Trvalky na terase?

Vše o nepřeberném světě trvalek

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod HanaT 25. 3. 2008 19:42

no něco přečíst je potřeba,ale nejvíc vám dá až praxe.
Nejlepší bude do toho skočit rovnejma nohama nebát se,že něco pokazíte a brat to tak,že chybama se člověk učí.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 25. 3. 2008 19:43

Taky jsem už do zahradničení vrazil nemalé peníze. Ale jsou to peníze vynaložené na dobrou věc a jistě toho nelitujeme že. :)
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 25. 3. 2008 19:48

to určitě ne,stálo to mnoho peněz a rostlin než jsem na všechno přišla a začalo se mně trochu dařit,chce to také pevnou vůli a po prvním nezdaru to nevzdávet :!: :roll: :!:
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 25. 3. 2008 19:53

Po prvním nezdaru ne ale po třetím už ano. :mrgreen:
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Medicka.ol 25. 3. 2008 19:57

Což já se navzdam...jen manžel mě asi brzy opustí... :)

Každý víkend jezdíme po zahradnictvích, pořád sem tam tahá nějaké pytle se substrátem :D , teď v ložnici máme truhliky s jahodníky a asi 4 květníky popínavých růži (protože se bojím že na terase zmrznou,ač jste mi tady radili že né ) :oops: takže se ani nedostaneme do postele... A v obýváku netopím, ptotože mi pak opadáva citrus :)
A teď zrovna, chudák manžel, jel po práci pro nový fíkus :P
Medicka.ol
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 25. 3. 2008 20:03

No u nás v zahradnictví jsem už zažil pár hádek kdy se manžel vzepřel a odmítal nákup květin a zeminy :? . Jsou to většinou lidi co pijou pivo a kouří :evil: Za to peníze nelitují vydat :!:
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Medicka.ol 25. 3. 2008 20:14

:D Tak můj sice muž nekouři a pije asi jedno pivo za měsic.....přesto když se mě zepta v obchodě "vše za 39,-"
"A nestačila by nam tahle uměla kytka,místo toho co kupuješ v zahradnictví?" Tak bych vraždila :)
Medicka.ol
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 25. 3. 2008 20:18

Pro Medicka.ol: máte moje sympatie - a myslím, že to manžel přežije bez úhony :wink: Abyste pro příště ušetřila za knižní porady, kupte si nějakou literaturu od nakladatelství Grada (nedělám reklamu, jsou tam šikovné věcičky), lze i po internetu a málokterá knížka stojí víc jak 150,00 Kč.
:lol: :lol: Tak hodně zdaru a otužilého chotě pro studený odchov v obýváku :!:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 25. 3. 2008 20:21

Ještě že nejsem normální chlap a mám rád květiny.
Taky nekouřím a pivo jsem měl naposled někdy v 90tých letech.
Umělou květinu do našeho domu jen přes mojí mrtvolu.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Medicka.ol 27. 3. 2008 12:06

Tk hlásim, že se mi podařilo úspěšně zbavit poslední uměle květiny :)

Všude je "zalesněno" v obývaku přibyl 170cm vysoký (a 150cm široký) fíkus benjamina ;)
Na terasu několik stálezelených keříku a fůůůra barvínku....

A i manžel uznal, že živý je živý...To je asi stejný rozdil jako pořidit si vycpanou kočku nebo živou...Máme živou...zaplaťpanbú :)

Jenže mě teď potkal dalši zahradnický průšvih :( Vysadila jsem si pár věci ze semínek...něco i vyrostlo, jenže jsem si to nepopsala, tak nevím co je co...
Myslite že byste to poznali ze sazeniček, kdybych sem hodila foto? Nebo se musi počkat až to vyroste?

Bude to taková křížovka :D (musi tam být všelicha, chrysantema, paprika,koriandr, thymian...a pak už si ani nepamtuju co :) ) to je směska...
Medicka.ol
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 27. 3. 2008 12:16

Tak to je dobře,že jste se těh HRUZ zbavila.Hned se vám lepší žije :?:

Ten benjamín,to je už pěkný kousek a hlavně si dávejte u něj pozor na zálivku ať není přelíván,ono to platí skoro u všech rostlin. :roll:

Ty fotky sem dejte,ale musí mít aspoň 4 lístky,z dvou matečních by se nic nepoznalo.Zkusíme to rozeznat,když dáme všichni hlavy dohromady tak z toho třeba něco vyjde.
:mrgreen: :oops: :mrgreen:
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Medicka.ol 27. 3. 2008 12:28

Přesouvám pokračování na http://forum.abecedazahrady.cz/viewtopi ... =6288#6288

díky ;)
Medicka.ol
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 28. 3. 2008 20:57

Kdepak má Medicka ty sazenice?
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 28. 3. 2008 20:58

Taky čekám.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 28. 3. 2008 21:02

Ona tu vždycky bývá ráno a tak jsem dneska stále sledovala,a čekala ,že se spolu sejdem a byly jsme tu jen my dva :?: :?:
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků