Střih Hortensie latnaté

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod jena271 28. 3. 2010 17:26

Obracím se s dotazem za manželku, marně jsme pátrali po netu po radě jak a kdy sestříhat Hortensii latnatou, aby pěkně hustě kvetla. Koupili jsme bílou a růžovou.

předem děkuji za odbornou radu.

s pozdravem S.Jeník
jena271
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mičurinec 28. 3. 2010 18:50

pokud neni nic na netu, ridil bych se obecnou radou a to tou, ze v lete kvetouci kere se strihaji na jare , takze ted a v nadchazejici dobe-tedy i ibisky, komule atd...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 28. 3. 2010 20:30

Už jsem hortenzii ostříhala nesmíte jí,ale ustřihnout až u země, jinak nebude mít květy. Kvete totiž ze starého dřeva. Jestli máte novou a malou raději bych ustřihla snad jen špičky, kdyby byly nějaké suché nebo vůbec né.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 28. 3. 2010 20:35

Já počkám až trochu obrazí a to co je suché ostříhám. Kvete mi krásně každý rok. Právě jsem ji stříhala.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 28. 3. 2010 20:47

Klivie ja už jsem z nich trošku i neštastná,vyrůstají mi až 1,5m vysoké.Nevím, kam se pořád tak ženou,takže se je snažím už ostříhat víc.Květů májí i 200 jednou jsem to počítala.http://danielafotky.rajce.idnes.cz/zahr ... 024_2_.JPG tady je jedna z nich ,je jich tam, ale více ke kouknutí.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 29. 3. 2010 08:12

Danielko nádherná
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 29. 3. 2010 13:35

Danielko máš je nádherné, je vidět, že se jim tam líbí. Já ji dostala od sousedky modrou, ale u mě je už růžová. Mám ji asi metrovou což bohatě stačí. Přišlo mi, že letos trochu vymrzla, pořád je jí ale dost.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 3. 4. 2010 16:59

Danielko,krásné hortenzie,a zahrada též nádherná.Já jsem ji dostala od známé,ale nikdy mi nekvetla ,a už ji nemám.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 3. 4. 2010 18:15

Klivie máš s tím omrznutím pravdu, koukala jsem na ně znova.Letošní zima jim dala zabrat.Nikdo z toho nemá takovou radost, jako já. Doufám, že budou letos menší, jinak nemám to srdce je tolik sestříhat.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richenza 2 16. 5. 2011 20:53

Ahojky , jdu tady prosit o radu zkušené . Loni jsem si koupila dvě hortenzie a obě mi přes zimu zmrzly , ikdyž byly kryté mulčovací kůrou . Teda zmrzlo to nad zemí . Rostou mi tam nově lístečky a tak čekám , co z toho bude. Jsem milovník hortenzii a tak jsem neodolala a v neděli si nechala opět koupit jednu . je nádherná , má pět ohromných květů No a já se teď bojím jí zasadit do země , aby nedopadla , jako ty loňské . Přemýšlím , že ji dám do květináče , a na zimu ji dám domů . V zahradě by jí ale bylo líp . Prosím o radu , co s ní , aby neumrzla. :oboze :oboze
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 16. 5. 2011 21:42

Richenzi letos to bylo všude asi pomrzlé, mně krásně rašila a nakonec jsem ji musela ostříhat až k zemi. Teď už zase vyráží, ale jestli stačí vykvést, to teda nevím.Při tom jiné roky zimu přežila v pohodě. Těžko radit, venku by jí bylo určitě líp.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 17. 5. 2011 08:56

Richenzi, popíšu svou zkušenost z hortenzií, na podzim nestříhám, nechám do jara až oraší, teprve pak ustřihnu suché stonky, na podzim jen přisypu zeminu s rašelinou a granulát na okrasné dřeviny, vydatně zaliju ale nepřemokřit (někdy se nepovede). Letos to asi bude jak píše Jana, mám dvě, jedna orašila druhá vyhání nové od země, a tváří se, že vymrzla nebo uschla, Byly obě kupované ve Věžkách v květináčích, mají rády spíš stín, nesnáší vápno, to byla moje první chyba, že jsem je dala pod barák, kde opadávala omítka s vápnem, úplně ji zbělely listy, až kravince to spravily. Ale je to hooooooooooodně dávno, dostala jsem je od své maminky, proto je zbožně opatruji. Toď moje zkušenost
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 17. 5. 2011 13:27

Richenzo nic si z toho nedělej letos na jaře omrzly hortenzie asi většině lidí.Nic se oni neboj ještě se mi nestalo, že by opravdu vymrzla, vždy pak zase obrazí ze země.Je pravda,že kvete ze starého dřeva, no tak Ti třeba jen málo letos nakvete, ale časem to bude lepší. Jak píše Jarka na zimu je nestříhej a úpravu uděláš až na jaře. Já se už vždycky na jaře těším,že konečně trošku vymrzla a bude menší no ale zbytečně...http://danielafotky.rajce.idnes.cz/zahrada/
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 17. 5. 2011 14:54

Máš tu hortenzii tak nádhernou, že se radši nerouhej a buď ráda, že je veliká, protože je úžasná. Letos to prý omrzlo kdekomu, protože bylo teplo, všechno narašilo a pak do toho udeřil ten mráz týden před zmrzlými. Mluvili o tom i v Receptáři a taky myslím radili počkat, kde obrazí a pak to ošklivé nad tím až odstranit.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richenza 2 17. 5. 2011 16:14

Holky díky za rady , tak já ji ještě jednou zkusím zasadit do země , a pak ji fotnu , má fakt ohromné květy . Danielko ta tvoje nemá chybu :tleskani :tleskani :tleskani , už loni jsem ji tady obdivovala , takovou mít doma na zahradě je můj tajnej sen . :potichu
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků