kiwi

O pěstování jahod, malin, rybízu a dalších druhů ovoce

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Matej S 20. 3. 2009 18:38

zdravím, potrebujem radu ako rezať kiwi???

tuto nedelu idem rezat dajaku zahradu, teda ovocne stromky a ze domaci tam ma dajaku vacsiu kiwi,...
kiwi som este nerezal. dik za rady.
moj šef mi povedal ze sa to striha ako vinič
"- Začínam chápať, povedal malý princ.
Je jedna kvetina....myslím, že ona si ma skrotila...."
Antoine de Saint-Exupéry: Malý Princ.
Matej S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matej S 22. 3. 2009 20:15

uz som to ostrihal dajak, podla svojho uvazenia.
dik za "rady"
"- Začínam chápať, povedal malý princ.
Je jedna kvetina....myslím, že ona si ma skrotila...."
Antoine de Saint-Exupéry: Malý Princ.
Matej S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 23. 3. 2009 12:34

Mateji ja Vam sice neporadim,i kdyz jsem si loni koupila 4druhy kiwi.Taky jsem cekala na rady,ktere Vam prijdou.Ale nasla jsem si na netu mnoho rad,jak strihat,ale priznam se, ze z toho nejsem nijak chytrejsi.Spise bych potrebovala praktickou radu/ukazat/ strihani. :hm Tak treba se dockame. :hm I kdyz Vy uz to mate za sebou.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 23. 3. 2009 20:09

Běli já také zháněl jak ostříhat a nakonec jsem to udělal jak Matěj :roll:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matej S 23. 3. 2009 20:59

ja som na internete nasiel ze to ostrihat ako vinič, potom som sa dostal ktomu ze mam nechat len slahune na jeden koren asi 4, dalsie som nasiel ze to plodi na dvoj rocnom dreve.
nedalo mi a zavolal som profesorovy (ucil prax, ale ma v tomto prehlad) a mi povedal ze nech necham stare drevo.
a hned nato smo sa dovolal profesorvoy co ma ucil ovocinarstvo a on mi povedal ze to mam zostrihat na dajake šlahune, od zeme nach maju 2m a tie co idu zhora mam nechat dvoj rocne a zopar jednoročnych zostrihnut na tretinu, ale ze v podstate ako vinič.

tak som to dajak zostrihal, sak foto prilozim hned ako sa dostanem k mojmu pocitacu. Neviem ci dobre ale majitelia mi zato zaplatili :-)
"- Začínam chápať, povedal malý princ.
Je jedna kvetina....myslím, že ona si ma skrotila...."
Antoine de Saint-Exupéry: Malý Princ.
Matej S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vrana1 24. 3. 2009 20:01

Kivi se řeže v době od června až do konce roku.Ted je na to nejméně vhodná doba, bude to z každé rány mnoho "plakat" až se rostlina vysílí,možná i uhyne.
Nejdůkladnější diskuse se jmenuje "To je ale nádhera" na serveru www.living.cz ale tam vcera zkolabovali, uvidíme jestli se jim to podaří obnovit.
Každý by měl mít na zahradě zasazenu aktinidii kolomikta a dobrá ale už větší je aktinidie arguta. A.kolomikta má nejzdravější ovoce na světě pro vysoký obsah vitamínu C,ten je 1520mg% což se nedá srovnávat s jakýmkoliv jiným ovocem.Leda snad s acerolou ale ta roste jen v tropech a je děsně trnitá.Kivi v obchodě jsme měřili a má okolo 60mg%.
Rakytník má 100, maxim.400mg%
vrana1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martinko2 18. 7. 2009 13:31

Aj vám po opelení opadali kvety kiwi ? Že by to mohlo byť
počasím ? :?:
Martinko2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 12. 5. 2011 16:50

Mám dotaz, letos nám hrozně promrzlo KIWI. Vždycky touhle dobou už je krásně zelené a je z toho prales a letos má doslova jen pár lístků. Co s ním? Nechat tak nebo to zmrzlé, suché ostříhat hned?
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 14. 5. 2011 18:58

ja bych to nechal a pockal jeste jak to dopadne... a to mas chinensis nebo argutu?
jinak mne arguta vubec nenamrzla, oresaky jsou jen lehce vzaty, za to vedle ve vesnicich bez vyjimky jsou uplne cerny
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 15. 5. 2011 13:34

Jo tak to se mě ptej. Objednávali jsme ho u Chovance v Lipníku nad Bečvou. Pěkně plodí, máme ho už pár let a ještě se nám to nestalo. My máme letos omrzlé i celé špičky ořechů. Tahle zima se fakt vyřádila.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 17. 5. 2011 20:58

nekde jsou prave oresaky zcela cerne...jinak kiwi chinensis to je to, co prodavaji v obchodech, mas toto? nebo to maloplode (arguta)?
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 17. 5. 2011 21:21

Je to takové oválné, nechlupaté a není samosprašné. Velikost plodu je asi tři cm. Víc Ti nepovím. Dnes jsem na něj zase koukala a vypadá to hrozně. Pár lístků, jindy to byl prales. A ořechy dopadly podobně, nebude nic.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 19. 5. 2011 21:28

tak to mas takrka s jistotou Actinidia arguta, mam ji take, ale je na miste, kde je extremne dobre klima, s tema oresakama to me mrzi, vsechny vesnice kolem jsou na tom stejne, takze nebudes jedina, jinak obrazeji vubec tyto namrzle oresaky?
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dušan2 10. 5. 2013 07:21

Mám kivi Sadowa purpurové od Starkla. Nemám s nim zkušenosti, tak nevím jestli je možné že samec ještě nemá listy ? Samici jsem koupil letos novou, ta mě jasně uschla a ta nová listy má, tak už přišla. Ale samec co mám od loňska na to že by uschnul nevypadá, jen ještě na něm nejsou žádné listy, je to normální ?
Popřípadě že by neobrazil, musí být samec také stejná odrůda, nebo je to jedno a může být jiná ?
OnePlus 9 Pro 12/256
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 10. 5. 2013 11:37

Já teda mám odrůdu stejnou, myslím samce a samici a letos už mají krásné listy.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků