Acer palmatum,javor japonský.


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Acer palmatum,javor japonský.

Odeslat příspěvek od Fidych 26. 7. 2014 21:54

Mně taky uhynul jeden z těch zachráněných javorů - pestrolistý, pomalu zasychaly listy, až uschl celý. Nějak se mi letos "daří": odešel mi patnáct let starý kulovitý cypřišek (zbyla jedna zdravá větev, ale co s ní?), pak zakrslý jalovec a dva rododendrony. Všechno to vypadalo zdravě a pak v červnu během několika dnů jehličiny zešedly, drolily se jako by byly půl roku bez vody a bylo po nich. Rododendrody svěsily listy, vybledly a konec. :'( :'( :'(

Odeslat příspěvek od hejjar 26. 7. 2014 18:43

Mi odešel úplně, jak jsem pátrala proč, tak stříháním prý se tam dostala nějaká houba-plíseň a tím jsem ho zahubila, bránil se seč mohl, ale bohužel, ale slouží pro krmtko na zimu pro ptáčky a já jen koukám :pozor :pozor

Odeslat příspěvek od rajsa 26. 7. 2014 11:25

:hm Mě letos na jaře obrazil a následně uschnul. Nevím, co se mu stalo .

Odeslat příspěvek od Návštěvník 26. 7. 2014 09:14

Daniel Bozner píše:Teda to je nádhera.

Krasny..ja po 6 letech letos obiram posledni lidty..suchy..doufam,ze snad jeste obrazi!!

Odeslat příspěvek od Fidych 15. 6. 2011 20:17

Někdy si připadám jako fanda do chudáčků (kupuji tak i skomírající sukulentíky) - ale rostliny se vzpamatují a (sice se zpožděním) rostou a kvetou - asi z vděčnosti. A mně blaží, že se jim daří (a ještě jsem ušetřila :tleskani )!

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 6. 6. 2011 08:59

Jo, tak tomu říkám dobrý kup! :tleskani

Odeslat příspěvek od Fidych 4. 6. 2011 20:20

Sestřihněte javor bez obav, jak píše Katka, on obrazí v krátké době. Koupila jsem si asi před měsícem dva japonské javory - chudáčky ve výprodeji (19,00 Kč), vypadaly fakt uboze a poláměně. Oba jsem sestřihla, a jak se jim vede: červenolistý se má k světu víc, na něm už není sestřih vidět. Melírovaný byl slabší, ale narašil už taky a začíná růst. Takže směle do toho ;-) !

Odeslat příspěvek od hejjar 4. 6. 2011 09:19

Dík, zkusím

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 4. 6. 2011 08:06

Tak pokud není stíněný a zdá se ti, že by mohl být hustější, sestřihni ho. Teď je na to dobrá doba. Když ten první pokus vyšel, tak bych ho sestřihla klidně víc, řekněme o třetinu.

Odeslat příspěvek od hejjar 3. 6. 2011 21:12

Katko fotka to zkresluje javor je před smrky, ale asi mu přistřihnu křidélka,zkusila jsem jednu větvičku a už je tam náznak rašení

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 1. 6. 2011 13:06

Jary, pokud vím, tak japonské javory se běžně nestříhají, jenom pokud jim přes zimu uschnou větvičky, tak je zjara odstraníš. To, jaký má keř tvar, je dáno kultivarem. Jestli se ale do sestřihnutí pustíš, tak právě v létě, protože japonské javory nesnáší dobře řez v době vegetačního klidu.

-- 1. 6. 2011 13:07 --

Ještě se dívám pozorněji na fotku - nevytahuje on se tak místo zhoustnutí, protože bojuje o světlo s těmi jehličnany vedle? :?:

Odeslat příspěvek od hejjar 21. 5. 2011 16:19

Poradí prosím někdo jak prostříhnout, aby opět zhoustl, po zimě začaly listy více červenat, usychat. Nerada bych o něj přišla Obrázek Děkuji

Odeslat příspěvek od Daniel Bozner 22. 10. 2009 10:06

Dodnes jsem ještě nenasel jmelí na červenolistý javor, přitom už o tom léta bájím. U nás na sídlišti jich je plno. Asi si také budu muset nějaký doma naroubovat.

Odeslat příspěvek od Ram1 22. 10. 2009 09:00

No zatím se mi nechytil, tak nevím, co by z něj vyrostlo, byl to jen takový nápad, jak využít náletový javor v kraji zahrady. Jak víte, že jsem na něj rouboval "Atropurpureum" vždyť barev listů javoru dlanitolistého je taková spousta.

Odeslat příspěvek od Martin-Br. 21. 10. 2009 22:42

Nevyroste z něj pak obří javor červenolistý? Když by se náhodou chytnul na podnož obyčejného javoru? Přece jen - mi se líbí taky tím, že většina japonských javůrků je menšího až středního vzrůstu. Jinak by se musel pořádně zakracovat...

Nahoru