zásilkový obchod Sieberz s.r.o. ?? Máte zkušenost?

Výhodné a zajímavé tipy na nákup do zahrady (ale také varování)

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod HanaT 1. 4. 2008 11:47

ja jsem nasela z koexfloru 5 semen mučenky a jedno vzešlo tak to můžu říkat ,že je to zázrak.
Zítra,až budu mít foťák tak ji jsem dám.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 1. 4. 2008 13:08

Passiflora edulis nekupujte až zaplodí pošlu vám semena.
P. coerulea semena už mám. :lol:
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 2. 4. 2008 13:34

Tak vám posílám ukázku toho semenáče mučenky.Ale je to bída když vylezla jen jedna. :?
Obrázek
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 2. 4. 2008 19:51

To se musím pochlubit, jaký jsem umělec a hlavně "znalec" :oops: : přesazuji mučenku a koukám, že tam něco roste - hladké celokrajné lístečky (bez brýlí vidím naštěstí aspoň ty listy) na dlouhém stonku,asi plevel, tak šup s tím pryč. Zůstal celý vršek a dlouhý urvaný kus kořínku... Brýle ukázaly, že je to semenáček mučenky, a protože je příroda mocná čarodějka, přežil nešetrné vyrvání :oops: a roste!
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 2. 4. 2008 20:47

Já to mám obráceně. Když pleju na zahradě tak za mnou zůstávají semenáčky jabloní ,švestek, třešní,broskví našel jsem na zahrádce i semenáčky citrusů .kiwi a dokonce i fíku. Nechávám i kopr,cerel a kadeřavou petržel(tu jsem nechal i v orchideji). Takže když vypleju zahradu tak to vypadá jako nevypleté. Pak si na podzim lámu hlavu kam to všechno dám.
Naposledy upravil Daniel Bozner dne 2. 4. 2008 21:04, celkově upraveno 1
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 2. 4. 2008 20:50

To musela ta mučenka po takovém mordu mít opravdu pevný kořínek,a velikou chuť do života. :roll:
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod binka 4. 4. 2008 13:57

Pro Fidycha : nějak jsem pozdě zaregistrovala Váš dotaz. Tak tedy - nenechte se mýlit, kolego ! Vylezly tři růžové mučenky,červená z pěti zatím ani jedna. Vloni jsem vypěstovala pět těch klasických - P. caerulea. Před týdnem jsem je /ale nerada/ ostříhala, tak uvidíme, jestli letos pokvetou, na obale bylo psáno, že kvetou druhým rokem od výsevu.
Jinak výsevní misky jsem měla na krbové římse, takže měly holky pěkně teploučko odspodu, jak se začaly klubat ven - šup s nimi na okno na světlo.
binka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 4. 4. 2008 16:45

Začátkem května vysázejte P. coerulea ven do volné půdy a uvidíte jak Vám pokvete mě vyrostli i 4 metry dlouhé výhony.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 4. 4. 2008 18:40

Tak ta červená mučenka je nějaká zakletá :cry: Asi to bude chtít kopit hotovou rostlinu, ze semene se patrně nedočkáme.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Anna.Jordanovová@email.cz 29. 5. 2008 21:27

Dnes jsem obdržela zásilku od Fy Sieberz s.r.o..Nejhezčí na celé zásilce byly holadské obaly, rostliny už ne. Petunie modré plnokvěté byly sice slabé, ale rostliny alespoň celé, čevené petunie rozlámané jestli ze tří rostlin se vzpamatuje alespoň jedna rostlina tak mohu mluvit o štěstí. Růžové petunije byly též rozlámané a místo zelených listů měly listy žluté a bílé vypadaly jako rostliny z výprodeje v BAUMAXU. Hvězdnice slanistá též polámaná a všechny 3 květy na ní zlámané, 6 rozchodníků pochybných je opravdu pochybných možná se některé rostliny přijmou a porostou. Karnevál má místo 3 rostlin jenom 2,ta třetí byla uschlá, ale ostatní jsou v pořádku, neporušený byl také Koniklec obecný. Je sice pravda, že k rostlinám bylo přidáno hnojivo na rostliny, ale to zničené rostliny nezachrání. Tak takhle vypadala zásilka za 866,-Kč + náklady za přeprava 149,-Kč. Čekala jsem od Vás krásné novinky a zatím jsem obdržela trosky novinek ZKLAMALI JSTE. Jordanovová
Anna.Jordanovová@email.cz

Odeslat příspěvekod HanaT 6. 6. 2008 20:52

Děkujeme za informace jak jste dopadla ze zásilkovým obchodem,a že jsme poučeni až nás zlákají ty jejich počítačově upravené rostliny .nic si z toho nedělejte ,takhle určitě dopadl každý z nás co se nechal napálit. :-S
Dneska si radši dám s rostlinkami větší práci,naseju je a vyjdou určitě levnějác a myslím,že nejsou špatné,příští rok to zkuste a určitě z nich budete mít radost
Obrázek Obrázek Obrázek
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 6. 6. 2008 21:19

Ale Vy jste zahradnice Vám to de samo 8-P :mrgreen:
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 6. 6. 2008 21:26

verbeny to jsou vděčný kytičky vzešlo snad každý semínko a mají krásný barvy.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 6. 6. 2008 21:27

Pěkná verbena, je to ten druh, co na ní nelezou mšice?
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 6. 6. 2008 21:29

tak to nevím,to jsem ještě neslišela to je pro mě novinka,ale loni na nich nic nebylo
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků