Taxus bacata-řez


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Taxus bacata-řez

Odeslat příspěvek od KubaRK 6. 10. 2015 09:48

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak nejlépe ostříhat tis, mám nový živý plot z tisku (50-60cm vysoké), jsou asi 30 cm od sebe. Mám ale problém, jak to správně ostříhat, jelikož dole je např. 30-40 cm jeden kmínek, který nevím, zda se rozkošatí, aby nevzniklo světlé místo. Když ho sestříhám až v těch 50 cm, určitě se rozroste do stran, ale co s tím spodkem? Doufám, že nebudu muset vše sestříhat někde 20 cm od spodu... :(
Pozn. tis se zasadil na jaře 2015, nyní jsou všechny rostlinky obalené červenými plody, takže se zřejmě ujaly.
Díky za info.

Odeslat příspěvek od bosto2 19. 2. 2008 20:51

Lepší je dělat řez na jaře(duben) protože to brzy obroste. Při řezu v srpnu už nic neobroste a pak se budete muset 8 měsíců dívat na ty zastřižené větve což není nijak hezké.

Odeslat příspěvek od ottova 19. 2. 2008 19:28

Není zač a nebojte se toho, pokud není stromek moc malý, nějaký ten i méně odborný řez mu neuškodí. Ještě snad pokud byste nechal řez na srpen, proveďte ho raději večer a na za horkých dnů. aby větve po střihu zbytečně nevysychaly

Odeslat příspěvek od aboveandbeyond 19. 2. 2008 18:12

ottova píše:Pro krácení tisu platí opět: nejvhodnější doba je zjara než začne rašit nebo v srpnu, ........,/quote]

Dekuji moc za radu.

Odeslat příspěvek od ottova 19. 2. 2008 17:52

Pro krácení tisu platí opět: nejvhodnější doba je zjara než začne rašit nebo v srpnu, na konci vegetačního období. Vždy si však vyberte jen jeden termín, nestříhejte raději víckrát do roka. Tis má roční přírůstek okolo 20-25 cm, takže doporučené krácení jehličnanů do hloubky max. 20 cm, znamená zhruba zkrácení o celý roční přírůstek. Záleží na vás, jestli chcete, aby trochu povyrůstal a košatěl nebo ho chcete udržet ve stávajícím tvaru. Tomu přizpůsobte hloubku řezu.

Odeslat příspěvek od aboveandbeyond 18. 2. 2008 21:54

Dobry den,
jeste jsem vas chtel poprosit, opet, kdy je nejvhodnejsi doba pro rez tisu, mam ho v zivem plote. Chtel bych poradnou hustotu :D
Diky moc

Nahoru