Gladiole


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Gladiole

Odeslat příspěvek od rajsa 19. 10. 2016 17:52

Když je na jaře ještě málo světla, budou z toho vytáhlé nitky. A co se týká stvolu, schnout bude lépe krátký, protože čím dýl bude schnout, je možnost plísně apod.

Odeslat příspěvek od vlazy 19. 10. 2016 15:16

Na jednom videu se mluvilo, že ten stvol se má po vyrytí zkrátit na délku kolem 10 cm a až po usušení kdy je už suchý odtrhnout od cibule. Vysušené cibule se údajně má skladovat v suchém prostředí při teplotě nejlépe kolem 5°C ale ne méně než 2°C nebo více než 10°C a můžou být uskladněné i v ledničce.
Ty drobné malé cibulky rozhodně nevyhodím a na jaře se z toho pokusím něco vypěstovat pokud mi do jara vydrží. Napadá mne jestli by ty drobné cibulky nebylo dobré už v zimě předpěstovat doma v truhlíku aby do jara stačily alespoň trochu povyrůst a na jaře je pak přesadit na zahradu do země. Takto by možná mohla být šance, že už příští rok alespoň z některých vyroste i květ a ne pouze listí. Nemám s tím ale žádné zkušenosti a s gladioly teprve začínám.

Odeslat příspěvek od rajsa 19. 10. 2016 11:34

Cibule potřebují vysušit, aby se do nich nedala nějaká choroba, pak tu starou vespod vyloupnout, kořeny odstranit, i ten stvol ustřihnout až u cibule, když je jich víc, tak oddělit, slupky které na nich nedrží oloupat. Ty pacibulky se dají příští rok zasadit, vyrostou o něco větší, ale květuschopné až tak za 2 roky, je to jen pro trpělivé pěstitele ;-)

Odeslat příspěvek od vlazy 18. 10. 2016 23:12

Letos jsem poprvé na zahradě zasadil Gladiole. Včera jsem vyryl cibule a potřeboval bych poradit co nyní s nimi tak aby mi přetrvaly do jara a na jaře po zasazení z ních zase něco vyrostlo. Z celkem 5 zasazených cibulí jsem jich nyní vyryl 9 a mnoho malých asi také cibulek. Cibule jsem opláchnul ve vodě abych je trochu očistil od hlíny. Některé cibule jsou srostlé 2 dohromady. Měl bych je rozdělit a nebo raději nechat tak aby se nepoškodily? Měl bych otrhat nebo ostříhat kořeny které na těch cibulích jsou a nebo je raději nechat tak? A co ty malé asi také cibulky, je to k něčemu dobré a dá se z toho na jaře něco vypěstovat?
Gladiole.jpg
gladiole2.jpg

Nahoru