Mandloně: pěstování

Vše o pěstování třešní, višní, meruněk, švestek, rynglí, broskví a dalších

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 23. 9. 2011 22:25

Pěstujete někdo mandloně? Uvažujeme, že si nějaké pořídíme, takže mě zajímají vaše zkušenosti.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 25. 9. 2011 12:08

take si chci vysadit mandlon, ale rozodne chce chranena stanoviste ci jizni svahy, proste maximalne tepelne a svetelne podminky jsou rozhodujici, skoc se podivat do obce Pavlov u kostela tam roste uz hodne stara mandlon, ms to kousek takze to neni ani zajizdka
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 25. 9. 2011 14:13

Kvést kvetou,ale je na nich u nás i nějaká sklizeň??
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 25. 9. 2011 14:28

mimochodem na tom starem strome bylo mandli pozehnane (alespon min.2sezony) -co tam pravidelne chodim
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 25. 9. 2011 16:29

Takže to plody má no super to ani nevím,že to zraje u nás.Vždy jsem si myslela,že je to jen dovoz.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 25. 9. 2011 18:02

no Dano, myslelas sis to spravne, vse je dovoz, v tomto pripade hlavne z USA nekdy Číny...

tady zadne produkcni sady nejsou, nebot jsme okrajova zon pestovani a to diky teplotnim narokum - takze pouze na Morave je lze s uspechem pestovat, pak samozrejme Praha a jina teplejsi mista v Cechach
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 25. 9. 2011 23:27

V Hostíni to měli na předzahrádce a ani jim to nestálo za sklizeň a bylo jich dost, jen drobnější. Někde u Hradce jsou zbytky sadu - na zahrada.cz jsem se dozvěděl, že je ještě stará alej na Mělníku podle řeky. (http://www.zahrada.cz/forum/exoticke-ov ... 46/?kotva=)
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků