Sakura


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Sakura

Odeslat příspěvek od Fidych 29. 7. 2011 16:12

Keřovitých sakur není moc na výběr, snad byste sehnal/a:
Prunus serrulata ...... ´Taizanfunkun´........... 1,5 až 2 m vysoký keř v dospělosti
Prunus serrulata ...... ´Kiku-sakura´ ............ 2,5 až 3 m " " "
Prunus serrulata ...... ´Ito - Kukuri ............. 2,5 až 3 m vysoký keř v dospělosti

Stromky mají všechny minimální výšku v dospělosti mezi 4 - 5 metry a vyšší.

Odeslat příspěvek od alquirt 29. 7. 2011 12:03

Zdravím,
nechci zbytečně zakládat nové téma, tak přespěji rovnou sem..
Chtěl bych se zeptat, kde mohu koupit sakuru (spíše růžový keřík) do výšky 1,5 metrů - jestli to existuje, a zeptat se na její orientační cenu. Koupi nejlépe poblíž Prahy. Chystáme se stěhovat do domku s menší zahradou a chtěl bych tam mít svůj stromek, takže si myslím, že by sakura mohla být to pravé, navíc se mi líbí. Děkuji moc za odpovědi ^^

Odeslat příspěvek od skladanka 24. 5. 2009 20:47

Dobry den,
vloni nam nekdy v listopadu vysadili sakuru.
Starame se o ni, zalevame, kropime listi....
Vsichni sousedi ji maji krasnou, spoustu listu a bohatou korunu a my...
Nam misto listu, po tim, co opadaly kvety ( kvety byly ruzove, jako je meli vsichni ostatni), zacaly rust plody...rekla bych mikrotresne, i s pecickou, ted nam kvete, sice jen tri kvety, ale bile.... Tech tresnicek tam bylo docela hodne, ale uz opadaly, a listi zatim nic:( . Nikdo ze sousedu plody, ani bile kvety nemel. Vsichni maji krasnou bohatou korunu a u nas je par vetvicek a neco malo listi:((((.
Nevite nekdo, cim to muze byt?????
Dekuji za odpoved

Odeslat příspěvek od HanaT 22. 11. 2008 22:52

určitě ji vsaďte,ještě minulý týden jsme prodávali stromky k výsadbě.

Odeslat příspěvek od Fidych 22. 11. 2008 22:31

Přikláním se k předešlým názorům, že bude lepší stromek dát do země teď, než ho do jara někde trápit. Ono se ještě oteplí, tak nebude mít zas takový šok - nejlíp by ji opravdu bylo založené v pařníku nebo ve studeném skleníku, trochu zakrýt listím (předtím pořádně prolít zem) a na jaře vysadit na stanoviště.

Odeslat příspěvek od Daniel Bozner 22. 11. 2008 19:57

Rozhodně zasadit hned dokud není půda ještě promrzlá. Bohužel měla být zasazena už před 3mi týdny. Ale lepší zasadit do volné půdy než ji někde usušit v teple.

Odeslat příspěvek od kejki3 22. 11. 2008 19:19

Před nedávnem měla jít hned do země, hlavně ji nenechte v teple. Ale ani v kbelíku s vodou :pozor

Uvidíme co ostatní, já bych jí asi radši zasadil hned, pokud máte skleník nebo pařeniště tak založit - zasadit do kyprého substrátu, přišlápnout a počkat do jara. Kontrolovat vláhu, nesmí být úplně na suchu, ale nepotřebuje moc vody, protože je vegetační klid.

Odeslat příspěvek od MartanS 22. 11. 2008 13:44

Dobrý den
Před nedávnem jsem dostal sakuru a jelikož o ní nic nevím, tak ani netuším co s ní.Nevim jestli ji mám na zimu sázet nebo to nechat až na jaro.Má cca2,5m a je v balu.Děkuji

Odeslat příspěvek od kejki3 8. 5. 2008 10:13

Návštěvník píše:Mám 2 roky Sakuru-převislý strom.Na jaře napučí.ale nerozkvete,vše uschne.Má na větvičkách hnědé skvrny.Je v
polostínu,mezi rododendrony.Co s ní?Dík za radu.Hana

Možná vám pomrzla, na jakém je to místě?

Odeslat příspěvek od Fidych 7. 5. 2008 22:58

Že je tu zmínka o šantě kočičí - na fóru chovatelů koček nabízí semena této rostliny,protože ji kočky milují a povalují se v ní ze všech sil. Sousedovic kočky a kocouři se tak aspoň chovají... :hm
(Nové téma na šantu nechci zakládat, už s ní běžím pryč!)

Odeslat příspěvek od Návštěvník 4. 5. 2008 08:17

Mám 2 roky Sakuru-převislý strom.Na jaře napučí.ale nerozkvete,vše uschne.Má na větvičkách hnědé skvrny.Je v
polostínu,mezi rododendrony.Co s ní?Dík za radu.Hana

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 31. 7. 2007 23:39

Mám doma kocoura a nikdy žádnou rostlinu neodpravil. K tomu naši zahradu navštěvují sousedovic kočky a vše je v pořádku. Souhlasím se Stanislavem, že příčina je jinde (viz výše).

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 29. 7. 2007 22:25

Nemyslím si,že by to bylo kočičí činností,toby ta kočka musela být krmena projímadlem aby se to projevilo tak razantně.To,že po přesazení kvetla je pochopitelné,čerpala sílu a rozjezd z původního pěstování,ale po přesazení na stálé místo se prostě nedokázala přizpůsobit půdním podmínkám.Při novém vysázení nové Sakury zkuste vykopat větší jámu(předpisově 50x50x50) na dno nasypte trochu kompostu nebo posekané trávy podsypte zahradnickým substrátem vložte Sakuru a tu obsypte opět substrátem až do roviny.Povrch můžete zkusit pokrýt kačírkem třeba jen jako dočasné řešení.Pokud by s vykonáním potřeby měly kočky takovou práci s odhrabáváním kamenů tak si raději hledají jiné místo.

Odeslat příspěvek od Peťula 29. 7. 2007 13:35

Chtěla jsem jen dodat, že sakura mi už odešla. Nepomohly mi ani vaše rady, za které ještě jednou moc děkuji. Myslím si, že to bylo tou kočkou. Protože na jaře byla dobrá a pak to šlo najednou z kopce dolů. Zase někdy nashledanou

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 21. 6. 2007 09:41

Já ještě dodám jednu věc: když sakuru vyjmete z půdy, zkraťte jí kořeny o polovinu a asi o třetinu všechny výhony. Potom ji nechte celý den ve vodě - někde v chládku, nejlépe třeba doma na chodbě. Teprve potom ji zasaďte, pravidelně zalévejte a úplně ideálně (alespoň z počátku) mlžte.

Nahoru