Papája - pěstování


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Papája - pěstování

Odeslat příspěvek od dama 55 14. 5. 2009 08:52

V tématu pokojové rostliny - ananas - jak pěstovat se na straně 7 můžete Anmaro pokochat, jak to dopadne, až ten Váš začne pořádně růst. Starkl prodává miniananas, ten nevyroste velký, tohle je z růžice od Lidla za 19,90. :mrgreen:

Odeslat příspěvek od Anmara 13. 5. 2009 20:44

o ananas se taky pokoušíme už pár let... jenže sehnat v obchodě ten "správný", který má šanci se chytit, není nic jednoduchého (když já prostě miluju ten "adrenalin" pěstování ze semínek a řízků) ;-) Přítel nemá tolik trpělivosti, tak ho vloni koupil u Starkla :-D a má ho v bytě na parapetu... zatím vypadá, že se mu daří, ale ještě je to takové miminko...
Nicméně, to mi připomnělo, že mám od letošních Vánoc zasazený dvě růžice, tak jsem na ně doběhla kouknout a vypadá to, že jedna jde... :-)

Odeslat příspěvek od dama 55 13. 5. 2009 20:09

V tom případě by pro Vás papája byla jak dělaná, kdyby se jí chtělo dařit. Mohu doporučit anannas z vrcholové růžice, to je taky velká legrace, když máte rádi ty velké kytky... :-)

Odeslat příspěvek od Anmara 13. 5. 2009 19:25

No, vzhledem k úspěšnoti zatím nemám obavy, že by nás papáji vystěhovaly. Krom toho jsme na velké kytky vcelku zvyklé - maminka má zhruba půldruhametrovou vánoční hvězdu s průměrem korunky asi metr dvacet, v kanceláři máme dvoumetrový ficus benjamina a diffenbachii jsem minulý týden zkrátila na necelý metr... cycas revoluta má rozpětí téměř metr... a krásná mascarena má listy cca půldruhametru... Větší problémy máme s tím, kam nandat spoustu malých květináčů s různými semenáčky ;-)

Odeslat příspěvek od dama 55 13. 5. 2009 10:04

Ahoj, tak mě tady zaujaly Vaše papájové pokusy. Vzhledem k tomu, že to semínko z obchodu asi není papája zakrslá, ale normální, možná buďte rádi, že už s Vámi není. On je to docela vzrůstný keř, velký, stavbou se podobá našemu šeříku. Viděla jsem to růst i s plody na Kanárských ostrovech a bylo to dost veliké, do bytu úplně nevhodné. Zrovna i ten ananas je obr, který Vás pomalu vycpe z bytu. Mám ho doma už tříletý a překáží úplně všemu. V tématu ananas jsem ho vyfotila na ukázku a teď je ještě větší, ale po plodu stále ani vidu, ani slechu. Kytky zásadně nevyhazuji, nezbývá než to s ním vydržet..

Odeslat příspěvek od ra.cermak 12. 5. 2009 18:01

držím palce

Odeslat příspěvek od Anmara 11. 5. 2009 21:27

Nu což, nějaké foto by se určitě našlo... jen zapátrat v neuspořádaném archivu... ;-)
Obrázek - tak takhle krásně papáje klíčí v kokosové drti (nicméně, po přesazení do zahradnického substrátu postupně odešly)...
Obrázek - tak tyhle rostly v subtrátu pro výsev a množení na jižním okně (a postupně odešly)...
Obrázek - no a tyhle jsou "provizorně" v kelímcích od jogurtu (nevím jak rychle klesá klíčivost, ale tahle semínka jsem doma měla asi tři měsíce a bylo mi líto je vyhodit, a tak jsem jich tam dala pro jistotu šest :-D ) s běžným zahradnickým substrátem na severním okně v kuchyni a uvidíme, co bude dál...

Odeslat příspěvek od ra.cermak 11. 5. 2009 19:28

Tož nějaké foto by nebylo :tleskani

Odeslat příspěvek od Anmara 10. 5. 2009 22:30

Papáju jsem zkoušela pěstovat už mnohokrát (a stále to nevzdávám), ale zatím žádná sláva - klíčivost bezproblémová, ale další manipulaci snáší mnohem hůř (naštěstí je semínek ve výborném plodu spousta ;-) ). Momentálně mám asi deset rostlinek a chodím kolem nich po špičkách, aby se náhodou nelekly a neodešly, jako spousta jejich předchůdkyň.

Odeslat příspěvek od Scandiaca 9. 3. 2009 23:12

To je škoda, že to zašlo.. no ale za pokus to určitě stálo. Když už jsme u takových neobvyklejších rostlin, já bych chtěla letos zkusit vyset citlivku (mimózu), ale prej to taky není sranda na pěstování. Ale láká mě to, no tak uvidíme ;-)
A ty filodendrony vypadají krásné, mají pěkné lesklé listy.. se mi líbí :tleskani

Odeslat příspěvek od kejki3 24. 12. 2008 07:29

Zkuste peruánskou mochyni, seje se v lednu a naroste pořádný keř.

Odeslat příspěvek od ra.cermak 23. 12. 2008 20:53

ale nesmíme to vzdávat ne ? :lol: :tleskani

Odeslat příspěvek od HanaT 23. 12. 2008 20:50

To víte ono to chce svoje a když ty podmínky nejsou,tak to nemůže jinak dopadnout,
ale za pokus to stálo

Odeslat příspěvek od ra.cermak 23. 12. 2008 20:44

Upřímnou soustrast já taky pohořel s těma ananasy :-!

Odeslat příspěvek od HanaT 23. 12. 2008 20:34

oznamuji všem,že jsem pohřbila poslední papáju, :'( myslím,že chtěj velké teplo a hodně vlhký vzduch a toho se jim u nás nedostávalo.

Nahoru