muškáty

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod avoklibokavi 5. 3. 2008 10:49

Vzpomínka na loňské léto.
Obrázek
Obrázek
Ahoj Iva :wink:
Jsou tam obrázky dva. Snad se objeví a uvíte je.
avoklibokavi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 5. 3. 2008 10:59

Nádhera! Jak to vidím, nemůžu se dočkat tohoto léta!!!
V neděli jsem kontrolovala své balkonovky, zastřihávala, dávala pryč uschlé listy atp.
Představte si, že na chryzantémách byly mšice, potvory jedny, stejně tak i na hortenzii - krásně jí začaly růst lístky, asi pět - a všechny obalené naprosto neuvěřitelným počtem mšic. :?
Tak jsem je postříkala a rostlinku šupla i s květináčem do igeliťáku, aby měly mršky po srandě. :twisted:
Musím je dnes prozkoumat, jak na tom jsou.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 5. 3. 2008 15:18

to je pěkný balkon plný kvítků,už se také nemohu dočkat.Pro Kateřinu:chrysantémy mám zamšicované taky,mravenci už jsou venku a tak vynáší mšice aby měly co žrát-verbež.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 5. 3. 2008 19:50

Jeden nedočkavec vedle druhého, to je fajn! :lol:
Mravenci jsou letos aktivní snad celou zimu: každý večer, když sedám k počítači, vyběhne odněkud jeden starousedlík a dělá mi společnost. Venku zatím vidět nebyli, teď po ránu přimrzá, studěně fičí, tak budou zalezlí.
Mšice se ve skleníku snažily o existenci, ale už nejsou. Stejně se ještě do jara něco objeví :mrgreen:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 5. 3. 2008 20:06

avoklibokavi: paráda :shock: solanum jasminoides + modré surfinie-dobrý nápad :idea: a ty muškáty :shock:
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 5. 3. 2008 21:25

Když už jsme skočili do léta - taky se těším na svoje úplně obyčejně osázené truhlíky :) Ale nadělají parády až do října, někdy i déle, pokud nemrzne. Fajn jsou bílé zvonky, přežívají v zimě venku a zjara jen rozdělím staré trsy na menší, něco rozdám a zas kvetou od června do zimy
Obrázek
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 5. 3. 2008 22:00

Takže když léto tak přispěju taky trochou do soudku.ty zvonky jsou moc pěkné.
Obrázek
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 5. 3. 2008 22:17

Krása!!! :!: :!: :!: Vypadá to u vás jak v Itálii :wink:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod avoklibokavi 6. 3. 2008 08:00

Pane "Fidych" ty bílý zvonky, můžete upřesnit, jak se přeně jmenují? Moc se mi líbí. Tu Bouloň tu mám. Určitě to máte na stinném stanovišti. Je to moc pěkně vysázené i p. "HanaT", pastva pro oči. :D Iva
avoklibokavi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 7. 3. 2008 21:31

Upřesnit by bylo dobré - ale zatím tápu i já. Mám zvonky vydyndané před lety od jedné paní ze sousední vesnice, vždycky měla záplavu bílých květů po balkoně a v kombinaci s muškáty nebo čímkoliv, to byla fakt paráda. Zvonky mi zůstaly, paní už není, a moje známá tvrdí, že jsou to zvonky "ženich a nevěsta", čili že mám nevěstu. Ale moc se mi to nezdá, znám je jako pokojovky, a i když jsou opravdu moc podobné, mate mně, že moje vydrží bez úhony venku celé roky :P .
Jestli někdo znáte přesný název, napište nám to. Zkusím vynajít fotku, kde by bylo líp vidět jednotlivé květy a listy.
P.S. Fotka je připravena, ale nefunguje Ukažto.com
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 7. 3. 2008 21:51

je to rostlina CAMPANULA ženich a nevěsta v bílé a modré
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 7. 3. 2008 22:15

Snad je líp vidět na kvítka?

Obrázek
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Fidych 7. 3. 2008 22:21

To je dnes večer plný překvapení: ale proč by nemohly ženich s nevěstou přečkat zimu venku, když přečkají mučenky.
Takže mi opravdu chybí k nevěstě ženich :!: Musím jí ho letos sehnat, mohlo by to vypadat pěkně (ale ženicha paní nikdy venku neměla...) Díky :wink:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 8. 3. 2008 15:14

Neměla ho asi proto, že chlapy nevydrží to co ženský.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 8. 3. 2008 19:20

:mrgreen: :? :mrgreen:
Daniel Bozner
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků