Araucaria araucana


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Araucaria araucana

Odeslat příspěvek od mičurinec 14. 2. 2011 20:19

ja jsem se radsi jeste nedival, taks snad na jare nezešedivím :-D

Odeslat příspěvek od Ram1 14. 2. 2011 20:03

letos zatím vypadá v pohodě. ale zima ještě bude

Odeslat příspěvek od mičurinec 14. 2. 2011 12:28

asi bych tu svou mel nechat zazimovanou, ze? mam ji pod oresakovym listim..

Odeslat příspěvek od Frogg 14. 2. 2011 11:00

Hezkýýý. To chci taky

Odeslat příspěvek od Ram1 22. 1. 2011 11:23

Něco málo jsem zmáčknul.
Araucaria.JPG

Tady je vrcholek italské krasavice 'Robusta Gheri" Když už jsem pro ní jel až do Toskánska, tak jsem si vybral tu nejkrásnější. Pravidelně se větvící do pěti větví v každém přeslenu. ;-) Ta je zatím doma na chodbě.

Kryt.JPG

Takhle jednoduše pod bílou netkanou textilií mám domácí výpěstek.

Kryt2.JPG

Krasavice původem z Francie je pod preciznějším krytem z bublinkové fólie a komůrkového makrolonu. Je zacloněná ze strany odkud jde zimní slunce.

Odeslat příspěvek od mičurinec 22. 1. 2011 10:00

a nefotils je?ja teda araucarii nekontroloval, nechtelo se mi nicit ten kryt

Odeslat příspěvek od Ram1 22. 1. 2011 09:50

Průběžná zimní kontrola ukázala, že oběma Araukáriím se zatím pod jejich krytem daří velmi dobře. Optimisticky vypadá i pinie a sekvoje vždyzelená. Tak se budem modlit, aby se ta zima dala přežít. Zatím drží i palma, tak se budeme těšit na jaro.

Odeslat příspěvek od mičurinec 3. 11. 2010 18:23

tak snad nam vydrzi, aspon, ze ma delsi vegetaci, je relativne na listopad slusne...

Odeslat příspěvek od Ram1 3. 11. 2010 15:24

Držím palce. Hodně asi záleží na tom aby na stanoviště nešlo prudké zimní sluníčko. Já jsem sázel za chatku a tam v zimě nesvítí, tak to pod krytem z bublinkové fólie přežila. Stála mě dvě stovky a pocházela prý z Francie. Pro ten poslední objev jsem jel do Toskánska, tak uvidíme jak se jí zadaří. Pán tvrdil, že má zprávy, že vydržela -25 C na Ukrajině.

Odeslat příspěvek od mičurinec 2. 11. 2010 17:33

pres cca3,4roky jsem koupil v Holandsku rostlinu, v prepoctu asi za 280kč, minule roky jsem ji zimoval okolo-1st v kontejneru, zjara jsem se odvazil a vysadil ven na zahon-spolecne kde mam i fikovniky-protoze je na zimu stejne zakryvam, zakryju i ji...a uvidime jak dopadne

Odeslat příspěvek od Ram1 1. 11. 2010 23:13

Už od dávných dob kdy jsem ji prvně spatřil jsem si ji zamiloval. Tak zvláštní a tak podivuhodný strom. Od jeho koupě mě odrazovala vysoká cena a riziko zničení mrazem při venkovním pěstování. Vysokou cenu jsem ze začátku kompenzoval koupí malých rostlinek. Riziko vymrznutí zase tím, že jsem pěstoval v nádobách a na zimu uklízel. Loni jsem jednu dokázal úspěšně přezimovat venku. Letos se pokusím zazimovat druhou. Po létech se mi letos povedlo sehnat prý úplně nejmrazuvzdornější arauarie. Zimu raději ještě přežije v nádobě a na jaře půjde ven. Pěstujete někdo? Zimujete venku? Pod jakým krytem? Pochlubte se!

Nahoru