Sugar Baby

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 7. 3. 2013 14:15

Danielka.9 píše:Možná se ta molice dá utopit ve vodě ,když jí napadne.Nevím to jen mě to tak napadlo, ostříhat ji,pak namočit a usušit.Snad by to tak jít mohlo.
Jít by to tak možná mohlo, ale to by se ty listy pak ještě musely i nějak důkladně omýt když by se je chtělo použít ke slazení aby na nich nezůstala nalepená nějaká třeba i utopená molice nebo nějaké drobné znečištění od těch molic. Pokud by navíc ty listy byly i okousane těmi molicemi tak nevím zda by někomu chutnalo něco oslazené něčím takovým.
Spíše jde o to jak ty molice od Stevie odpudit aby jich ta rostlina až tolik nepřitahovala a to ještě tak aby to té Stevií neškodilo a aby se listy pak ještě daly použít ke slazení.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 7. 3. 2013 19:19

Neodpudíš nijak, to sladké je pro ně magnet. Nevím, jestli to byly molice, nebo mšice, už je to déle, ale rostlina to bez postřiků neustála.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 7. 3. 2013 21:16

Ono je asi jedno jestli na tu Stevií nalezou molice nebo mšice nebo i nějaká jiná havěť. Nepříjemné je na tom to, že ta havěť té Stevií škodí a může ji asi i zcela zničit. Navíc napadené listy se asi ke slazení příliš nehodí. Zajímavé by ale mohlo být jak se proti tomu brání ti co Stevií pěstují ve větší míře na prodej nebo za účelem výroby různých sladidel.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 8. 3. 2013 17:11

U velkopěstitelů se to určitě bez postřiku neobejde,jenže tam to nevidíš.Proto jsem ti navrhla takový šetrný domácí způsob. Jestli jsi tak moc citlivý na tu malou havěd,tak to je horší. Mně to tak moc nebere. :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 8. 3. 2013 17:58

U velkopěstitelů kteří Stevií pěstuji za účelem prodeje vypěstovaných rostlin ten postřik i docela chápu, ale něco jiného může být tam kde se to pěstuje za účelem výroby sladidel.
Jestli jsem na tu malou havěť citlivý nebo ne nevím, ale asi bych si příliš nepochutnal na něčem o čem vím, že to bylo oslazené okousanými listy od té havěti a kdo ví co tam na nich po té havěti zůstalo.
Nevím, ale možná ne všude se ta malá havěť vyskytuje a ne všude je hrozba jejím napadením Stevie až tak velká.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 8. 3. 2013 18:32

No já ji mám mezi kytkama a napadená byla jen stévie, kytka žádná. A byla opravdu obalená těma potvorama. Zrovna nemrzlo tak jsem ji vzala ven a zkoušela jsem ji jako oprášit, ale marně. Proto jsem ji nakonec ostříhala, molice zrovna nemusím. :roll: Už začíná vyrážet tak uvidím jak to dopadne. Jestli se to bude opakovat tak poletí, takhle je mi k ničemu a ještě si zamořím jiné kytky.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 8. 3. 2013 19:05

Ještě jsem to se Stevií ani nezkusil, ale jak to čtu tak vidím, že to s ní asi nebude tak jednoduché. Možná ani tak ne kvůli náročností pěstování, ale spíše kvůli té havěti kterou Stevie asi dost hodně přitahuje.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 8. 3. 2013 19:15

U postřiků jsou ochranné lhůty, po kterých můžeš přistoupit ke konzumaci. Bez toho ve velkovýrobě nevypěstuješ téměř nic.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 8. 3. 2013 20:59

kejki3:
To jistě ano, ale vždy je asi lepší pěstovat rostliny které jsou určené ke konzumaci nebo výrobě potravin, tam kde to jde bez nějakých postřiků. Ty postřiky se asi vždy částečně dostanou i do těch rostlin a kdo ví jak dlouho v nich zůstávají.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 21. 3. 2013 12:09

Tak včera jsem navštívil některé květinářství a ptal se na tu Stevií. V některých ani příliš nevěděli co to je a nebo mi nabízeli pouze semena. V jednom květinářství mi řekli, že Stevií budou mít někdy později na jaře. Ono je možná ještě trochu brzo na to aby v zimních podmínkách měli hotovou vypěstovanou Stevií v květináčích.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 21. 3. 2013 17:02

Včera jsem byla v Lysé nad Labem a tam ji prodávalo zahradnictví ADAVO.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 21. 3. 2013 17:50

Bohužel Lysá nad Labem je pro mne dost daleko.
Předpokládám, že ta Stevie na prodej se nyní teprve někde vypěstovává a na prodej bude spíše někdy později až se více oteplí a rostlina se více rozroste, tak aby lépe vypadala a tím se i lépe prodávala.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kyle.reese 18. 6. 2013 01:00

zkuste zasadit ke stevii bazalku, sice to asi nebude stoprocentni ochrana, ale dost skudcu to odpudi ;-)
Only strong will survive!
kyle.reese
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 18. 6. 2013 10:05

To je super nápad. Stévie ráda hodně vody, bazalka taky, tak kdyby už nic jiného nebylo, pěkně se jim spolu poroste. Kromě toho na zdravou rostlinu v dobré kondici škůdci tolik nelezou. Já mám letos vzhledem k počasí tu stévii nějakou tuze bídnou. Zimovala jsem ji na chodbě, aby nerostla a zatáhla, pak ji skoro utopila voda a teď není moc pěkná. Stokrát líp vypadala, když byla celoročně v místnosti. To sice měla metr a půl, ale na jaře z toho byly řízky, bez problémů zalořenily a byla pěkná. Letos sotva vylezla. Přesadím ji ještě a přiseju k ní tu bazalku, třeba se vzpamatuje.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 5. 8. 2013 09:40

Tu Stevii jsem prozatím nikde v květinářstvích v mém okolí nesehnal. Asi o to není příliš velký zájem a tak se jim to možná ani příliš neoplatí prodávat. Rozhodl jsem se proto tu Stevii objednat. Nejlevnější i s poštovným a balným jsem ji našel v květinářství na http://www.jikl.cz/lecivky-asie/1307--stevie-sladka.html. Nemáte náhodou někdo s tímto květinářstvím nějaké konkrétní zkušenosti?
Podle informací ohledně Stevie které mi napsali by to měla být v tomto čase silná rostlina a zasílají ji bez květináče. Zajímalo by mne jaká hlína je dobrá pro Stevii tak aby této rostlině co nejlépe vyhovovala a dobře v ní rostla.
Jinak myslíte si že zaslání Stevie v balíku této rostlině neublíží a dojde i po několika dnech v pořádku tak aby byla schopná bez problémů po zasazení růst?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků