Pěstování jehličnanů-konifer na balkoně


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Pěstování jehličnanů-konifer na balkoně

Odeslat příspěvek od Návštěvník 24. 4. 2015 14:04

Ahoj,toto jsou Cypřiše.Dají se koupit i bytové,ty jsou pak dobré v boji proti bakteriím :)

Odeslat příspěvek od paultim374 6. 6. 2013 08:54

Pozor aby jsi dekorační kameny neopíral o kmínek,musí tam být mezera.Pokud je nádoba nebo korýtko větší než dvacet litrů,a vyšší než padesát cm tak zálivku můžeš praktikovat i v době mrazíků do -5°C bez poškození,jen je doporučeno zálivku ukončit za světla.

Odeslat příspěvek od adrienne 15. 9. 2011 10:44

Dobrý den, poradil by mi někdo copak to je za konifer? Kupovala jsem ho v tescu (konifery mix)
Přílohy
IMG_03599.jpg

Odeslat příspěvek od Danielka.9 24. 10. 2010 15:48

No řekla bych, že je to nějaký jalovec.

Odeslat příspěvek od hejjar 24. 10. 2010 15:11

Sice nevím jak se jmenuje, ale dá se krásně tvarovat a množit, už mám tři, kupovala jsem ji jen kvůli stříbrné barvě

Odeslat příspěvek od Tomcb 24. 10. 2010 13:43

Děkuji Vám za informace, pokud se mi podaří sem vložit foto, rád bych i věděl, co je to přesně za koniferku. Děkuji. :-))
Přílohy
konifrea.jpg
konifrea.jpg (182.92 ) Zobrazeno 37822 krát

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 11. 10. 2010 18:24

Ano souhlasím s Danielkou,do pravé zimy je ještě nějaký čas,místo bublinkové folie,můžeš použít i polystyrenové desky(případně nějakou polykrabici z nějakého hifi od Ježíška.Nemusíš s tím ale nijak moc spěchat,zatím mrazy a mrazivé počasí nehrozí.Pozor aby jsi dekorační kameny neopíral o kmínek,musí tam být mezera.Pokud je nádoba nebo korýtko větší než dvacet litrů,a vyšší než padesát cm tak zálivku můžeš praktikovat i v době mrazíků do -5°C bez poškození,jen je doporučeno zálivku ukončit za světla.Ale na balkoně je většinou běžný únik tepla z místností tak by to problém neměl být.

Odeslat příspěvek od Danielka.9 11. 10. 2010 14:47

Jestliže je to venkovní jehličnan,tak ji můžeš pěstovat na tom balkoně. Klidně ji sesaď s tím vřesem a pro letošní zimu, bych ten květináč obalila bublinkovou folii.Příští rok až bude zakořeněný, tak to nebude už potřeba.Je třeba v zimě při oblevách trošičku zalít. Většinou to nezmrzne, ale uschne.

Odeslat příspěvek od Tomcb 11. 10. 2010 13:17

Zdravím všechny a prosím o následnou radu. Tento týden jsem si koupil v Lidlu koniferu výšky asi 20cm (připomíná mi to jalovec?jemné nepíchavé jehličky s bílými kvítky v hořejší části rostliny). takže nevím ani co to je,neb na květináčku bylo napsáno konifery-mix. Ale proč píši. Rád bych tuto rostlinku pěstoval na balkoně v paneláku(J-V nebo J-Z) v nějaké misce, korýtku a pod. s mecham,vřesem,ozdobené kameny.Může mi někdo poradit jak na to? Mám nechat rostlinku přes zimu na balkoně? Jak ji zabezpečit nebo ji dát do bytu? Jak zalévat, kolik prostoru jí nechat. Máte někdo tyto zkušenosti? Budu rád za každou zkušenost, či radu. Nikde jsem se o tom na tomto foru nedočetl, jak pěstovat konifery na balkoně. Děkuji. :-)

Nahoru