Pivoňky


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Pivoňky

Odeslat příspěvek od Danielka.9 11. 6. 2013 13:04

Kvetou nám pivoňky,ale ten déšť...ObrázekObrázek

Odeslat příspěvek od RaiskA 1. 6. 2013 20:46

tak krásně kvetou pivońky a furt do nich prší,tak je po parádě :-\

Odeslat příspěvek od Danielka.9 23. 4. 2013 16:02

Není nic jednoduššího než pěstovat pivoňky,ty totiž chtějí jen klid :nenapadne . To zamená zasadit a už do nich nedloubat.Jen jsem nevěděla jestli ta keříčková je na tom stejně, nebo chce nějakou jinou péči.Ujistili mě tady, že je to stejné,tak si ji klidně kupte a přeji radost z květů. :tleskani :tleskani :tleskani

Odeslat příspěvek od skvrne 23. 4. 2013 12:54

Dobrý den, je pivoňka náročná na pěstování či nikoli? Jsem začátečník :O( Předem děkuji za sdílení zkušeností :o)

Odeslat příspěvek od Danielka.9 5. 4. 2013 14:20

Fidych děkuji za odpověd a omlouvám se, když jsem to psala ,tak tam ten váš příspěvěk nebyl.Tak jsem odpovídala jen pro Vlazy. Podle času je vidět,že to bylo odesláno, když jsem ještě psala a pak jsem to už neviděla :oboze .Takže se mohu těšit na dlouholetost dřevité pivoňky, to mám radost.Snad se te mé bude také dařit. :lol: Koupila jsem si fialkovou.

Odeslat příspěvek od vlazy 4. 4. 2013 20:59

Já dřevité pivoňky nemám. Ty co mám jsou pouze samé nedřevité. Když jsem je loni rozsazoval tak jsem jim přidal trochu kompostu a přihnojil je Cereritem. Velké mrazy tak aby to přes zimu vymrzlo nebyly, ale mne jde spíše o to jestli se všechny dostatečně dobře ujmuly. Pokud z toho nic nebude tak letos budu zkoušet znova.

Odeslat příspěvek od Fidych 4. 4. 2013 19:46

Ta, co o ní píšu je dřevitá, sytě růžová pivoňka :-]

Odeslat příspěvek od Danielka.9 4. 4. 2013 19:40

Myslím že jo, zas takové velké mrazy nebyly.Akorád mají rády klid, tak možná nepokvetou letos. S tou dřevitou zkušenost nemáte ??? :hm

Odeslat příspěvek od Fidych 4. 4. 2013 19:38

Máme dřevitou pivoňku na zahradě už přes dvacet let, a všechno zatím přežila. Už jsou na ní léta znát, takže ji po částech "zmlazuju", a i tohle přežívá. A musím se přiznat, že krom občasného přihnojení se o ní nijak zvlášť nestarám. A má se k světu, kvete každoročně a hodně.
Roste dobře, těžko to vysvětlit, ale keřík, viditelný na záhonu je z ní po dvou letech (ty první roky se jí může věnovat větší péče, líp narůstáe).

Odeslat příspěvek od vlazy 4. 4. 2013 19:35

Tak já jsem loni v srpnu rozsadil pivoňky a jsem nyní velmi zvědavý jestli po zimě z nich něco bude a vyrostou.

Odeslat příspěvek od Danielka.9 4. 4. 2013 16:31

Tak sněhu tu máme,jako na severu jenže já se dneska byla jen tak kuknout v Baumaxu :oboze :nenapadne .No a co tam nevidím pivoňky, skoro všechny ty obyčejné barvy mám,ale co jsem chtěla, tak tu dřevitou co roste jako keříček.Koupila jsem si jí ve fialové barvě. Máte je někdo na zahradě :?: , chci se zeptat jestli nevymyrzají a jak rychle z toho vyroste keříček :hm .Zatím je malinká.

Odeslat příspěvek od Fidych 11. 7. 2012 10:08

Kompost (dobře uleželý) se může dávat na jaře, ale přisypat ho na podzim k rostlinám není také marné - pokud je ho vyšší vrstva, chrání je i před mrazem. Zjara je ho ale třeba rozhrnout, aby nebyly pivoňky utopené. Jinak přihnojuji občas Cereritem, uvolňují se z něj živiny postupně a cenově vás nezruinuje.

-- 11. 7. 2012 11:14 --

Ještě můžete použít hnojivo Substral - existuje několik druhů, podle typu rostlin - na keře, letničky, trvalky, růže... také se postupně uvolňuje do půdy po dobu asi tří měsíců, takže není třeba hnojit často :-))

Odeslat příspěvek od kejki3 10. 7. 2012 22:15

A nerýpat kolem nich.
Rychlejší je dělení, navíc pokud některé odrůdy *****í, je to jistota.

Odeslat příspěvek od vlazy 10. 7. 2012 21:51

Fidych:
Tím kompostem hnojíš jak a kdy. Předpokládám, že jen tak obsypáni pivoňky kompostem asi nebude příliš vhodné. A co to minerální hnojivo, neznáš nějaký konkrétní název co je vhodné na pivoňky?
Tomu vypěstování pivoněk ze semen nedávám příliš velkou naděj, že by se to povedlo, ale pokud to dozraje a budou z toho nějaké semena tak bych to zkusit mohl.
Jinak kdy je ty pivoňky nejlépe množit tím dělením? Někde jsem četl, že v srpnu. Stačí se ale do zimy dostatečně uchytit, tak aby přes zimu nevymrzly?

Odeslat příspěvek od Fidych 10. 7. 2012 20:58

Starším pivoňkám prospěje kompost, nebo nějaké plné mnerální hnojivo - určitě byste si něco vybral z nabídky v zahradnických centrech, a rádi vám poradí.
Pivoňky ze semen - nevím - nikdy jsem to nezkoušela, jednou bezúspěšně u dřevité pivoňky, takže je raději množím dělením. Určitě je to rychlejší, a víte, co vám z nich vyroste. Nesázejte pivoňky hluboko (hlouběji, než byly), pak nechtějí kvést.

Nahoru