Poraďte amatérovi, jaký neobvyklý strom vybrat


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Poraďte amatérovi, jaký neobvyklý strom vybrat

Odeslat příspěvek od kočičí 9. 5. 2012 22:35

Z jehličnanů můžu doporučit http://botanika.wendys.cz/kytky/K573.php - pseudotsuga, máme ji, je nádherná, velmi stejnoměrně roste a její pryskyřice nádherně voní. Roste velmi rychle, hluboko koření, je velmi dlouhověká.

Odeslat příspěvek od hejjar 9. 5. 2012 21:15

Taky bych byla pro metasekvoj, je úžasná. K tomu bych přidala ruj vlasatou, má červený list, k tomu jilm zlatý a hned je barevný kout, a je na co koukat.

Odeslat příspěvek od Danielka.9 9. 5. 2012 13:22

Pořid si metasekvoj,roste rychle a je krásná.

Odeslat příspěvek od Rybak 9. 5. 2012 00:13

Zdar, předem bych chtěl upozornit, že nejsem v pěstování okrasných rostlin žádný odborník. Nevím úplně jak to správně uchopit, ale pokusím se to popsat. Mám na konci zahrady obrovskou louku a na jejím kraji několik umírajících švestek, které v blízké době zlikviduji. Chtěl bych si vysadit cca 3 stromy pro radost. Rád bych něco neobvyklého a velkého (jsem mladý:-D). Místo je ve výšce 520 m.n.m, rovná louka, otočená k jihu, v podstatě celý den osvětlená sluncem (nic nestíní). Moc se mi líbí klasické duby, nebo duby, kterým větve rostou kolmo nahoru (mají siluetu podobnou jalovci) - nevím, jak se jmenují (vypadá nějak takhle http://www.about-garden.com/images_foru ... 400483.jpg http://www.dreviny-okrasne.cz/foto/list ... _ro_fa.jpg http://www.dreviny-okrasne.cz/foto/list ... r_fast.jpg). Líbí se mi také platan nebo z jehličnatých velké borovice nebo jedle. Chtěl bych nějaký zajímavý velký a odolný strom, kterému by se v místě dařilo a netrpěl neduhy. Prosím o doporučení a dále o radu, kdy nejlépe stromky vysadit a na co si dát ještě pozor.

Nahoru