Jak využít plody borůvkovníku?

Vše, co se týká pěstování okrasných listnatých stromů a keřů

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Jarek33 5. 1. 2006 11:26

Dostal jsem rostlinu borůvkovníku před dvěma lety. Skvěle mi kveta a plodí, ale nevím, jak mám plody využívat. Jsou dobré jako borůvky.
Jarek33

Odeslat příspěvekod Prochec 5. 1. 2006 16:55

Jarek33 píše:Dostal jsem rostlinu borůvkovníku před dvěma lety. Skvěle mi kveta a plodí, ale nevím, jak mám plody využívat. Jsou dobré jako borůvky.k/quote]


Zaujal mě vás příspěvek. Jak to vypadá? :) Rád bych to taky pěstoval. A jak to chutná?
Prochec

Odeslat příspěvekod ConPower 8. 1. 2006 14:54

Prochec píše:A jak to chutná??/quote]


Jarek psal, že jsou dobré jak borůvky :wink: .
ConPower
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lamborghini 3. 1. 2007 13:49

opravdu je to docela dobré
Lamborghini
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 18. 2. 2007 20:53

Když to chutná jako borůvky, dejte to na koláč, udělejte kompot, marmeládu - fantazii se meze nekladou.
Nejedná se náhodou o plody rostliny zimolez kamčatský, kterému se říká kanadská borůvka? Plodí brzy zjara, "borůvky" jsou protáhlého tvaru a borůvkové barvy.
Dobrou chuť! :D Mcl
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod marz 21. 2. 2007 12:08

Taky se to dá dávat do jogurtu - koupit si takový ten bez příchutě a prostě to tam rozmačkat nebo jen tak zamíchat.
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Červík 21. 2. 2007 18:02

My je papkáme jen tak. Chutnají i našemu rotvíkovi, na jogurt už by asi nezbylo.
Obrázek
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kateřina Tomášová 30. 3. 2007 11:46

Nejspíš se opravdu jedná o plody zimolezu. Mají protáhlý tvar. Dobře,že píšete, že mají chuť jako borůvky. Uvažují o jeho koupi. Slyšela jsem, že nejsou tak náročné na půdu a vláhu jako pravé lesní.
Pěstování by snad mohlo být snažší, několika mým známým se borůvky vůbec nedaří pěstovat. Mají také nedůvěru k tvaru plodu který zimolez plodí. :)
kateřina Tomášová
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 30. 3. 2007 23:43

Zimolez kamčatský je opravdu nenáročný jak na půdu, tak i na jarní teploty. Navíc plodí hodně brzy z jara, kdy žádné ovoce ještě není (květen) a "borůvkami" je každoročně doslova obsypaný. :)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Červík 31. 3. 2007 15:22

[quote="kateřina Tomášová"uNejspíš se opravdu jedná o plody zimolezu. Mají protáhlý tvar. Dobře,že píšete, že mají chuť jako borůvky. Uvažují o jeho koupi. Slyšela jsem, že nejsou tak náročné na půdu a vláhu jako pravé lesní.
Pěstování by snad mohlo být snažší, několika mým známým se borůvky vůbec nedaří pěstovat. Mají také nedůvěru k tvaru plodu který zimolez plodí. :)m/quote]
Neplodí jim, protože jim je oberou ptáčci - záškodníčci...moc jim chutnají. Borůvka se musí zasíťovat a dobrota je na světě. Borůvky jsou velké až do 1,5cm a lahodné. Nijak se o keříček nestaráme, jen z počátku jsme ho šoupli do rašeliny a občas zalijem, v současné době má výšku asi 70cm.
Obrázek
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 31. 3. 2007 20:26

Mám pocit, že jsme zase na začátku: pokud nám Jarek 33 nepoví, jaký tvar plodů má na svém "borůvkovníku" a kdy sklízí, nedopídíme se, má-li velkoplodou zahradní borůvku (jako na obrázku od Vás), nebo zimolez kamčatský s oválnými plody asi 3cm velkými.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Červík 1. 4. 2007 08:51

Od začátku mám ten samý pocit. I když pořídit si může obojí. :wink:
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ma.krtek 1. 4. 2007 18:46

Nejlepší by bylo, kdyby si Jarek 33 pořídil bůčkovník. Ten všichni známe, jeho plody mají nezaměnitelnou chuť a v troubě ho umíme pěstovat všichni.
ma.krtek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 1. 4. 2007 20:11

Ale pozor přátelé,kamčatská borůvka a kanadská borůvka dvě odlišné rostliny jsou,a každá samozřejmě jinak chutná a má jiné pěstební potřeby. :P
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 10. 4. 2007 18:09

Co se týká zimolezu kamčatského,tak přímo super popis je na stránkách pana Chovance. http://www.Chovanec.cz/boruvka.htm. A podobné povídání najdete u pana Šíra o kanadské borůvce.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků