Pivoňky

Vše o nepřeberném světě trvalek

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Danielka.9 4. 4. 2013 16:31

Tak sněhu tu máme,jako na severu jenže já se dneska byla jen tak kuknout v Baumaxu :oboze :nenapadne .No a co tam nevidím pivoňky, skoro všechny ty obyčejné barvy mám,ale co jsem chtěla, tak tu dřevitou co roste jako keříček.Koupila jsem si jí ve fialové barvě. Máte je někdo na zahradě :?: , chci se zeptat jestli nevymyrzají a jak rychle z toho vyroste keříček :hm .Zatím je malinká.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 4. 2013 19:35

Tak já jsem loni v srpnu rozsadil pivoňky a jsem nyní velmi zvědavý jestli po zimě z nich něco bude a vyrostou.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 4. 4. 2013 19:38

Máme dřevitou pivoňku na zahradě už přes dvacet let, a všechno zatím přežila. Už jsou na ní léta znát, takže ji po částech "zmlazuju", a i tohle přežívá. A musím se přiznat, že krom občasného přihnojení se o ní nijak zvlášť nestarám. A má se k světu, kvete každoročně a hodně.
Roste dobře, těžko to vysvětlit, ale keřík, viditelný na záhonu je z ní po dvou letech (ty první roky se jí může věnovat větší péče, líp narůstáe).
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 4. 4. 2013 19:40

Myslím že jo, zas takové velké mrazy nebyly.Akorád mají rády klid, tak možná nepokvetou letos. S tou dřevitou zkušenost nemáte ??? :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 4. 4. 2013 19:46

Ta, co o ní píšu je dřevitá, sytě růžová pivoňka :-]
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 4. 2013 20:59

Já dřevité pivoňky nemám. Ty co mám jsou pouze samé nedřevité. Když jsem je loni rozsazoval tak jsem jim přidal trochu kompostu a přihnojil je Cereritem. Velké mrazy tak aby to přes zimu vymrzlo nebyly, ale mne jde spíše o to jestli se všechny dostatečně dobře ujmuly. Pokud z toho nic nebude tak letos budu zkoušet znova.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 5. 4. 2013 14:20

Fidych děkuji za odpověd a omlouvám se, když jsem to psala ,tak tam ten váš příspěvěk nebyl.Tak jsem odpovídala jen pro Vlazy. Podle času je vidět,že to bylo odesláno, když jsem ještě psala a pak jsem to už neviděla :oboze .Takže se mohu těšit na dlouholetost dřevité pivoňky, to mám radost.Snad se te mé bude také dařit. :lol: Koupila jsem si fialkovou.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skvrne 23. 4. 2013 12:54

Dobrý den, je pivoňka náročná na pěstování či nikoli? Jsem začátečník :O( Předem děkuji za sdílení zkušeností :o)
skvrne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danielka.9 23. 4. 2013 16:02

Není nic jednoduššího než pěstovat pivoňky,ty totiž chtějí jen klid :nenapadne . To zamená zasadit a už do nich nedloubat.Jen jsem nevěděla jestli ta keříčková je na tom stejně, nebo chce nějakou jinou péči.Ujistili mě tady, že je to stejné,tak si ji klidně kupte a přeji radost z květů. :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RaiskA 1. 6. 2013 20:46

tak krásně kvetou pivońky a furt do nich prší,tak je po parádě :-\
RaiskA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 11. 6. 2013 13:04

Kvetou nám pivoňky,ale ten déšť...ObrázekObrázek
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků