Cena ořešáku

Rady o pěstování jabloní, hrušní, mišpulí či oskeruší

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 10. 2011 13:48

V zahradě mám asi +/- 30 let starý strom vlašský ořech. Nyní mi přes zahradu dělají kanalizaci a tento vlašský ořech jim stojí v cestě a bude odstraněný. Firma která stavbu kanalizace organizuje mi slíbila, že mi zahradu dá do původního stavu a za pokácené stromy a poničené rostliny mi dají finanční náhradu. Zajímalo by mne kolik Kč bych asi přibližně mohl za takový vlašský ořech požadovat. Pokácení toho ořechu mi ani nevadí, protože stejně na něm nikdy žádné ořechy nebyly a je z něho pouze vždy na podzim hodně listí které je třeba shrabat a měl jsem v úmyslu ho i pokácet.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 4. 10. 2011 19:16

http://www.cenovemapy.cz/452_2003/CM_452_2003_p34.html
Tak i kdyby plodil, tak se to vyplatí :D
Tak špatně - novější vyhláška - položka 32 na straně 7 je podstatně skromnější http://www.cenovemapy.cz/3_2008/Priloha ... 3-2008.pdf
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 10. 2011 21:02

Příliš se v tom neorientují jak se to oceňuje. Spíše předpokládám, že se asi budu muset dohadovat ohledně finanční náhrady za ten vlašský ořech. Předpokládám, že asi nakonec budu rád když za to dostanu několik málo stovek Kč nebo možná ani to ne.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 5. 10. 2011 22:37

Při věku do 30 let je to minimálně 3000,- je tam ještě dělení podle oblastí.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 5. 10. 2011 23:24

Vlašský ořech byl pokácený. Kdybych za něho dostal těch minimálních 3000 Kč tak bych byl nadmíru spokojený, ale asi nakonec budu rád když vůbec něco málo za to dostanu.
Pokácený byl i malý stromek, ale nevím jak se jmenuje. Plody na něm jsou černé kuličky podobné borůvkám. Přímo na jídlo to není příliš dobré, ale je dobrá z toho šťáva nebo se to dá použít na pečení kde to v těstě chutná podobně jako borůvky. Zajímalo by mne také kolik by takový stromek mohl mít hodnotu.
Kromě toho asi ještě příjdu o malý keřík borůvky a jednu túji.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 6. 10. 2011 18:19

http://www.esoterika.cz/clanek/2813-rec ... elanocarpa).htm
Jeřáb je pod číslem 37 a 38. Rybíz je v dokumentu také.
Dokument je oficiální pro odhadce, je závazný. Nerozhoduje, jestli ten ořech plodil, byl to kamenáč...
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 3. 2. 2012 12:34

Ano s tim se da souhlasit.Ale je zde ještě jedna otazka,zda si firma ktera kaceni provedla i to pokacene odvezla nebo to nechala puvodnimu majiteli.Ona totiž ještě muže byt cena pouze za vykonanou praci,tedy pokaceni.A to se opravdu muže pohybovat kolem tisicikoruny.Pokud si ale toto kaci nějaky profitruhlař na miru tak tam je cena podstatně vyšši ale jde o domluvu mezi oběma subjekty tim kdo nabizi a tim kdo bere.-Jinak některe firmy si tuto činnost kalkuluji jako službu zakaznikovi bez ohledu na cenu porostu.VŽDY JE TO ALE NA TĚCH DVOU JAK SE DOHODNOU.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 2. 2012 17:43

Firma která mi stromy a jiné porosty pokácela a poničila mi dřevo nechala, kmeny a větší větve mi pořezali na menší kousky a mám to nyní na topení. Něco jsem si ještě musel pořezat sám a rozsekat na menší kusy. O pokácení těch stromů jsem nežádal a klidně by na mojí zahradě ještě mohly být. Pokáceli je proto, že jim překážely v cestě při stavbě kanalizace. Celkem mi zlikvidovali vlašský ořech, jeřáb, asi 6 zasazených jahod, trochu květin (název neznám) a několik v trávě volně rostoucích křenů. To vše jsem nahlásil znalci který to u mne byl loni v listopadu kontrolovat a sepsat a pak na to vypracoval znalecký posudek. Náhradu škody toho všeho dohromady stanovil na 13 970,- Kč. Nevím zda je to málo nebo dost, ale i tak si myslím, že je to úspěch, že mi ta bezcharakterní firma přiznala odškodnění v této výši. Pokud bych s tím nesouhlasil a chtěl bych od nich za to dostat více tak bych si na to musel nechat na vlastní náklady vypracovat vlastní znalecký posudek a pak se asi s nimi soudit. Náklady na to by pak pro mne mohly být větší než bych od nich dostal (vysoudil) a tak asi nemá význam se kvůli tomu s nimi nějak dále dohadovat.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 4. 2. 2012 00:30

Tak myslím, že to je velmi slušné, to jste sám nečekal.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 4. 2. 2012 14:46

Přeji Vam,aby to firma akceptovala a proplatila.Cena je slušna.Jen mne zaraži ,že nepišete, že jste o zaměru trasy kanalizace byli informovani,a nedavali souhlas nebo připominky předem.U takovychto akci se moc uhybat neda,a firmy na to vyčleněne penize maji.Bude zaležet na tom zda nebudou mit sveho odhadce ktery jim před provedenim praci kalkulaci s odstraněnim tež jistě udělal. Možne dohadovani muže vzniknout pokud jste na jednani na ceně za pokacene nebyl učasten.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 5. 2. 2012 23:22

Firma na to se mnou uzavřela písemnou dohodu kterou jsem jim podepsal, že s tím souhlasím. V této dohodě se firma zavazuje mi zaplatit (zaslat na účet) peníze tak jak to ohodnotil jimi určený znalec. Stanovili si na to ale 60 denní lhůtu která se navíc počítá od prvního následujícího měsíce po podpisu této dohody. Peníze mi prozatím ještě nezaslali a tak jak tu firmu znám, tak se nakonec asi budu muset o ně upomínat. Ohledně stavby kanalizace jsem samozřejmě předem byl informovaný a bylo se mnou ohledně toho jednané. Příliš rozumně se s ními ale nedalo vyjednávat.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků