hlohyně


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: hlohyně

Odeslat příspěvek od Fidych 12. 9. 2013 22:31

Jestli jsou rostliny tak malé, že jim bude stačit květník, mohly by do jara zůstat zapuštěné jedna vedle druhé v květníkách někde na záhonu. Hlohyně nemá ráda přesazování, většinou ho jako starší nepřežije (vlastní zkušenost), takže na jaře aspoň uvidíte, jak se holkám daří a kam se budou hodit. Mohly by mít i lepší kořenový bal a líp se uchytit.
Když je zapustíte do země teď, ještě si zvyknou na venkovní podmínky (nevím, kde semenáčky máte?), ale možná by jim pak neškodilo trochu chvoje na zakrytí (když jsou holomrazy, byla by jim možná zima :-) )

Odeslat příspěvek od Niki56 12. 9. 2013 16:23

Dobrý den, zakoupila jsem si semínka hlohyně. Hezky mi klíčí, už mají rostlinky asi 10 cm. Pěstuji si je v květináčcích, chci se zeptat, mám je ještě teď před zimou přesadit ven přímo na konečné stanoviště?

Děkuji,

Nikki

Edit moderátor// Smazána reklama.

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 2. 7. 2013 20:28

Hanko, příčinou je pravděpodobně strupovitost - napadá hlohyně stejně jako jabloně nebo další druhy z čeledi růžovitých. Keře to sice přežijí, ale vypadají nepěkně. Se strupovitostí bývá problém hlavně při déletrvajícím deštivém počasí. Jako prevenci je potřeba používat fungicidní postřik. Pro zajímavost - byly vyšlechtěny i kultivary hlohyní odolné proti houbovým chorobám.

Odeslat příspěvek od Hanykl 2. 7. 2013 18:37

Mám 2 keře hlohyně. Každý rok vykvetou, vytvoiří plody a ty zčernají. Nevím proč. Poradí mi někdo? Hana

Nahoru