pálené vápno na trávník


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: pálené vápno na trávník

Odeslat příspěvek od dafnie muf muf 21. 1. 2018 22:02

Dobrý den, měli jsme také na konci zahrady tento problém, neustále pouze mech a sedmikrásky.
Pak jsme pokácely dvě rozrostlé,staré třešně, dostalo se tam slunce a je po problému. Nehašené vápno jsme zkoušely, ale to se muselo dělat stále dokola. Velice nám pomohlo na mech v betonu kolem baráku. Tam to zabralo na 100%. :-)

Odeslat příspěvek od kejki3 24. 5. 2010 14:18

Takhle to vypadá když to kvete http://www.google.cz/images?q=srha&oe=u ... CDQQsAQwAw samosebou se můžu mýlit, ono z fotky to je těžší.

Odeslat příspěvek od Theobald 24. 5. 2010 12:43

Co to je "srha"? Stejnou trávu mám na celém dvorku, je to normální trávník. Vyfotil jsem prostě jen ta nejhorší místa, kde dříve stálo auto, proto tam nešlo Slunce a nerostla tam tráva. Mám tam i betonové nájezdy, na kterých to auto dříve stálo, na těch roste také mech, ale vedle nich roste normální trávník.

Obrázek

Odeslat příspěvek od kejki3 24. 5. 2010 11:27

No jo, ale ta tráva mi přijde jako srha, z toho nikdy trávník nebude. Patrně díky udusanému dvorku nejde do drnů, ale jinak je to v trávníku nežádoucí. Pokud to není extrémně stinné a vlhké místo, stačilo by založit správný trávník a zapojením porostu by měl mech po žížalkách. Aneb příroda nemá ráda prázdnotu ;), pokud je mezi travou mezera, obsadí jí něco jiného.

Odeslat příspěvek od Theobald 24. 5. 2010 09:22

Jo je to trávník na našem dvorku. Ty černé fleky jsou hlína, pokud na to narážíš. Není to tedy žádný vypěstovaný trávník, je to prostě místo asi 2 x 4 m, kde jsem před rokem parkoval často auto, takže pod ním tráva moc nerostla, pak jsem ho tam přestal parkovat a ta tráva se tam trochu obnovila, k travním semenům se nemohu vyjádřit, protože ten trávník vznikl přirozeným vývojem a ne mým zasetím. Teprve nyní bych chtěl do toho přirozeného vývoje nějak zasáhnout, abych se zbavil toho mechu. Proto se ptám, jestli se v tom mechu někdo vyzná, zda na něj postačí to nehašené vápno. Zkusím na to tedy rovnou to vápno, když mech podle fotky nikdo nepozná. Stačí to tím vápnem jenom posypat? Nebo to mám ještě zalejt?

Odeslat příspěvek od Fidych 23. 5. 2010 23:31

To je tedy hádanka záhadná :shock:

Odeslat příspěvek od kejki3 23. 5. 2010 16:43

Tohle má být trávník? Co tam bylo použito za travní semeno? A obávám se, že s tím mechem podle obrázku asi neporadí nikdo. A ještě, co jsou ty černé fleky?

Odeslat příspěvek od Theobald 23. 5. 2010 14:40

kejki3 píše:K původnímu dotazu - část mechů je vápnomilných, takže někde ve stínu i po posypání vápnem klidně poroste mech. Měli jsme starý bazén napněný vápnem a navrchu rostl právě jen mech. (Samozřejmě po nějakém zvětrání)


Vyfotil jsem náš trávník s mechem, chtěl bych se toho mechu zbavit, pozná někdo jestli je to ten vápnomilný mech, abych hned věděl, jestli na to vápno pomůže nebo nepomůže?

ObrázekObrázek

Odeslat příspěvek od izoltech 6. 6. 2009 20:24

SKUS POUZIT PRIPRAVKY NA TO. MYSLIM TYM CHEMICKE. VAPNO ANO, ALE TO JE LEN DOCASNE. SU PRIPRAVKY CCA NA 6 MESIACOV, ALE ZALEZI TO OD DAZDOV A ZALIEVANIA KOLKO TO VYDRZI,. MAS TAM TIEN?UROBIL SI PH TEST PODY? KAZDA PODA SA DA UPRAVIT.

Odeslat příspěvek od kejki3 29. 4. 2008 17:12

K původnímu dotazu - část mechů je vápnomilných, takže někde ve stínu i po posypání vápnem klidně poroste mech. Měli jsme starý bazén napněný vápnem a navrchu rostl právě jen mech. (Samozřejmě po nějakém zvětrání)

Odeslat příspěvek od Daniel Bozner 29. 4. 2008 06:55

Tak hold musíte veškerý volný čas trávit na trávníku ;-)

Odeslat příspěvek od Fidych 29. 4. 2008 00:08

To nestíháme pošlapat :kuk:!!!
Ale kde se chodí často, tam opravdu mech není. Je to vlastně dobrá rada - levně a účinně proti mechu :tleskani

Odeslat příspěvek od Daniel Bozner 28. 4. 2008 10:31

Kdy se po travníku hodně šlape tak tam taky mech neroste. Na našem dvoře žádný neroste. Chodíme přes trávník křížem krážem. Také hnojení ledkem vápenatým se osvěčilo.

Odeslat příspěvek od Fidych 27. 4. 2008 23:35

To fakt není moc :'( , to by byl problém, kam to všechno nahoudat :!: Proto vy zazeleňujete i střechy :-P

Odeslat příspěvek od Daniel Bozner 27. 4. 2008 22:30

A já mám jen max 3 ary na obdělávání chjo 8-S Ještě že se můžu rostahovat na nevyužité ploše v zahradnictví :-D .

Nahoru