Jak vypěstovat borovici z Chorvatska v ČR?


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Jak vypěstovat borovici z Chorvatska v ČR?

Odeslat příspěvek od mary sk 11. 10. 2019 09:19

Na zakorenenie a vzídenie semienok ihličnanov z Chorvátska mám overené,kúpiť Perlit/také maličké biele guličky/ a funguje to Mám 4 krásne sekvojovca mamutieho malé už asi 7 cm vysoké ihličnanky.Mary SK

Odeslat příspěvek od steisy891987 27. 12. 2014 19:20

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na sadenie vyklíčených semien borovice. Semeno mám zo šišky, ktorú som našla pri mori na Cypruse. Počula som, že tieto borovice majú rady slané prostredie, nakoľko som si priniesla morský piesok z mora, môže tento piesok použiť ako substrát? Ešte by som sa chcela opýtať aký veľký by mal byť klíčok kým ho zasadím? Ďakujem.

Odeslat příspěvek od honza 18. 4. 2008 15:56

Araucarie araucana ? Smim se zeptat jak je stara a kde ji mate ? Zimuje pod sirym nebem ? A v jake oblasti ji pestujete?
Diky
honza.kozel@email.cz

Odeslat příspěvek od TA 16. 1. 2006 12:52

Saša : potom nech sa darí aj naďalej aspoň takto :)

Odeslat příspěvek od Saša 15. 1. 2006 14:05

TA: Sadil jsem to společně se synem a o zbytek se postarala příroda. Mezi jinými i Araucaria Araucana(Blahočet chilský), které se taky naštěstí daří.

Odeslat příspěvek od TA 13. 1. 2006 18:10

Saša : 280 ks, waw. Pekný počet, to si sám zasadil? Alebo príroda sa o to postarala?

Odeslat příspěvek od Saša 13. 1. 2006 13:34

U kamarádky jsem našel 9-let starou šišku borovice dovezenou z Francie. Zasadil jsem asi pět semíne, všechny začali růst, ale asi dp tří týdnů uhynuli až na jednu, kterou mám na zahradě. první rok jsem ji schoval na zimu pod láhev od okurek. Letos je pod sněhem a těším se na léto. Jinak mám cca 280ks jehličnanů. moc se o ně nestarám pouze je stříhám a krásně se nám spolu žije, zatím jen na chalupě, ale brzy společně. Čili vydržet a trpělivě snášet vše co příroda dovoli nebo taky ne. Saša

Odeslat příspěvek od Pěstitel 8. 1. 2006 15:50

ConPower píše:Díky, vyzkouším :) . Přesný druh borovice neznám, roste ale hodně v Chorvatsku (u pláží). Monžá že v květináči jako bonsaj by to šlo :) . /quote]


Určitě by to šlo. :) Je to ale teplomilný druh. Takže zimu raději přečká někde ve studeném skleníku či na studené světlé chodbě. :)

Odeslat příspěvek od ConPower 8. 1. 2006 14:39

Díky, vyzkouším :) . Přesný druh borovice neznám, roste ale hodně v Chorvatsku (u pláží). Monžá že v květináči jako bonsaj by to šlo :) .

Odeslat příspěvek od Pěstitel 8. 1. 2006 08:57

ConPower píše::) Jsme dostali z několika šišek z borovicí z pláží v Tučepi několik set semínek a nějak nám to neroste.. Neklíčí to, nefiči to. Jak na to?i/quote]


Vážený příteli, možná bude problém s tzv. stratifikací semen. :) Některé druhy borovic klíčí po přemrznutí, jiné po zalití slanou vodou, jiné jen ve štěrbinách. To je složité. Musíte upřesnit, co je to za druh. Zkuste ale semena dát na několik dní do lednice. Mělo by to pomoci. A pak možná vyklíčí. Ale i tak neručím za úspěch, že v našich klimatických podmínkách poroste, respektive nebude vymrzat. Zkuste experimentovat. Těšte se a modlete a uvidíte. :)

Odeslat příspěvek od Mičurin(smazano) 7. 1. 2006 23:47

myslim, ze sance vypestovat ze seminek nejaky strom je mala i kdyby ty seminka byla z CR, budes rad kdyz ti z tech nekolik set vyroste jedno, mozna jste je dali moc hluboko, moc vody, blba puda
zkus se pomodlit:-)

Odeslat příspěvek od ConPower 7. 1. 2006 18:43

:) Jsme dostali z několika šišek z borovicí z pláží v Tučepi několik set semínek a nějak nám to neroste.. Neklíčí to, nefiči to. Jak na to?

Nahoru