Také vám zahrádku ničí kanci...?

Jakékoli téma o životě zahrádkáře, o jeho slastech i strastech.

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 16. 10. 2010 20:03

Tohle téma zakládám proto, že bych chtěla nějak pomoci své sestřence, které opakovaně zahradu navštěvují kanci, a co dokážou udělat to posuďte sami.ObrázekObrázek Obrázek Jak se dá s nimi bojovat a jde to vůbec :hm :?: Zahradu mají oplocenou, ale kanci podrývají plot. Chodí tam denně, je to prý hrozné. Opraví plot tam kde se podryli a druhý den jsou tam zase díry. Už jsou z toho zoufalí. Poradí jim někdo, jak se jich mají zbavit :?: Děkuji!
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ario 16. 10. 2010 20:11

zkusil bych dojit na lesni spravu nebo za mistnim misliveckym spolkem nebo na mistni mestsky urad at stim neco udelaj a skodu at uhradej
a hlavne to nafotit
http://prachaticky.denik.cz/zpravy_regi ... 00512.html
ario
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 16. 10. 2010 21:14

Jééé Moravando to bych taky bral, maj zvoráno a ZADARMO! :D
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 16. 10. 2010 22:02

Ať zkusí lidský vlasy,prý to pomáhá :hm
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 17. 10. 2010 08:23

Dobré ráno.
Marci ty už zkoušeli a nic. Teď jim někdo poradil že mají kolem plotu roztrousit tygří ho.lejna. Prý že je to šelma které se bojí a mohlo by je to odradit. No jo ale kde je vzít. Jedině zajet do Brna do ZOO. Taky si vzpoměli že kousek dál bydlí nějaká rodina která má lvy, tak prý tam snad půjdou prosit, ale nevím jak to dopadne :hm . Myslím ale že pokud by je někde vyžebrali, že by to mohlo zabrat. Začali taky kolem plotu natahovat ostnatý drát. Já jsem vůbec nevěděla, že se dokáže divočák podhrabat pod plotem. Prý se letos přemnožili a chodí tam celé stádo :hmm: .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ario 17. 10. 2010 09:19

moravando pomuže jenom todle koukam žes to v tom odkazu nečetla

„Je to vztah mezi vlastníkem či nájemcem zemědělského pozemku a nájemcem honitby. Každý rok vznikají problémy, i když existuje vyhláška, která to upravuje, je to nakonec na domluvě mezi zemědělci a myslivci. Je věcí vlastníka vymáhat škodu na mysliveckém sdružení. Státní správa stojí v tomto případě mimo hru,“ potvrdil Miroslav Plecer z odboru životního prostředí Městského úřadu ve Vimperku. Podle něho je příslušné myslivecké sdružení povinno škody uhradit. „Vlastník poškozeného pozemku by měl škody nafotit, ohodnotit a zavčasu zažádat o úhradu škody.
Pokud jde o vyšší stavy černé zvěře, řešení je na nájemci honitby. „Pokud by docházelo k větším škodám, můžeme nařídit odstřel.
řeší myslivci náhradu buď brigádou, naturálním plněním nebo finančně. Jestliže se s vlastníkem nedohodnou, jde to k soudu, kde už škodu musí vlastník prokazovat na základě znaleckého posudku.
ario
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 17. 10. 2010 11:24

Ario četla a děkuji moc za radu Já jsem tam ten odkaz neměla, až teď asi mě to nenaskočilo.Už jsem jí to přeposlala.
Já si taky myslím že by s tím měli něco udělat myslivci.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 17. 10. 2010 15:36

Požádat myslivce, aby si je vyčíhal a zastřelit. Potřebují zredukovat stavy, takový lončák na pekáči nemá chybu.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 17. 10. 2010 16:35

Holky jsou to potvory ty nic neodradí,u nás hajný dal do prostředka pole psa s boudou a do rána neměl ani jeden brambor.Nám se to stalo též,na Bukovině nám dali kousek pole ,okopávali jsme brambory jak steklý ,kamene tam bylo až až,že mi ještě po letech bolí od toho ruce ,když si na to vzpomenu,pak nastal čas vybrat brambory,a neměli jsme ani kýbl,a to bylo ohrazené ostnatým drátem,od té doby brambory kupujem.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 17. 10. 2010 19:35

Právě mě sestřenka poslala fotky. Takovéhle díry mají každý den v plotě Obrázek :hmm: . Tak se pokusili kolem plotu napnout ostnatý drát jestli to kance odradí Obrázek.
A taky to dneska sepsali na papír, nafotili a zítra to zanese na lesní správu. Sama jsu zvědavá jak dopadne :hm
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ario 18. 10. 2010 18:59

tak co jak dopadly moravando :?: :?: :?:
ario
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 18. 10. 2010 19:04

Zdravím.
Ario ještě se mě neozvala, tak zatím nic nevím :hm
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ario 19. 10. 2010 14:39

tak co už se něco noveho ví :?:
ario
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 19. 10. 2010 16:05

Až budu něco vědět napíšu neboj ;-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 19. 10. 2010 17:08

Věruš ,kdo obhospodařuje ten revír.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků