gardenia

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod mokuty 13. 3. 2011 19:30

Pomóc!!!Mám krásnou gardenii,ale pořád mi u ní černají lisky a opadávají.Někdy černají z prostředka,jindy od kraje.Nevíte čím to je a jak jí pomoci?! :hm
mokuty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Havrana 15. 3. 2011 13:34

No z takhle krátkýho popisu těžko říct... fotka by nebyla? Vzhledem k tomu, že Vám nikdo neodpověděl se teda pokusím já.

Nejspíš to bude houba, která roste na medovici od breberek, to jsem u gardénií viděla nejčastějc. Ta houba sama rostlinu nenapadá, ale brání průniku světla a ucpává póry. Takže: napadený listy omejt/houbu odrbat mejdlovou vodou (ale nesmí se ta mejdlová voda dostat ke kořenům!!! Zakrejte to pytlíkem :-) ) a podívat se, jestli nemáte na některých kytkách nějaké savé škůdce, kt. by bylo potřeba zlikvidovat.

Obrázek
dříve Scandiaca
Havrana
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mokuty 16. 3. 2011 14:23

Kdepak ,nevypadá to na žádnou houbu,já bych spíš řekla,že jí nesvědčí postřik obyč vodou,ale kde mám teď vzít dešťovou :lol: Tak jsem se radila s kvtinářkou a na její radu rosím převařenou vodou,tak držte palce.Pro jistotu jsem všechny černé listy ostříhala adala jsem jí více na svtlo.
mokuty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Havrana 18. 3. 2011 22:44

Ji postavte na kamínky do misky s vodou a máte vlhkej vzduch bez postřiku - a po problému... jestli to je teda tím. :-)
dříve Scandiaca
Havrana
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků