založený trávnik, otázka


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: založený trávnik, otázka

Odeslat příspěvek od izoltech 6. 6. 2009 19:10

ROBIM VELA TRAVNIKOV A AJ MNE SA STANE, ZE MY TRAVA NEVYJDE, ALE ZASE NIE TAK AKO TEBE. ZBYTOCNE SI KUPOVAL TAKU TRAVU, JA TRAVU MIESAM PODLA TOHO KDE IDE NA CO SA TRAVNIK BUDE POUZIVAT., ZATAZ, ZALIEVANIE ATD. KED ZAKLADAS TRAVNIK TAK HO NECHAJ ASPON NARAST DO 10 CM.
DALSIA VEC JE TA, ZE JA POUZIVAM STARTOVACIE HNOJIVO A UZ V TOMTO OBDOBI MAM TRAVU KTORU SOM ZASADIL PED TROMA DNAMI VZKLICENU. MUSIS, ALE ZALIEVAT,

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 3. 7. 2008 22:08

:D Budu citovat jednoho co žil dlouhá léta v Anglii.Recept na výrobu pravého anglického trávníku je jednoduchý.Vezmete nejlepší trávní semeno,osejete s ním velkou pokud možno nedohlednou rovnou plochu,denně zavlažujete,obden zastřihujete a když to tak děláte zhruba 500 let ,vznikne anglický trávník. :-D Blíže v knížce Karla Kyncla Garden party u královny a jiné reportáže.Jinak i když nejsem trávníkář a trávník používám co by doplněk nikoli rekreační,tak největším nepřítelem je stín a sucho,proto tam kde je trávník součástí výsadby jiných rostlin je třeba více zalvat a více hnojit.Stromy a keře si svými kořeny své dokáží odebrat. ;-) :-)

Odeslat příspěvek od Fidych 2. 7. 2008 23:23

Nic tím nezkazíte, když trávu trochu přimáčknete. Sekáním se povytáhla, tak ji válcem utužte (nemusí být úplně nejtěžší) a zalijte, pokud u vás neprší, mělo by to stačit ;-)

Odeslat příspěvek od miro1974 2. 7. 2008 10:39

Zdravím Vás.. Mám na vás ešte jednu otázku, verím, že čo sa týka trávnikov poslednú. Máme za sebou prvé kosenie, trávnik sa na moje prekvapenie celkom slušne zahustil, som teda nadmieru spokojný. S tou burinou asi príliš vela neurobím, čo išlo som povyťahoval ručne (išlo to ok, zem je v podstate vlhká), no ostatné zvládla kosačka. Uvidím časom ako si s burinou poradím, no každopádne je to lepšie ako to bolo predtým :-) Moja otázka znie, ako často teraz a či vôbec mám pokosenú trávu válať valcom. Mám doma robený záhraný valec, ktorý sa dá plniť vodou, alebo pieskom. Velmi pekne dakujem za odpoved.

Odeslat příspěvek od kejki3 27. 6. 2008 18:12

Pořád lepší oseté, než prašan, nebo lebeda. Nám tu pršely až ty kroupy, takže sejeme o víkendu. Mám připravenou bílou netkanku, hlavně kvůli kočkám.

Odeslat příspěvek od Fidych 26. 6. 2008 21:53

Pokud přijde přívalový déšť, tak pokud nemáte budoucí skotačiště na úplné rovině, patrně vám voda všechno splaví a pak vyklíčí "zhuštěný" trávník někde úplně jinde :shock:
Ani ta rovina by se moc přívalům nedokázala ubránit.

Odeslat příspěvek od Pískavka 26. 6. 2008 21:39

Nechci anglický trávník, ale plochu na skotačení. Koupila jsem hřištní zátěžovou trávu a také trávu do stínu, protože kousek je pod šeříkem. Plevely mě netrápí (na ně mám "lidi"). Proč trávník v červenci? Protože na té ploše byla halda stavební sutě atd., a teď co jsme přebudovali dům, tak už přišla na řadu plocha na skotačení. Ale nebyli jsme dost rychlí a tak je plocha nachystaná až teď. Plocha je vyčištěná od plevelů, dána do roviny, ale také udusaná dusákem, protože se nějaká hlína sem tam musela navést i v 30 cm vrstvě. To jen aby jste věděl proč v červenci. Myslíte, že by bylo rozumnější to nechat až na to září? Ale co ta plocha udělá, když budou takové slejváky jako včera? Tak zatím dík za názor. Jana

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 25. 6. 2008 21:38

Nevím jaký důvod je,že se chystáte vysévat trávník v červenci.Ale řekl by jsem,že horší termn asi není.I když budete mít dostatek levné vody na zalívání.Posunul by jsem výsev raději na září,to by už ty letně pázdninové horka nemusely. být .A co se týká "plevelu" v trávníku,moc tomu nevěřím,že se dá opravdu odstranit.Nakonec v určitém směru je trávník jen směsí vhodných a tolerovaných plevelů :-D a pokud toužíte po "anglickém trávníku" tak ten se neudělá za sezonu ale pěstuje se desítky let než je hotový.A pokud hlavním cílem je rekreační trávník tak zapomenout na idilku rozkvetlého pažitu a vysít hřišťovou nebo golfovou směs.Existují i stránky o výsevu udržbě a použití trávních směsí,ať na profi nebo zahrádkářské úrovni.

Odeslat příspěvek od Fidych 25. 6. 2008 19:42

V lehčích půdách je lepší vysetý trávník utužit, když není válec, tak aspoň přes prkýnko přišlapat. V každém případě lehce zasekat semeno hráběmi do země a pak opačnou stranou hrábí utužit, teprve pak zalít (nesplaví se tak). A podle potřeby a počasí zalívat, zalívat, zalívat ... ostatní tak, jak jste si tu přečetla :idea:

Odeslat příspěvek od kejki3 25. 6. 2008 17:29

Stačí semeno lehce zapravit do půdy, ne hluboko. To šlapání můžete vynechat.

Odeslat příspěvek od Pískavka 25. 6. 2008 15:51

Jsem ráda, že jsem objevila toto SuperFo'rum, chystám se na zatravnění plochy 40 m2. Ale dřív jak v půli července to nestihnu. Neměli by jste pro mne nějakou radu? Nebo zkušenost? Vím, že je to šílená doba na vysazování trávníku, ale jinak to nejde, a do podzimu je fakt daleko. Asi to bude chtít hodně vody. Začnu výsev hned jak budou hlásit přeháňky. :-) Co vy na to? A pak zalévat a zalévat a zalévat. Když tu trávu vyseji, mám ji lehce zahrabat a pak zašlapat? (Nemám válec. ) Tak se mějte a ať Vám rostou trávníky bez plevelů! :-D Jana

Odeslat příspěvek od kejki3 25. 6. 2008 11:39

Vysemení se, až vykvete, to poznáte.
Osobně bych to posekal, už kvůli plevelu, a pak dosel.
Dosíval důsledně ručně hluchá místa semínkem a pak lehce posypal substrátem (nebo lehkou zeminou) pomocí sítka, tak aby se semínka přikryla, jen co nebudou vidět. Malinko přimáčknout prkénkem. Už je dost teplo a sucho - bez zalívání to nepůjde, tak pozor, semínka se snadno vyplaví. Pokud je tam zemina ztvrdlá, tak ji napřed nakypřete.
Každý má jinou zkušennost, ale předloni jsem nechal přerůst trávu a ona pak drnovatí a dělají se lysiny. Je fakt, že to bylo na podzim a zůstala tak přes zimu...

Odeslat příspěvek od miro1974 25. 6. 2008 10:57

Zdravím vás. Trávnik je už dosť vysoky, celkom sa zahustil, no najmä "zaburinil". Väčšie buriny idú hravo vytiahnúť rukou, no je ich tam teda požehnane. Pán Krejcar spomínal niečo o tom, aby som nechal trávu "vysemeniť" bez poliatia, teda aspon tak som to pochopil. Otázka znie, kedy rozpoznám, že je vhodný čas. Trávnik je vysoký miestami aj 10-15 cm, no vidieť "holé mapy" Investoval som teda ešte do osiva ale výsledok sa akosi nedostavil, miesta, ktoré boli zasiate aplikačným vozíkom (pri úvodnej sejbe) vyšli super, no celé som to ešte dosial dierovanou fľašou, osivo som miešal s pieskom a to nevyšlo zdá sa vôbec.

Odeslat příspěvek od kejki3 25. 6. 2008 07:08

No nevím, jetel sekám a je tam furt. A kopat pampelišky? To je opravdu jednodušší postřik.

Odeslat příspěvek od jaromir.malich 24. 6. 2008 17:06

sekat,sekat a sekat. Víceleté plevele vykopat pryč a máte krásný trávník

Nahoru