Pomáháte v zimě zvířátkům?

Jakékoli téma o životě zahrádkáře, o jeho slastech i strastech.

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kejki3 1. 1. 2011 07:38

Odvar z makovic, ne z máku. V ČR se pěstují odrůdy s nízkým obsahem drogy.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 4. 1. 2011 18:45

Tak nevím jestli se mi to zdá, ale jak tak koukám, tak na zeď mezi škvíry po cihlách si začínají sýkorky nosit na hnízdo, loni tam byly tři a asi se jim tam zalíbilo, je jich tam víc.
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 4. 1. 2011 19:44

Už teď? Není nějak brzy? Vždyť ještě všude leží spousta sněhu. Byla jsem dát do krmítka před dům slunečnici. Žasnu, jaký humus tam někdo těm ptáčkům předložil. Příště jdu se smetím dolů i s lopatičkou a všechno to vyházím ven. Nedivím se, že tam nejdou. Snad si vezmou alespoň na straně tu slunečnici zatím.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 4. 1. 2011 20:55

No právě se divím, opravdu tam snášejí jehličí ze stromu, je poznat, že je to čerstvě vystláno
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 4. 1. 2011 21:21

třeba cejtí už jaro :hm
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 4. 1. 2011 21:46

Vůbec bych se nezlobila. :mrgreen:
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 4. 1. 2011 21:56

já taky ne,už se na to těším,včera jsem dělala probírku semínkům, mám seznam co ještě dokoupit a pak už jen začít :hm
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 4. 1. 2011 21:58

Tak to my už máme semínka nakoupené, dnes přišli poslední. Celkem nás to stálo jen 17 tisíc.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 4. 1. 2011 22:02

no-jo ve velkým,když jsem pracovala ve školkách tak nám semínka chodili v pytlech
a včera jsem v krabici našla ještě nějaké zytky semen z concolory,tak mě napadlo,že je nasypu pod strom veverkám
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 18. 1. 2011 16:46

Tak jsem dnes v Lídlu nakoupila nové zobání, mají ho v akci v přijatelných cenách tak snad do konce zimy dost
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ažka1 20. 1. 2011 18:20

Ahojky
chci se zeptat je u vás taky tak málo ptactva?U syna toho ptactva vloni letos nic,většinou to byli kosi,sýkorky, dlaskové a něco málo vrabců a u nás to bylo to samé ted´ nic.Slunečnici abych sezobala sama, no ještě počkám pak to dám sestře pro slípky.
ažka1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 20. 1. 2011 18:29

Ažko já to už tady taky psala, že se ptáci nějak vytratili, ale tenhle týden jako by se vyrojili. Lítá to tu všude okolo, do krmítka ukrást slunečnici a frnk. Hned nastoupí další a to samé. Dnes jsem se tím docela bavila.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 20. 1. 2011 20:15

U nás je také živo, plno sýkor, fůra vrabců a zvonků, občas je tady brhlík, dlask, stehlík, pěnkava jíkavec a ojediněle hýl. Na jablka a aronii lítá poměrně dost kosů a teď 3 dny 2 Drozdi brávníci. Minulý týden jak bylo teplo zájem poklesl ale teď už zase stoupá.
Potřeboval bych se nějak zbavit vrabců a zvonků nebo mě sežerou 50 kg slunečnic.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 13. 11. 2012 18:12

Tady dlouho nikdo nepsal. Jak krmíte? Sice sem chodí jen parta koňader, ale dneska jim to jelo.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 13. 11. 2012 18:49

Kejki krmíme už jsem jim tam pověsila i lůj, mají tam i něco směsky od slepic a nějaká semínka.Sýkorky už chodí a není to zas tak normální ještě nedávno nebylo sýkorečky skoro vidět.Ted se mi zas zdá, že tu není moc vrabců.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků