Stále mokrý substrát

Jakékoli téma o životě zahrádkáře, o jeho slastech i strastech.

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod FreeStreet 30. 8. 2011 13:54

Dobrý den, potřeboval bych se vás zeptat jestli někdo nevíte proč mám stále mokrý substrát.
Po koupi dvouch rostlin (banánovníku a čajovníku) jsem je přesadil a pořádně zalil. Teď je každý den pravidelně rosím ale substrát je stále mokrý a bojím se to zalévat aby mi kořeny neuhnily.

Máte stímto někdo nějaké zkušenosti.
Děkuji
FreeStreet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dama 55 2. 9. 2011 10:08

Stále mokrý substrát je signál pro nefunkční kořeny. Co se ale týče banánovníku, ten má mokrý substrát v podstatě pořád a když ho nemá, zasychají kraje listů. Vzhledem k tomu, že mu rostou vždy dva listy najednou, má velké požadavky na vodu. U kávovníku nevím, s tím zkušenost nemám. Možná by to chtělo trochu lehčí substrát, co by dříve prosychal a tolik nedržel vodu. /přidání písek, perlit, polystyren kuličky atd/
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vymari 30. 1. 2017 12:51

Myslím, že problém je asi v substrátu, ačkoliv většina v obchodě hobby substrátů s krásným barevným potiskem se tváří velmi dobře, jedná se většinou o substráty zcela nekvalitní s malým obsahem jak vlákniny, tak zejména přidatných látek jako jsou hnojiva, upráva ph a pod. Takové substráty je třeba doplnit například o perlit nebo o čistou bílou rašelinu, pak doplnit vhodné hnojivo a upravit ph. Potýkala jsem se s podobnou situací a navštívila jsem zahradnictví Hortus spes, kde mi prodali bílou baltskou rašelinu, kterou používají jako základ a následně jsem si substrát už připravila sama. Tento základní substrát oni kupují ve velkých baleních od německé firmy která v Litvě tuto rašelinu těží. Nevím zda se od nich dá tato rašelit získat i jinak nebo by Vám mohli sdělit kde to berou, když tak zkuste na jejich stránkách http://www.kvetina.net
vymari
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mirrek 4. 2. 2017 17:54

Nebo je to špatným květináčem? Třeba by pomohl článek: http://magazin.specialnizahradnictvi.cz/jak-spravne-vybrat-kvetinac/ :hm
Mirrek


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků