Rakytník


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Rakytník

Odeslat příspěvek od Scandiaca 12. 3. 2009 21:03

Mamka má rakytníky na zahradě; rostou jako blázni a odnožují ještě víc - provrtá to trávník, protlačí se skrz dlažbu.. to mě úplně fascinovalo, jaký to je nezmar! Plody mám ráda :-)

Odeslat příspěvek od Fidych 24. 1. 2009 01:39

Nám rakytníky neodnožují, máme tři v zahradě a dva za plotem a počet se nemění. Co vylezlo, vypadalo na semenáče, a jak jsem se zmínila, nic z nich nezbylo. Sekáním (častým) by se měly oslabit i odnože natolik, aby zašly, pokud je nechcete ;-)

Odeslat příspěvek od crosan 24. 1. 2009 01:12

Fidych píše:K tomu klíčení semínek: je pravda, že ze země lezou, ale pokud jsou v trávníku, který se seká sekačkou, dlouho nepřežijí. Nestačí obrazit a zajdou (chuděrky) na úbytě.

ale oni nebyli ze semínek, ale zřejmě výrůstky z kořenů a měli jsme strach, že se přemnoží . Výsledek nula

Odeslat příspěvek od Fidych 23. 1. 2009 23:42

K tomu klíčení semínek: je pravda, že ze země lezou, ale pokud jsou v trávníku, který se seká sekačkou, dlouho nepřežijí. Nestačí obrazit a zajdou (chuděrky) na úbytě.

Odeslat příspěvek od Daniel Bozner 23. 1. 2009 23:17

Vďaka ;-) pozerám sa na to.

Odeslat příspěvek od RAKYT 23. 1. 2009 23:11

Zdravím všechny a jestli si mohu špitnout do vašich rad a názorů tak-Rakytníkem se zabýváme již dvanáct let a vyrábíme z něho všechno možné i nemožné.Jsme rodinná firmička a najdete nás na-www.rakytnik.eu :shock:

Odeslat příspěvek od Martin-Br. 23. 1. 2009 02:19

Taky jsem měl něco podobného na mysli - vyrobit na to nějaký druh česáčku, ale plody Rakytníku drží zuby nehty a jen tak jednoduše očesat zkrátka nejdou. A co se týče mladých Rakytníčků... každá bobulka obsahuje jedno semínko a když přes zimu bobule vyschnou a přezimujou, na jaře spadnou do hlíny, tak co nevidět už se to tlačí ze země všude okolo. :oops:

Odeslat příspěvek od Fidych 22. 1. 2009 21:17

Když děláte rakytník s hruškami, tak vám fakt nezbyde, než se dodrápat a těšit se na tu dobrotu za odměnu.
Známí zkoušeli doma vyrobené něco, jako hřeben na borůvky, ale nic moc :-/

Odeslat příspěvek od crosan 22. 1. 2009 18:10

Taky byly u nás dva rakytníky a kolem plno "mláďatek" a tak jsme sekali a sekali až mi ty dva za trest uschly

Odeslat příspěvek od Danielka.9 22. 1. 2009 18:06

Martin-Br. píše:Ustřihnout, to sice je řešení, ale když on je úplně těmi oranžovými bobulemi obsypaný. Když bych ty větve měl všechny ostříhat, moc by z něho asi nezbylo. :hm U nás doma je dáváme do kompotu s hruškami... ;-] (ty plody)

Však si také myslím, že je to pitomost to jsem vám napsala jen pro zasmání ,ale opravdu jsem to četla nebo slyšela v receptáři už nevím :lol: :lol:

Odeslat příspěvek od Daniel Bozner 22. 1. 2009 07:57

Nezbylo a hlavně by už neměl na čem další rok plodit.

Odeslat příspěvek od Martin-Br. 22. 1. 2009 02:19

Ustřihnout, to sice je řešení, ale když on je úplně těmi oranžovými bobulemi obsypaný. Když bych ty větve měl všechny ostříhat, moc by z něho asi nezbylo. :hm U nás doma je dáváme do kompotu s hruškami... ;-] (ty plody)

Odeslat příspěvek od Danielka.9 21. 1. 2009 16:49

Někde jsem četla ustřihnout větvičky rakytníku i s plody dát zmrznout a pak očesat 8-D ,supr rada kdo má doma mrazák, který čeká jen na rakytník chacha :hm :hm :lol: :lol:

Odeslat příspěvek od Bělena 21. 1. 2009 12:50

Martin-Br. píše:Taky máme u nás na zahradě rakytník, nejdříve jsem ho stěží sháněl. Jak už jsem ho po nějaké době sehnal, dozvěděl jsem se, že aby mi plodil potřebuji rostliny nejméně dvě...
Roste jako z vody, kdo z příbuzných ho chtěl, tomu jsem dal vysemeněnou nebo odnoženou rostlinu. Teď je budu asi vyhazovat jako plevel :-]
Bobule obsahují hodně vitamínů - neměl jsem nikdy tolik trpělivosti, abych je všechny sklidil. Ruce jsem měl vždycky dopícháné od trnů i přes rukavice a rukavice jak od marmelády. Pokud by někdo vymyslel nějaký efektivní způsob na česačku, to by byl borec. :hm :idea:

Pry ustrihnete vetvicku,trny a hura na mlsani! :hm :tleskani Mam taky rak.na zahrade,1+3,jeste nemel plody ale letos by se mely objevit, :tleskani to se mam na co tesit?! :shock: Taky jsem ho pracne shanela,ze bych se ho zase lehce zbavovala-rozdanim teto tak uzitecne rostliny?! :hm :-| Nu uvidim.

Odeslat příspěvek od Martin-Br. 21. 1. 2009 02:31

Taky máme u nás na zahradě rakytník, nejdříve jsem ho stěží sháněl. Jak už jsem ho po nějaké době sehnal, dozvěděl jsem se, že aby mi plodil potřebuji rostliny nejméně dvě...
Roste jako z vody, kdo z příbuzných ho chtěl, tomu jsem dal vysemeněnou nebo odnoženou rostlinu. Teď je budu asi vyhazovat jako plevel :-]
Bobule obsahují hodně vitamínů - neměl jsem nikdy tolik trpělivosti, abych je všechny sklidil. Ruce jsem měl vždycky dopícháné od trnů i přes rukavice a rukavice jak od marmelády. Pokud by někdo vymyslel nějaký efektivní způsob na česačku, to by byl borec. :hm :idea:

Nahoru