Trvalky na terase?

Vše o nepřeberném světě trvalek

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Medicka.ol 19. 3. 2008 20:35

Ráda bych se zeptala, zda je možné pěstovat nejaké z niže vložených trvalek na terase? V obchodě mi sice říkali že jo 8) , al ena tomto fóru jsem se dozvěděla že nelze vždy věřit radám prodavačů..tak se ptám vás...
Potřebovala bych nějakou vysokou trvalku...
Obrázek
stračka nebo
Obrázek
topolovka..
nebo znáte něco vhodnějšího?

Díky za rady :wink:
Medicka.ol
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 19. 3. 2008 21:17

Trváte na kvetoucích trvalkách? Na zimu je stejně musíte ostříhat, tak budete mít holo, třeba by se vám víc hodily nějaké rychleji rostoucí stálezelené dřevinky či jehličinky, a ty zkombinovat s kvetoucími letničkami? Zůstalo by tak trochu zeleno i v zimě :wink:
P.S. Ale na obrázku vypadají trvalky fakt lákavě...
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 19. 3. 2008 21:25

Topolovka je jen dvouletka. Aspoň mě se takhle projevuje. Stračka kvete dosti krátce a pak už moc krásy nenadělá ,vlastně topolovka také. No nevím nevím jestli se toto hodí na terasu.
Naposledy upravil Daniel Bozner dne 19. 3. 2008 21:27, celkově upraveno 1
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 19. 3. 2008 21:26

určitě můžete všechny rostliny ze semen pěstovat v nádobách jako letničky,ale bylo by lepší je nakombinovat z různých druhu,aby vám kvetli postupně a neměla jste terasu v květu jen chvíli.Nebylo by také špatné k vysokým druhům vysadit něco nižšího jako např gazanie afrikan,nízky hledík atd...jinak z koflíku by z hlíny čněly jen holé stonky vysokých letniček a těmi nízkýmy to zakrejete.
Rostliny které máte na fotce budou potřebovat nějakou oporu.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Medicka.ol 19. 3. 2008 22:05

Stračka kvete krátce? Myslela jsem , že červenec-říjen..tak jsem si to našla :(

Jinak nějaké stálezelené kytičky už na terase mám.V zimě by tam mělo něco zustat, navíc mám nějaké jehličnany a cypřiš, teď i barvínek, zimostáz, vřesovec...

Tohle je na místo které chci trochu zaktýt, kočiči domeček a boudička na kočiči wc :) takže kdyby v zimě tam bylo holo, nevadí...Ráda bych bohatý květ...a samozřejmě aby to kvetlo celé léto..
Jako letničky budu mít surfinie v závěsných nádobach, v truhlicích kombinace letničk a nějakých frézii nebo pryskyřniku....
Medicka.ol
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 19. 3. 2008 22:14

Letničky jsou lepší ty většinou kvetou celé léto. Trvalky kvetou jen krátce. Tedy většina. Stračka se dá po odkvětu sežíznout a pak kvete znovu ,ale na podzim má dost často padlí. :? Sežíznutí ji ale také dost vysílí.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Medicka.ol 20. 3. 2008 08:32

A můžu mít ještě jeden zcela amaterský :( dotaz?

Existují nějaké letničky které jsou vyoké kolem 1m i víc?

Díky :)
Medicka.ol
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 20. 3. 2008 09:12

zkuste kouknout na stránky a nebo v obchodě na semenech je informace o výšce.
http://www.garten.cz/enc/cz/letnicky-1/
letniček je nepřeberné množství.
Nakupujte semena které se sejí na jaře pak vám pokvetou týž rok,
semena setá v létě se nazývají dvouletky a převážně kvetou až druhým rokem.
pokud nechcete jedovatou rostlinu zkuste třeba i slunečnice,dneska jsou vyšlechtěné na jeden metr a mají více květů na stonku vypadají impozantně a můžete je v zimě použít i pro ptáky a děti budou mít pěknou podívanou.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landart.czech 20. 3. 2008 12:30

Pěkná a bytelná je Tithonia, (ve výše uvedeném vyhledavači není.) Josef.
landart.czech
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 20. 3. 2008 20:31

Tithonia je "mexická slunečnice", dorůstá asi 1,5 metru, květy kolem 10 cm v průměru (je jich i víc na stonku) a je to letnička vhodná k zakrytí zdí.
Semena prodává Koexflor - 20 semen po 13,00 Kč (+ poštovné)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Medicka.ol 20. 3. 2008 22:04

Myslíte že bych jako začátečník dokázala vypěstovat něco ze semen? Dost se toho bojím :(
Medicka.ol
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 20. 3. 2008 22:40

Proč ne, není to vůbec složité, a někdy (dost často) rostliny ze semen prospívají líp, než sazenice zvyklé na bůhvíco bůhvíkde. :D
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Medicka.ol 25. 3. 2008 19:20

Tak jsem se pustila do pěstování slunečnic(mini slunečnice) ze semínka..Tak jsem zvědava...
Koupila jsem si kvůli tomu 2 knižky za 500kč :D Tak to by bylo, aby se mi to s tímhle vědeckým způsobem nepovedlo :)
Medicka.ol
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 25. 3. 2008 19:26

:shock: Ježíši to budou dost drahé slunečnice. :shock:
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Medicka.ol 25. 3. 2008 19:35

no naštěsti tam je víc návodu na pěstování, než jen slunečnice...8) 8)
I když na to že mám 15 m2 na své zahradničení, tak jsem za to doposud dala peněz jak za 2hektarovou zahradu :oops:
Medicka.ol
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků