Růže: výběr odrůd, nákup

Vše o nepřeberném světě trvalek

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Reika 31. 5. 2013 15:14

Dobrý den! Máte někdo růži Parfum de Grasse? Dá se koupit? Děkuji. :-)
Reika
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 31. 5. 2013 16:48

Podívej se na seznam prodejců růží, najdeš ho na stránkách Rosa klubu ČR, potom to chce prohlédnout jednotlivé nabídky. Parfum de Grasse je čajohybrid, ale zdá se nic obvyklého, na netu jsem jej na první náhled nenašla - jak jsi na něj přišla?
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reika 1. 6. 2013 07:28

Díky za odpověď a odkaz. Tu růži dostala známá, nejenže je překrásná, ale NÁDHERNĚ voní! Dior se může schovat. Hledám v katalozích, na internetu ... a nic. Moc bych ji chtěla... Vyfotila jsem ji.

http://i.nahraj.to/f/m96.jpg
Reika
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Klivie 1. 6. 2013 10:23

Ta je teda nádherná, taky bych ji chtěla. Dost růží mi odešlo vloni a ještě další dvě letos. Potřebuji obnovit záhon. Jen mi přijde, že už nevydrží tak dlouho jako dřív, ptala jsem se na to i zkušené zahradnice a říkala mi, že to je přešlechtěním, jsou prý choulostivější.
Naposledy upravil Klivie dne 1. 6. 2013 17:58, celkově upraveno 1
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 1. 6. 2013 10:44

Nádherná je :-)
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RaiskA 1. 6. 2013 20:48

nádhera, :shock: taky by se mně líbila :hm
RaiskA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 3. 6. 2013 09:39

Reiko, tak když najdeš, dej vědět. Pokud bys ji nemohla sehnat, na stránkách prodejců růží se dají najít takové, u nichž je předností právě jejich vůně, na výběr jich je dost. Já mám oblíbenou růži stolistou, říká se jí také marocká - voní úžasně, silně, omamně. Voňavou klasikou je růže damascénská, pěstuje se hodně v Bulharsku. Používá se do parfémů. Ale existuje spousta růží s intenzivní vůní.

Klivie, máš pravdu, růže už nevydrží tolik, co dřív, mám stejnou zkušenost. Na zahradě pořád máme pár růží, co vysadila babička, zkrátka ty, co pamatuji od dětství, ale některé z novějších nevydržely mrazivější zimy. Z toho důvodu jsem se rozhodla, že zkusím vysazovat hlavně historické růže - jsou obzvláště mrazuvzdorné a některé mají intenzivní vůni. A taky mi připomínají starou dobrou Anglii a atmosféru tamějších zahrad, což mám ráda. :-) Stolístka třeba patří mezi ně.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 3. 6. 2013 15:11

Pro všechny milovníky růží je tu pozvánka na zajímavou akci. Teď jen počasí aby se zlepšilo.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skvrne 4. 6. 2013 15:36

Dobrý den, jsem začátečník a zvažuji pěstování růží. Zaujala mě nabídka růží v Baumaxu, máte s tím někdo zkušenosti, nebo by jste je tu nepořizovali? předem dík za radu
skvrne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 4. 6. 2013 16:28

Záleží na tom, jakou růži chceš a kam ji budeš sázet. Vezmi v úvahu, že každá vyroste jinak velká, některé jsou pnoucí, jiné stromkové, půdopokryvné, miniaturní, velkokvěté, mnohokvěté, odolnější, méně odolné, některé kvetou jednou ročně, jiné remontují... Možností je spousta. Pokud máš na mysli přímo tu nádobovou růži v akci za 159 Kč, cena se mi zdá ok. Levněji pořídíš, když budeš kupovat růže prostokořenné, to ale znamená čekat do podzimu a výsadba je pro začátečníka možná složitější.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 5. 6. 2013 00:01

Vybral bych si v období květu u školkaře a pokud nemá kontejnerové, tak si přijet na podzim.
Růže z Baumaxu nejsou z tuzemska a nepřežijí všechny zdejší podmínky. Kvalita prosto kořenných šla u nich hodně dolů a těmhle květináčům bych taky moc nevěřil.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 6. 6. 2013 11:40

Reika píše:Dobrý den! Máte někdo růži Parfum de Grasse? Dá se koupit? Děkuji. :-)

Dobrá zpráva, je to růže z voňavé kolekce Hornbachu, je jich víc druhů. Špatná zpráva - 650,-Kč
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 6. 6. 2013 14:47

No tak to je síla. :oboze :shock:
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 7. 6. 2013 23:22

Aby sis nemyslela, byly tam i dražší řady :pozor:
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reika 27. 6. 2013 16:43

Děkuji vám všem za odpovědi. Ale 650kč - to je moc! A jistota, že přežije a bude snášet zdejší podmínky žádná... :oboze
Reika
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků