Výsadba jabloně a hrušně

Rady o pěstování jabloní, hrušní, mišpulí či oskeruší

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod mičurinec 19. 6. 2011 21:38

jo Karen, ted jsi mi hodne zalichodtila, ale sice slechtim, ale jeste jsem nic nedokazal... zatim jsou tu jiní, a uspesni slechtitele, take jsou v zahranici vzorem...
no snad se vse zmatori, staci jeden rok a pak je vse bez problemu, nam uz zacal zrat cernej rybiz tak mam radost a muzu chodit zobat rybizy, mrkve a hrach :-)) angresty budou brzy, hlavne jsem rad, ze ty dve nove odrudy jsou odolne na to padli-zcela bez postriku a ani naznak, super
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 19. 6. 2011 21:53

Černej rybíz mám taky, ale tak z půlky na jařeře opadal po namrznutí. Červenej mi začíná zrát a nevypadá špatně. Co se týká angreštu, tak jsem kupovala dva stromky, ale jeden uschnul. Taky to má být ta odolná odrůda soused má hodně stromků i keřů a každý rok je postiženej padlím i když jej pokaždý stříká.Stříkal i letos a má jej zdravý a bohatě obsypanej.Já teda nestříkala a těch pár prvních plodů co tam narostlo jsou zdravé taky. Možná letos to padlí tak neřádilo.
Jinak mám letos největší úrodu jahod co si vůbec pamatuju.Už mám v mrazáku 9 kg!!! a co jak se k tomu nachomejtne Pepča tak všechno zblajzne dneska zrovna 1 KG Prej nechtěl špinit talíř!! :shock: 8-D 8-D Jinak ještě ředkvičky a začínají cukety.Salát pomali končí a začnou okurky .Snad to letos bude lepší. Loni jsem skoro nic nenaložila.Rajčata mi teprve kvetou a papriky taky.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 19. 6. 2011 22:10

jahody nepestujeme, je to nejvetsi namaha spolecne s jezirkem a travnikem, bohuzel ani na svahu v zahradnictvi nedozrajou-zjara kvetou, svah je cely bily, jenze misto plodu jsou tam suseny bobky, vse uschne...
sousedka se ptala na jahodniky, tak nejaky budu muset sehnat a prodavat, snad neco sezenu.
uz zacala taky zrat josta, tu mam taky moc rad, dokonce se mi chytly rizky co sem nasekal v breznu rovnou do pudy!-no mam z nich radost, uz maji asi 40cm!
redkvicky i salat je pryc, asi tam dam ruzic.kapustu, at nemam depresivni zimu :)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 19. 6. 2011 22:26

je pravda, že jahody chtějí svoje, ale na netkané textilii je to hračka. Jostu si plánuji taky ještě namnožit. Mám jeden prastarý keř ještě po babce,teď jsem jej přořezala a omladila.Když jsem řízkovala ten svůj rybíz a angrešt tak jsem na něj zapoměla. Pokaždý si u josty vzpomenu na zážitek manžela. On tu jostu původně sázel, pak zapoměl kam, a když pak uviděl na zahradě černe kuličky natrhal si jich hrst jenže mu to nechutnalo a tak nadával co si to babka vymyslela za novotu ,že to není k jídlu. Pak se ukázalo že on si natrhal kuličky z mahonky.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 20. 6. 2011 06:03

tak to je dobry :-D
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 26. 6. 2011 21:33

Mirečku, mám se tě zeptat ještě na Jostu. Ta naše je už hodně stará a plody má jen takové tři kuličky na jednom střapci. Jsou sice o hodně větší nežli rybíz, ale jsou jen 3! na střapci. Tak mě napadlo, jestli v současné době nejsou dnešní rostliny už lepší odrudy s delšími střapci. Že by v tom případě bylo lepší si keříček koupit nežli si je odpěstovávat z toho mého.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 26. 6. 2011 22:25

Dovolím si vložit odkaz - http://www.google.cz/search?client=oper ... =cs&tab=wi ažádný zázrak nevidím. Spíš některé druhy mají větší kuličky, než velké střapce.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 26. 6. 2011 22:54

jj dík . Koukala jsem se , ale některé obrázky ukazují i delší střapce. Ty osobní zkušenost nemáš?
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 27. 6. 2011 06:11

Karen, mam za to, ze zadne slechteni ani neprobiha takze nejspis bys koupila to same co mas, samozrejme, ze vsichni je uz mame asi virozni a buh vi co jeste...nicmene by to bylo asi stejny co mas doma
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 27. 6. 2011 13:48

Víš Mirku,měli jsme na zahradě velice starej rybíz,ještě taky po babce. Střapečky měl krátké kuličky drobné. Pak jsme koupili novej stromkovej a to byl rozdíl jak hrom. Střapec tak 12 cm kuličky dvakrát takové. Proto jsem si to samé myslela u tý josty. I další nově koupené rybízy jsou taky tak krásně velké.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 27. 6. 2011 18:46

jo v rybizech je pokrok, ted uz doonce nektere jsou i rezistentni... s tou jostou ale myslim, ze je vse pri starem
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 27. 6. 2011 18:49

Karen co se tyka JOSTY neni nic snazšiho- maš dvě možnosti(minimalně) a to prostě po sklizni jostičku seřizni na tři prsty od paty kostenich větvi!!! :-D A nebo prostě po sklizni ostřihej potřebny počet větviček s minimalnim čtyřpatrovym zakladem pupenu(olistěni) a vysadbu si obnov,neni to nic složiteho a jostička v pohodě zakořeni.Samozřejmě starou vysadbu v době prazdnin mužeš použit na opečeni špekačku při popracovnim posezeni.Nova vysadba josty ma tu vyhodu,že se při ni mužeš svobodně rozhodnout zda preferuješ keřovou nebo stromkovou formu (bez očkovani nebo roubovani).
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 27. 6. 2011 19:03

Stando děkuji, namnožit z řízku je dovedu a omladit tu starou tak to asi bude nejrozumnější. Nejspíš bude dřív rodit nežli ten z řízku. Když není nic lepšího jak píše Mirek. Oběma děkuji něco s tím udělám. Já totiž sklízím na zahradě a Pepča-manžel pak doma obírá ty kuličky a na jostu nadává, že to dá moc práce,když je to tak drobný.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 27. 6. 2011 20:35

ja sem narezal drevity rizky zac.brezna a rovnou jsem je napichal na pole, chytlo se jich 90% a to jsem s nimi nedelala zadne štráfy :-)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 27. 6. 2011 23:02

Jo, ale ptal jsi se u konkurence! ;) Josta má vícero odrůd, takže nějaké šlechtění je možné. A řez+kompost dělá divy, já když jsem ublížil rybízům po dědovi, tak se taky snaží. Ale černý nejím a tím je vyloučena asi i josta. Koupil jsem si nové angrešty, jen škoda, že ty po babičce sestřenice usilovně zlikvidovala. :/
A zpátky k tématu, zlikvidovala i Smolnici, ani rouby nemám. Hlavně, že jsem si připravil podnož...
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků