Sakura


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Sakura

Odeslat příspěvek od Danielka.9 9. 7. 2017 10:12

zkuste preventivně postříkat Mospilanem ,to je první co mě napadlo

Odeslat příspěvek od Elizabeth 17. 6. 2017 07:58

Dobrý den, mám problém - máme doma již starší sakuru - letos jí hrozně "zdřevnatěla" kůra a seschla... Také a to je asi nejhorší, jí něco žere listy - ve všech listech jsou dírky, ale když se podívám zblízka, nic není vidět (hmyz apod.)
Děkuji za radu - Betynka.Amalka@seznam.cz

Odeslat příspěvek od bobrhk 19. 7. 2007 10:17

Navštivte zahradní obchod - Stránky o zahradě - rostliny, květiny, keře, stromy, trávníky, ovoce, zelenina, škůdci, plevele, postřiky, hnojiva, nářadí, mechanizace, sekačky, pily, čerpadla, skleníky, bazény, jezírka, altány, pergoly, krby, grily, udírny, nábytek, architektura, zimní zahrada. množstvím květů.

ODKAZ
http://eshop.bobr.cz

Odeslat příspěvek od Fidych 27. 6. 2007 21:57

Jen k tomu Vašemu javoru: existují okrasné javory, které dorůstají menších rozměrů, například:
Acer palmatum 'Ttrompenburg' - vzpřímeně rostoucí do 5 metrů, jemný stříhaný list, tmavě bordový
Acer palmatum 'Bloodgood' - stromovitý, rostoucí do 6 metrů, širší stříhané listy tmavě červené barvy :wink:

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 27. 6. 2007 19:56

Ahoj,

rostlin je dost a dost, ale záleží na vás, jaký druh se vám nejvíc líbí. Na levé straně našeho webu klikněte na odkaz Rostliny na zahradě a potom Pěstování okrasných rostlin. Objeví se různé možnosti, pro vás je aktuální nabídka Listnaté dřeviny a Jehličnaté dřeviny - zde jsou fotky jednotlivých druhů včetně jejich popisu - kam se hodí, co vyžadují, kdy kvetou, jaké jsou jejich květy, listy, kolik měří atd. :D

Odeslat příspěvek od Strongicek 27. 6. 2007 18:19

Ahoj všem, právě jsem s párměsíčním zpožděním objevila Vaši diskuzi na téma sakura, katalpa, či jiný strom. Řeším toto téma už několik měsíců. Mám na západní straně domu zahradu cca 20x20m. Moje představa je - tuto část obehnat živým plotem, nechat jen trávník a doprostřed nějaký "zdobný" strom. Původní představa byla červený javor. To mi odbornice vymluvila, že se dorůstají mnohem větší velikosti, než je moje představa cca 5m. Jde mi jen o to, aby se na jihozápadní straně, kde je vlastně skoro celý den úpal, vytvořil stín. Tato odbornice poradila Prunus cerasifera nigra ... někde ovšem uvádějí, že se dorůstá až 10m, což je na mě moc, jsem ochotna akceptovat 7m. Uvažovala jsem také o catalpě, sakuře, ... magnolii ... nevím? Mohl by mi někdo z vás poradit? Přidat svoje názory, zkušenosti s pěstováním ... co se dá od kterého stromu očekávat (myšleno kdy kvete, čím se vyznačuje - list, květ ..., v kterém období je nejhezčí atp.) Ještě půdní podmínky - jedná se o okolí Pardubic, písčitá půda, blízko lesa ... tzn. na jaře a na podzim z jihozápadu les stíní pozemku a v létě je tam pěkný úpal. Za veškeré názory a reakce děkuji. K.

Odeslat příspěvek od Fidych 17. 3. 2007 21:15

Myslím, že u převislé sakury je ozdobná právě ta koruna, a při koupi stromku by měl mít kupující jasno, jestli chce právě tento tvar.
Jinak vytvářet novou korunku je zdržení nejméně o dva roky (ne-li více), zdá se mi to zbytečné plýtvání časem a výsledek je nejistý.

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 17. 3. 2007 19:03

Omlouvám se,je to věc názoru.Ale k té zapěstobané kounce.To je samozřejmě pravda,ale pokud by Vám z jakéhokoliv důvodu korunka nevyhovovala,tak není problém ji upravit,hlubokým sestřižením,a vytvořením nového terminálního výhonu z kterého si tu patřičnou výšku vytvoříte sami.A k tomu rozdílu mezi prostokořeným a kontejnerovým(balovým )prodejem,jistěže je nejlépe kupovat jakékoliv rostliny s balem,v květináči,kontejneru,u takových rostlin nedochází prakticky ke stresu z přesazování jako u prostokořených sazenic,které i při šetrném vyjímání z půdy příjdou o část kořenů,část jich je poškozena a ten zbitek se tedy musí sám postarat o bezproblémové ujmutí v novém prostředí.Proto jsem zastáncem praxe,nechte přesazované rostliny v klidu zakořenit na novém místě a potom bude-li to nutné teprve hnojte.Ale je to názor,každý máme své zkušenosti a svoji praxi.

Odeslat příspěvek od Fidych 15. 3. 2007 21:58

Katalpa (Catalpa) je pěkná a poměrně nenáročná v dospělosti, pozor ovšem na výběr - do zahrady, pokud chcete strom kolem pěti metrů výšky, by připadal v úvahu typ 'globosa'. To jsou nižší stromy s kulovitou korunou a kratším kmenem. Katalpy v mládí rostou poměrně pomalu, a kvetou pozdě až po 12 - 15 letech života. Vyhovuje jim teplé slunné stanoviště, dostatek prostoru a sušší písčitohlinitá až hlinitá živná půda. Starší exempláře jsou odolné proti exhalacím a hodí se i do městského ovzduší. Mladé rostliny by se neměly přelévat, mají dužnatější kořeny a ty by mohly zahnívat.
Do malé zahrady se ale katalpa nehodí, pak jedině vybrat z nabídky keřovitého růstu -typ 'nana'. Ta je robustní a polohustá, kolem 3-4m výšky, bez kmene.

Odeslat příspěvek od Cimanka 14. 3. 2007 21:52

Moc vám všem děkuji za rady a názory!! No ale jak tak chodím po zahradnitcví a vidím co všechno se dá dnes koupit, tak trošku přemýšlím, jeslti koupit znova sakury je dobrá volba...mám pocit, že zrovna tahle převislá, nemá moc pěkné a husté větvě, když už nekvete, myslím, že má mrňavé lístečky...moje představa totiž je, mít listnáč, tak max. 5 m výšky, převislé větvě a aby byly husté tak, že vytvoří pod sebou stín, aby se dal stromek podle potřeby stříhat, nebyl jedovatý, snesl těžší půdu a výsluní...poradíte?? Líbí se mi třeba katalpa, ale nevím, jestli se hodí na moji půdu a není moc náročná??
Díky moc! Kateřina

Odeslat příspěvek od Fidych 8. 3. 2007 20:33

Převislé sakury mají zapěstovanou korunku, nemusí se nijak upravovat. V každém případě Vám v zahradnictví při nákupu poradí, jak dál.
Rostliny, které jsou prostokořenné (prodávají se bez obalu-kontejneru) nemají tak bohatý kořenový systém, proto jsou trochu choulostivější po přesazení. Pokud uděláte jámu a do ní zeminu tak, jak Vám radil Stanislav a budete dbát na zálivku, nemusíte mít obavy, že by se stromky neujaly. Pokud mělo být horké, suché jaro a počátek léta jako vloni, bylo by dobré zastínit kořenový systém mulčem kolem kmínku. Zastínit přes poledne můžete také vysazené stromky. Příští rok by měly být sakury zakořenělé a v pohodě

Odeslat příspěvek od Cimanka 8. 3. 2007 13:18

Děkuji vám všem za reakce :-)

Stanislave když je sakura převislá, tak defacto spodní větve nemá, rostou z kmínku všechny z jednoho místa, tak asi nebudu mít co ořezat :-) Nebo jste to myslel jinak?

Fidychu tam kde sakury kupuji je mají jen v balu ne v kontejneru...tzn. že jsou na zasazení a následnou péči choulostivější, pokud jsou v balu?

Odeslat příspěvek od Fidych 7. 3. 2007 22:08

Nové sakury, pokud byly pěstovány v kontejnerech (velké hranaté květináče) můžete koupit i vyšší, záleží dost na ceně, kterou jste ochotna respektovat. Můžete si už při nákupu vybrat kultivar podle výšky, kterou potřebujete u dospělého stromu (dospělý strom má mezi 3 až 6 metry), určitě vám poradí prodejce. Krásná je i převislá sakura (kultivar 'Kiku-shidare-sakura')
Tak razantní sestřih na 2 - 5 cm není u sakur nutný, přece jen je to třešeň, i když okrasná. Stačilo by jen odstranit poškozené větvičky.
Přeji Vám krásnou zahradu!

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 6. 3. 2007 12:52

Budu se asi rouhat!!!Ale pro letošní rok by jsem postřiky vynechal,jedná se o rostliny okrasné, nevíme jaký bude vývoj počasí,jak se budou vyvíjet mravenci co by nejlepší kamarádi mšic.Ale chtěl by jsem se vrátit k vysvětlení svého k tomu proč menší a mladší sazenice.Mladší rostlinky se lépe ujímají a snáze se přizpůsobují novému prostředí.A proč jen metrové? Zkuste si sama rozhodnout jaká vám výška bude vyhovovat a líbit.Pokud se Vám bude zdát,že by byly lepší vyšší stačí ořezat spodní větve do výšky jakou si představujete a je to.Osobní tvořivosti se meze nekladou,a později budete na svoji práci hrdá nebo se k ní nebudete hlásit,ale to pak pokračujete v dalším tvarování až to je to pravé.

Odeslat příspěvek od Cimanka 6. 3. 2007 11:43

Stanislave děkuji, už chápu :-) tento víkend bych už chtěla koupit nové sakury, tak koupím jen menší a doufám, že už vše bude ok!! Myslíte že by bylo vhodné je hned po koupi ošetřit postřikem proti mšicím a nečekat až se objeví? Díky moc! Kateřina

Nahoru