Jak vypěstovat jehličnan ze seminka


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Jak vypěstovat jehličnan ze seminka

Odeslat příspěvek od Žak 16. 10. 2019 14:46

Proč byla semínka po vykuchání podrobena máčení ve vodě? Jaká voda to byla, jak dlouho procedura trvala?...

Odeslat příspěvek od Míša 3. 10. 2019 18:25

Dobrý den, nevím, jestli se podaří ještě tuto diskuzi oživit, ale podařilo se mi v parku po silném větru nasbírat několik šišek se semínky. Podle jehlic a šišek doufám, že je to pinus wallichiana, semínka jsem vykuchala a dala do vody s tím, že je nyní dám do písku někam ven, abych je stratifikovala a na jaře (možná i dřív), bych je dala do perlitu doma, aby jim bylo teplo a měly se k životu. Ale nevím, jestli je postup správný (jsem začátečník).
Pak jsem dostala šišku jedličky, nechala jsem ji za oknem dozrát a teď nevím, jestli také stratifikovat nebo ne. Navíc netuším jaká je to jedlička (krátké jehličky, šišky rostou vzhůru).
Děkuji za pomoc :-)

Odeslat příspěvek od rajsa 18. 2. 2016 10:26

Myslím, že se semena měly stratifikovat, tj. ve vlhkém písku v lednici.

Odeslat příspěvek od Fidych 15. 1. 2016 13:03

Jehličiny klíčí dost dlouho, třeba i několik týdnů, některé jehličiny si dají i tři měsíce na čas. Tak se o semínko pěkně starejte (aťˇnepřeschne), na vyhazování do kontejneru je vždycky času dost ;-)

Odeslat příspěvek od Návštěvník 15. 1. 2016 12:24

rakosa píše:Dobře děkuji za pomoc a ještě bych se chtěl zeptat po jaké době bych na semínkách měl vidět růst klíčky, abych vyděl jestli to mám hodit do kontejneru nebo pokračovat v pěstování :-)

Odeslat příspěvek od perutka.tomas@email.cz 8. 9. 2015 17:43

Dobrý den zahradníci!

Mám dotaz jestli mi vyklíčí borovice KLEČ, když jí zasadím v září-není nato pozdě nebo naopak brzo? Nepoužívám nějaké extraskvělé rašeliny-borovici jsem zasadil do vaty. A ještě jeden dotaz- pokud je možnost, že by v takovémto období a podmínkách mohla vzklíčit, mám ji dát do pařeniště(ve fázi semínka)? nebo si vystačí s normální vatou v krabičce. Klíčím borovici při pokojově teplotě doma na okně. :-)) :-D

Odeslat příspěvek od Návštěvník 17. 7. 2015 09:36

HanaT píše:od loňska jsem měla naseté černé borovice a dneska jsem sázela jejich sazenice do koflíčků.a zítra naseju abies concoloru/jedli ojíněnou/,je ale dost náchylná na padlí tak se musí stříkat.

Odeslat příspěvek od Bělena 18. 5. 2009 22:09

Tak Tome,to je drsny :-|.Skoda toho stromku,ktery stejne za nic nemuze :-|.Ale co uz?

Odeslat příspěvek od ra.cermak 18. 5. 2009 21:49

Tak to je ale škoda stromku když už tak vyrostl

Odeslat příspěvek od Tomáš Marný 18. 5. 2009 21:47

Borovice (tuším černá) je vypěstovaná ze semínka, stříbrný smrček vpravo taktéž. Pak jsem měl ještě jeden trochu menší, který exmanželka vykopala, vrazila do kýble, a hodlá si ho přestěhovat do nového bydliska. Co na tom, že ten stromek nejspíš zajde, protože v tom kýblu nevydrží, hlavně, že ho nebudu mít já :'( .

Obrázek Obrázek

Odeslat příspěvek od Fidych 25. 1. 2009 23:14

Přesazovaný je už po několikáté, ale patrně přírodní prostor by bylo to pravé, ne nějaký "hrnec", to je pravda :D

Odeslat příspěvek od crosan 25. 1. 2009 22:40

asi proto, že je v květníků, též jsem mněla dva roky "vánočníů a byl pořád stejný když jsem ho zasadila na zahradu tak za dva roky se "rozjel" Dostaly kořeny prostor

Odeslat příspěvek od Fidych 25. 1. 2009 22:29

Já pěstuji ze semene stříbrňák v květníku už sedmý rok, a nějak moc neroste, jestli má přes 20 cm, tak má hodně :-[ . Ale moc si ho nevšímám, to on sám...

Odeslat příspěvek od ra.cermak 25. 1. 2009 21:16

To jste musela mít docela smíšený les co? já jednou skoušel zasít z borovice a až měly 4cm tak nevím co ale všechny odešly :-[ :roll:

Odeslat příspěvek od Zdrozdova 25. 1. 2009 19:32

Vážení také bych chtěla něco málo přispět, vypěstovala jsem ze semen 100 boroci a nekolik javorů. Delaly mi ty stromečky velkou radost.. Pěstovala jsem je 7 roků ,přesazovala do kontejnérů, už byly tak velké, že je dostal syn a zasadil je na Vysočině, i když semena pocházely z Plzně z malého kopečka CHlum. Jeden jsem si nechal na Vánoční svátky a už 3 rok nán zdobí obývák o Vánočních svátcích. Zdrozdová

Nahoru