je zase další pokus o oživování??? :?:

Odeslat příspěvek od Návštěvník 28. 5. 2008 09:28

Reny píše:Chtěla bych poradit, jakou půdokryvnou trvalku zvolit na pokrytí dvou menších svahů. Je tam spíše sušší prostředí a půda středně těžká, chudší na živiny. I když přihnojovat samozřejmě budeme. Shlédla jsem se v Plamence šídlolisté, ale prý po odkvětu vypadá škaredě a vysychá. Prosím poraďte.

Odeslat příspěvek od Mikola 16. 4. 2007 17:43

Doporučuji podívat se na kompletní webovou příručku o půdopokryvných rostlinách. Najdete ji na stránkách ČZS.
http://www.zahradkari.cz/e_knihy/pudopo ... kryvne.htm.

Odeslat příspěvek od Červík 14. 4. 2007 18:54

irena 27 píše:Nevíš prosímtě proč mi ten skalník ani nekvete a ani nedělá bobulky .Už ho mám asi 3 roky a pořád nic.Někde asi dělám chybu.Dík!limg]http://sirmi.ic.cz/kytka/3.gif[/img]


Mám ho stejně tak dlouho. Ani jsem nevěděla, že se tak jmenuje, vypěstovala jsem si ho z odšípnuté větvičky, zatím také nekvetl, ale začíná po zimě se pěkně rozrůstat, tak doufám, že se dočkám...

Odeslat příspěvek od ottova 20. 3. 2007 22:51

Kromě v diskuzi už zmiňovaného skalníku např.:
zakrslý plazivý jalovec Juniperus Repanda, rozroste se do šířky až půldruhého metru, výška kolem 30 cm
plazivka Acaena, stálezelená poduškovitá skalnička, s málo nápadnými kvítky a zajímavými semeníky, uvítá zimní přikrývku
karafiátky - hvozdíky Dianthus, krásně a voňavě kvetou, nesnáší vlhko, snesou i kamenitou půdu, potěší je humóznější půda nebo přihnojování
iberka, stálezelená trvalka, bílé květy, potřebuje v suché zimě zakrytí, aby nevymrzla
rozchodník Sedum, miluje sluníčko, snese i nejchudší půdu
tařička, polštáře květů v dubnu až květnu, vyhovuje jí hlinitopísčitá půda
Na slunci mohou být i konvalinky, které se rychle rozrůstají, ale zdodnost květů je jen brzo na jaře

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 17. 3. 2007 18:50

Nevím jak velký prostor to je,ale co zkusit i různé druhy půdopokryvných růžiček.Vytvoří časem barevné koberce a nevypadají prý špatně,podle kolemjdoucích!Samozřejmě péči a údržbu požadují stejnou jako ostatní rostliny,a navíc by jsem řekl i zadržují půdu na svahu před erozí.

Odeslat příspěvek od kateřina Tomášová 12. 3. 2007 18:41

Na suchý svah doporučuji mateřídoušku. Hezky kvete a nádherně voní. Za rok mi udělala padesáti centimetrový koberec. Také mám úspěch s mátou peprnou, krerá se rozrústá jako plevel. Musím ji krotit. Kvete bíle. To samé meduňka. Jinak moc hezká je mydlice, tvoří růžové převisy.

Odeslat příspěvek od Fidych 18. 2. 2007 21:27

Neztrácejte naději! Letos určitě pokvete! Někdy mu to trvá déle, ale každá rostlina jednou vykvete (pokud neuhyne). Zdravím :)

Odeslat příspěvek od irena 27 5. 8. 2006 17:43

Nevíš prosímtě proč mi ten skalník ani nekvete a ani nedělá bobulky .Už ho mám asi 3 roky a pořád nic.Někde asi dělám chybu.Dík!Obrázek

Nahoru