Nový trávník


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Nový trávník

Odeslat příspěvek od izoltech 6. 6. 2009 20:52

ano. ak ma dostatok vlahy a zivin tak ano.

Odeslat příspěvek od Kopec77 6. 6. 2009 20:27

Po roce mohu říct že tráva roste i na šterkovém parkovišti na pár centimetrech zeminy.

Odeslat příspěvek od izoltech 6. 6. 2009 20:17

NIEKEDY VODA UROBI VIAC SKODY AKO OSOHU, ALE ZALIEVANIE JE DOLEZITE AKO AJ KOSENIE A VALCOVANIE, INAK POD TRAVNIKOM BY MALA BYT NEJAKA VRSTVA STRKU.

Odeslat příspěvek od Matej S 29. 4. 2008 21:02

travu chcete vysadit.
si teraz niesom isty, vysiať??? alebo položit travnikovy koberec?
bo od toho zalezi kolko pody, pod koberec vela zeme netreba. v podstate vyrovnat povrch. ale ked cete vysievat tak by trebalo asi tu tvrdu utlacenu zem trosku narusit (napr rotavator) a potom vyssiu vrstvu zeme, podla potreby aj do 10 cm, bo sa to bude valcovat.

a velky pozor na vodu, v modernej zahradke, pri veseve by som odporucil zavlahu. ale to uz idetrochu financne hore :-)

Odeslat příspěvek od Fidych 29. 4. 2008 20:57

Pokud není rozloha budoucího trávníku příliš velká, bylo by dobré pozemek zrýt a pak teprve navézt kvalitní zeminu (třeba s příměsí kompostu). Pak by mohla i 10 cm vrstva země stačit. Před výsevem pozemek urovnejte, pořádně prolijte, aby se voda vsákla a nebyla jen pár centimetrů na povrchu. Jak trochu povrch oschne (aby se nelepil), můžete začít s výsevem. Počítejte se spotřebou travního semene kolem 2kg na100 m2 (20g/m2). Semeno lehce hráběmi zasekejte do země, aby nezůstalo na povrchu, utužte povrch a pak jemně zalévejte, aby se semínka nevyplavila.
První měsíc po výsevu je na vláhu nejnáročnější, každé přeschnutí jemné rostliny zničí :pozor .
A po prvním posekání také zalijte, není to na škodu (pokud není zrovna období dešťů).

Odeslat příspěvek od Kopec77 29. 4. 2008 17:18

Díky za odpověď. Parkovat se tam nebude. Kolik cm hlíny bych měl tedy navézt? S tím patníkem bude problém. Patník tam už je, bude se tedy muset měnit za vyšší a do toho se mi moc nechce....co ale zbývá že.

Odeslat příspěvek od kejki3 29. 4. 2008 17:02

Bude se tam nadále parkovat? Tak to se budou dělat koleje a bude to škaredé. Nevím, jaká je ta "tvrdá hlína", ale na trávník by stačila i menší vrstva. Pokud nemá tráva a hlavně zemina přelézat z trávníku na chodníček, bude se tam muset dát obrubník na výšku zeminy.
Pro parkoviště a pojezdová místa se používají zatravňovací dlaždice, buď betonové nebo plastové, které chrání trávník před vylysáním a rozježděním.
A maličkost - mýlit se je lidské, ale s tvrdým.

Odeslat příspěvek od Kopec77 28. 4. 2008 17:37

Chtěl bych místo štěrkového parkoviště (u domu) vysadit trávu. Plán je následující. Shrábnu štěrk až na takovou tu "tvrdou hlínu" a navezu cca 20cm hlíny a vysadím trávu. Jsem naprostý laik co ještě před měsíci bydlel v paneláku, takže očekávám že má představa je zřejmě milná. Poradíte jak na to?
K parkovišti přiléhá chodníček ze zámkové dlažby ten bude tedy níže než tráva když budu navážet zeminu. Nebude to problém, popřípadě jak to vyřešit.

Nahoru