Růže jako živý plot


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Růže jako živý plot

Odeslat příspěvek od Fidych 10. 2. 2015 12:21

Urnové hájky z tújí na všech zahradách... nehodí se všude, jsou příliš pravidelné, nebyl by lepší živý plot- nějaké stálezelené keře, nebo opadavý volně rostoucí živý plot? Kvete, a pokud je dost místa, nemusí se příliš upravovat. Pokud je málo místa, pak něco stálezeleného ke stříhání - je to trochu pracnější, ale plot vypadá dobře a vydrží roky.

Odeslat příspěvek od LenkaZ1 9. 2. 2015 23:47

podle mě spatný nápad ;) co třeba nějaké menší tůje?

Odeslat příspěvek od janickam34 1. 7. 2014 03:24

Možná bych jako živý plot doporučila spíš třeba thuje nebo buxus - malé rostou pomalu, ale když koupíte vzrostlejší, tak se rychle chytnou. Popínavou růži bych asi nepoužila, tou jsem nechala obrůst ozdobné mříže u domu, bez opory vám plot určitě neudělají.

Odeslat příspěvek od kejki3 5. 11. 2008 22:08

Jak kde, tady chtějí i po lidech co uklízí soušky 1.600,- za vjezd do lesa.

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 5. 11. 2008 21:59

Je pravdou,že na polesí,vás rádi uvidí pokud příjdete s přáním na palivové dříví!Aspoň u nás.Dostanete plac budoucí oplotenek na vyčištění,svážíval jsem takto i dva valníky za reletivně simpatickou cenu.Teď mám dost vlastního dřeva z ovocných stromů.

Odeslat příspěvek od Daniel Bozner 31. 10. 2008 20:05

Tak tu poslední větu mohu potvrdit. Borci z povodí Labe si vždy vyřežou pěkné dřevo na topení.
Teď jsem rád že jsme nepodlehli a zůstali u toho plynu a že jsem si nakoupil na živý plot thuj Smaragd.

Odeslat příspěvek od kejki3 31. 10. 2008 18:42

:D :D
Kód: Vybrat vše
Co že tak zázračného mu tam roste? „Speciálně šlechtěný topol, nazývaný Japonský, který po třech až pěti letech dorůstá výšky deset až patnáct metrů při průměru osmnáct centimetrů,“ sype čísla z rukávu.


Citace z http://www.mesicniklibereckykraj.cz/vie ... 2007021023

Drobnost, že se to štěpkuje čerstvé podle mne znamená, že nejde použít zplynovací kotel. To potvrzuje tohle: Japonsky topol mne docela zklamal. Roste sice jako z vody (vsak take mame pozemek u potoka), ale to je tak vsechno. Zatim to stepkujeme a pouzivame na mulcovani, topit se s tim pri nejlepsi vuli moc neda. Leda ze byste mel obri plochu, kde vam ta stepka muze vyschnout. V hrubsi vrstve to uzasne plesnivi. Problem je v tom, ze tenhle topol obsahuje v prumeru 52% vody, coz mne vubec nenadchlo. Procetla jsem si vysledky pestovani jedne nemecke plantaze a tam to jako biopalivo vubec nedoporucuji. Uz kvuli zminovanemu procentu vody, ale hlavne kvuli plesniveni. Topolove drevo se musi totiz susit elektricky, jinak vam polinka zplesnivi. Takze to neni ani ekologicke, natoz ekonomicke. Pokud bydlite na vsi, domluvte se z hajnym, ze se budete starat o cast lesa a ziskate tak drevo zdarma. Lesy CR na to maji nejaky program. Je to jednodussi, nez se drbat s nejakym topolem ktery ani neni z Japonska a nechat si zaplevelit svuj pozemek. Parezy se totiz musi vykopat, jinak to porad obrazi.

Na zahradě.cz píše někdo jiný: Jap. topol má výhřevnost pochopitelně nižší než buk ale také neroste 100 let. Topím s ním již pár let a jem spokojený. A hlavně nekouří, *****í, přírůsky jsou neuvěřitelné, hoří i vlhčí.
K růstu tam je: 12.8. Řízky z jara mají mojí velikost.
Vůbec je na webu dost informací, i o dotacích a nesmí se sázet blíž než 15m od potoka a v CHKO. Což je docela legrace, když kolem skoro každého potoka je hromada náletových stromů. A maníci z Povodí si vyřezávají hlavně vzrostlé, pod heslem do 15cm můžem a hned si to odvezou. Že to není jejich pozemek jim nevadí. Ale to jsem OT

Odeslat příspěvek od Daniel Bozner 29. 10. 2008 20:05

No tak to chmýří neutvoří když se bude takto seřezávat. Tak to je v pohodě.

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 29. 10. 2008 17:59

Topol japonský- kříženec topolu černého+topolu Maximowiczova H. klon J105,-sklízí se po 3-5 letech.Při intenzivním pěstování-výtěžnost 200m3/ha.což u živého plotu nehrozí! :-)) spon 200x60možno i hustší.Ale je pravdou,že se spíš uplatní jako větrolam a universální oplocení spíš u volných zahrad luk a pastvin,kde dokáže zabránit nájezdu "loupežníků,a to i při seřezávání na metrový pařez.Snadno a rychle obrůstá.

Odeslat příspěvek od Fidych 28. 10. 2008 22:27

Nějaké chmýří z topolu mně nemůže vyvést z míry: z neobděláných polí ho nalítá z bodláků, pampelišek a všech jiných chlupatých plevelů tolik, že se topoly budou červenat :D

Odeslat příspěvek od Daniel Bozner 28. 10. 2008 21:53

Ale co je pro mě zajímavé že na topolu kanadském roste jmelí. Takže by ten plot mohl být i stálezelený že :mrgreen: . Ale bacha na topolu černém jmelí neroste, ten už ho umí zarazit :pozor .

Odeslat příspěvek od kejki3 28. 10. 2008 21:50

Nezapomeňte na to chmýří, je to docela otravné.

Odeslat příspěvek od Daniel Bozner 28. 10. 2008 21:47

To je nápad , ale nechtěl bych bejt poblíž až se přižene další orkán.

Odeslat příspěvek od Fidych 28. 10. 2008 21:42

Tedy mně by se hodil takový živý plot jako větrolam - konečně nápad! :D :mrgreen:

Odeslat příspěvek od Daniel Bozner 28. 10. 2008 19:39

Teda vy máte nápady. Živý plot z topolu :roll: .

Nahoru