lopuchy a nepálivý kopřivy


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: lopuchy a nepálivý kopřivy

Odeslat příspěvek od aaischa 10. 9. 2012 21:37

tak jen doplnuji, bofix koupen, aplikovan, standardni redeni nepomohlo, dafkovani o pulku vyssi uspesne aplikovano, po dvou tydnech posekano, vsechny lopuchy, kopřivy a hluchavky se nejdřív divně zkroutily, zhnědly, a komplet uschnuly, mohu jen doporučit, až na tu cenu, super přípravek, určo se to vyplatí :) na zahradu 400m2, byla 0,5L lahev tak akorát..

Odeslat příspěvek od aaischa 5. 8. 2012 19:36

zahrada neni tak velka, koupim zkusim, super, určo klidně zopáknou, vypichovák znám :D ale v tomhle počtu by mi asi hráblo :)

Odeslat příspěvek od kejki3 5. 8. 2012 19:28

Dvouděložné plevely dostaneš z trávníku poměrně snadno. Známý je Bofix (dražší) a pak je řada dalších. Pěkně do konve a polít. Jenže nejúčinější je to v době růstu zjara, kdy se přípravek dostane do celé rostliny.
A pak existují vypichovače plevelů, třeba v jiném dotazu zde zmíněný od Fiskars.
Jestli to bylo nějakou dobu nadivoko, budou postupně klíčit další semena a postup se bude muset opakovat. I když lopuch a hluchavka by se už neměly chytit. Co se nevyseká je jitrocel, pampeliška a packa. Ty jsou tak při zemi, že jim sekačka nevadí.

Odeslat příspěvek od aaischa 2. 8. 2012 20:35

to by znělo luxusně ^^

Odeslat příspěvek od hejjar 2. 8. 2012 20:19

Nu ještě nemusí to být jen rondupem, prý je něco co vyhubí plevel a kulturní rostlinu nechá jen trošku zežloutne. Vyzkoušela jsem kolem bazénu, na podzim postřik a na jaře byla už pěkná tráva, ale nevím co to bylo, dal mi to tady farmář, stříká tím oseté pole.

Odeslat příspěvek od aaischa 2. 8. 2012 19:07

kuju za rady, moc sem nečekal že by něco samo vylikvidovalo jen plevelníky :D budu dál sekat na nízko :) když to nepomůže do příštího jara, tak to vemu natvrdo rondupem :)

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 2. 8. 2012 14:42

Pokud použiješ nějakou chemii, budeš muset každou nechtěnou rostlinu potírat zvlášť, jak píše hejjar, abys neodstranil i trávu, a to se z toho asi zblázníš. 8-S Zbývá tedy pravidelné sekání (chce to čas) anebo ještě jiná metoda: otočila bych negativum v pozitivum a lopuch i hluchavku (má bílé květy) využila. Například kořeny lopuchu chutnají dobře smíchané se stejným množstvím mrkve, osmahlé dohromady na oleji a poté podušené v malém množství vody či zeleninového vývaru - stačí přidat jen pár kapek sojové omáčky. ;-) Zkus, třeba ti to zachutná a takhle lopuch postupně vymýtíš. U hluchavky se sbírá květ i nať.

Odeslat příspěvek od hejjar 2. 8. 2012 12:25

No když na m2 20 lopuchů a 10 kopřiv (zřejmě to bude hluchavka) tak tam na trávník moc místa nezbude, mimochodem lopuch taky léčivka, jinak píle v sekání a do lopuch srdíčka rundup,na štěteček a potřít, mravenčí práce

Odeslat příspěvek od aaischa 1. 8. 2012 21:52

Zdravím,

pročet sem toho o plevelu dost, avšak stále a neúspěšně bojuju s lopuchy( takový ty rostliny kerejm hlavně po dešti rostou cca 30cm velky listy na stopkách) a takový zvláštní kopřivy co nepálej, ale strašně rychle se rozrůstaj.. zahradu seču hodně na krátko, lehce to pomohlo, ale další ústup už nenastává :( zahrada je celkem malá - trávník 300m2) čil nějakej pesticid by nemusel bejt tak drahej, pravidelně dosazuju trávu, zalejvám vydatně v suchu, ne často ale jednou dvakrát tejdně, tráva neusychá daří se jí, ale tyhle potvory nevytlačí..

najde se nějakej prostředek kerej mi zlikviduje vše až na trávu ? muset kápnout na každej plevel tak se asi ukapu, na metr čtvereční mi vychází asi tak 20 lopuchovej rostli, na 10 kopřivovejch...

je to děs.. zahrada byla x let nepoužívaná zarostlá, je to ted o 100%lepší, ale pořád sem z toho nějakej smutnej >:-(

díky

Nahoru