Hydroponie


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Hydroponie

Odeslat příspěvek od Taiko_CZ 11. 9. 2008 15:12

Miska je hned u rostliny, takže ikdyž nezmění klima v pokoji, věřím, že rostlině aspoň trochu prospívá.

No, dvakrát denně ji kontrolovat, to časově často nestíhám. Tak uvidím, co mi ještě kdo napíše a asi zkusím alespoň tu větvičku na hydroponii.

Odeslat příspěvek od kejki3 11. 9. 2008 09:15

Áááááááááááh, spletl jsem si tě se Štěpánem...
I na wiki je zmínka o tom, že rostlina je úzkostlivá, reaguje nepříznivě na přeschnutí, málo vody, příliš studenou nebo teplou vodu, změnu umístění. Po zlepšení podmínek zpravidla roste zdravě.
Koukal jsem i na bonsajisty, co ti píšou, no a je to rostlina, na kterou se nesmí zapomenout. Z misky se toho tolik neodpaří, aby to změnilo klima v pokoji na subtropy. Hlavně ji neotáčej vůči světlu a myslím, že metr od okna s žaluziemi zas tak moc světla nemá. Hnojí se v době květu. Celkově je rostlina v mimalizovaném prostředí a zásoby vody v teple rychle vyčerpá. Myslím, že v paneláku v létě se bude muset kontrolovat vláha každý den dvakrát, i když je to na východ.

Odeslat příspěvek od Taiko_CZ 11. 9. 2008 08:13

Já nemám žádnou masožravku. Serissa Foetida Variegata je keř. Subtropický keř s malými lístečky (max 1cm na délku) a malými bílými květy.

Odeslat příspěvek od kejki3 10. 9. 2008 22:02

Myslel jsem, že ty masožravky mají nějaký prosklený box, asi jsem to viděl jinde. Pokud je rostlina náročná na zalévání, možná by jí nějaký uzavřený prostor s mikroklimatem pomohl.

Odeslat příspěvek od Taiko_CZ 10. 9. 2008 19:51

Hmm, no, žádný miniskleník nemám. O něčem takovém čtu poprvé.

No, tak jestli jde hydroponie jenom "od začátku", pak možná zvolím i možnost, jednu větvičku nechat vykořenit a zbytek rostliny zachránit klasicky. Třeba mi někdo i pomůže.

Odeslat příspěvek od kejki3 10. 9. 2008 19:29

Podle mých zkušeností, může být hydroponicky pěstována rostlina jen od začátku, jako právě ta větvička. Pokud už něco bylo v zemině, nejde to.
Je ta rostlina také ve svém miniskleníku nebo volně?

Odeslat příspěvek od Taiko_CZ 10. 9. 2008 17:51

Ahoj,

na jaře jsem dostal jako dárek bonsaj Serissa Foetida Variegata. Jenže je to pro začátečníka velmi náročná rostlina na pěstování a podle toho taky teďka vypadá. Je na tom velmi špatně nebo možná ještě hůř. Moc rád bych ji ale zachránil a ikdyž jsem dostal plno rad od pěstitelů bonsají, nejsem si jistý, jestli ji zachránit obyčejným způsobem dokážu. Mám velké problémy s tím, naučit se ji "ideálně" zalévat.

Jednou mi tady někdo napsal, že rostliny, kterým raší ve vodě kořeny, je často možné pěstovat hydroponií (téhle serisse ve vodě kořeny raší, zkusil jsem to na ulomené větvičce). Když jsem si o hydroponii něco přečetl, tak z toho vyplinulo, že by teoreticky mohla vyřešit nebo alespoň hodně pomoci s problémem právě té zálivky. Podle toho, co jsem se dočetl, má rostlina při hydroponickém pěstování dobrý přístup jak k vodě, tak ke vzduchu.

Když jsem kdysi dal do vody tu ulomenou větvičku, tak jí rašily ty kořínky, ale i mladé lístky. Proto doufám, že by mi mohla hydroponie pomoct. Serissa Foetida je na zálivku náročná, potřebuje hodně vody, ale samozřejmě né přelévat. To by přeci mohla hydroponie vyřešit ne?

Dodávám, že není mým cílem mít bonsaj - ikdyž jsem ji jako bonsaj dostal. Mým cílem je dokázat se o tuto rostlinu postarat (člověk se moc nerad loučí s tak krásným dárkem).

Prosím o vaše názory.

Nahoru