Kadeřavost broskvoně

Vše o pěstování třešní, višní, meruněk, švestek, rynglí, broskví a dalších

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Fidych 17. 9. 2012 22:36

Téměř černé skvrny přecházející až do souvislých (větších) ploch na plodech, by mohla způsobovat strupovitost broskvoní. Aspoň tak popisuje chorobu odborná literatura. Ještě je tam dodatek, že strupovitost napadá spíše pozdní odrůdy v chladném a mokrém počasí. Plody by mohly být i mírně deformované. Jako ochrana proti strupovitosti broskvoní je uveden postřik měďnatými fungicidy krátce před rašením.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod oberon1 24. 9. 2012 17:08

Dík za radu :tleskani
oberon1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Klivie 24. 10. 2012 12:05

Už jste dělali podzimní postřik? Obávám se, že to letos nestihnu. Teď to nemá v tomhle počasí cenu a jestli začne mrznout tak to bude v háji. :hm
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 24. 10. 2012 13:54

U nás neprší a stromech zbyl sem tam lístek, tak se chystám za chvíli vyrazit s postřikovačem.
Zkusím letos Kocide, co to udělá ;-). Naštěstí máme jen dva stromy, tak to půjde rychle.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Klivie 24. 10. 2012 14:17

Také to chci s ním stříkat, měl by obsahovat smáčedlo což je výhoda. U nás neustále mrholí a stromy jsou úplně mokré a to je na nic.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klara87 24. 10. 2012 20:48

Kocide je dobrý. Letos jsem s ním stříkala, a kdyby nevylo mšic, nebyl by zkadeřený ani lísteček. Zatím stříkat nemůžu, broskve jsou ještě z větší části obalené listím. Do všech postřiků dávám jako smáčedlo Jar. Jen pár kapek, podle množství, aby to nepěnilo.
Klara87
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 25. 10. 2012 19:00

ja musim rici, ze zatim na podzim nestrikam vubec, jen v predjari a vzdy zcela bez kaderavosti, takze bych rekl, ze tento podzimni postrik je precenovany...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 26. 10. 2012 13:44

My také až na jaře.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 26. 10. 2012 17:35

Asi jak kde:u nás, když podzimní postřik neudělám, tak se kadeřavosti úplně nezbavím. Takže pro jistotu :!:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod mičurinec 26. 10. 2012 18:02

ja teda sleduji predpoved na amet.cz kde to je velmi dobre znazorneno kdy je vhodny termin-najdu si nejblizsi stanici a je to a hl.to funguje!
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 26. 10. 2012 21:14

Právě že ta naše byla kudrnatá jak po trvalé. Letos neměla ani jednu broskvi, myslím si, že důvodem bylo oslabení a prostě neměla sílu na květenství. Podzimní postřik by jí neublížil, když tak jedině pomohl, ale to už je teď stejně v háji. Vypadá, že do rána bude mrznout.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 4. 11. 2012 21:39

Tak jsem využila pěkného počasí a udělala podzimní postřik, to mi spadl kámen ze srdce.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 8. 11. 2012 21:45

kdyz uz je tu tolik broskvařů :) co máte za odrůdy a jaké podnoži???
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 8. 1. 2013 17:45

Mirku tak to bych taky ráda věděla, kupoval ji tchán. Jediné co vím, že je abnormálně náchylná ke kadeření. :hm
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 10. 1. 2013 10:25

podle toho by se melo strikat http://www.amet.cz/kaderavost.htm
ale letos, diky teplemu konci prosince, se melo zacit driv nez ukaze tamni tabulka - zaznamy jsou az od 1.1. a jak víme v Čechách bylo velmi, teplo, proto zacit trochu driv
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků