Roubování šeříku


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Roubování šeříku

Odeslat příspěvek od kejki3 30. 6. 2014 11:52

Obrázek je tady http://images.google.cz/images?um=1&hl= ... r%C3%A1zky
ten úplně první.

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 3. 6. 2008 20:42

Pokusím se říci svůj postup.V první řadě si najdu požadované,šeříkové keře-ať se jedná o barvu tak vůni tak bohatost květní palice.Po odkvětu odstřihnu větvičku nad spodním rozvětvením cca 10 cm,na keři na který budu roubovat.Nastříhám si větvičky z keřů u kterých vám jakou mají barvu(případně si větvičky označím barevnou bavlnkou).Z těchto roubů použiji horní část s neporušeným vrcholovým listempupenem a čtyřmi lístky.Podnožovou větvičku rozříznu ,rouby seříznu do plochého jazyka a zasunu do rozštěpu.Omotám nití(nemusí být lýko)co nejpevněji a přetřu voskem nebo balzámem. ujmutím by neměl být problém,šeřík se všeobecně dobře ujímá.Kromě roubování se i může použít očkování. Na některých Zahradnických školách se vyuka roubování a očkování (prvotní) dělá na šeřících.doufám,že jsem to popsal srozumitelně.

Odeslat příspěvek od kejki3 1. 6. 2008 12:04

http://www.zahradaweb.cz/projekt/clanek ... 2&cid=4312
http://www.rozhlas.cz/praha/recepty/_zprava/441181

Roubování se provádí brzy na jaře, očkování v létě.
Teď zrovna není vhodná doba.

Odeslat příspěvek od Daniel Bozner 1. 6. 2008 11:19

Umím roubovat ale popsat to tak aby to někdo pochopil to asi nedokážu. Lepší by bylo se podívat do nějaké odborné literatury nebo si to najít ve vyhledávači.

Odeslat příspěvek od Midl 1. 6. 2008 09:55

Poraďte někdo prosím jak na stávající kvetoucí keř šeříku naroubovat jinou barvu. Ale prosím tak, abych to jako začátečník pochopil ;-)
Díky

Nahoru