Kdy správně zasadit cibulky tulipánů

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod www.tavlisa.cz 13. 9. 2006 14:58

dobrý den, kdy je správné zasadit cibulky tulipánů, a jak je správně zazimovat?

děkuji
www.tavlisa.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martin H. 13. 9. 2006 22:07

Tulipány se sázejí v září. Je nejvyšší čas. Potřebují teplou půdu a delší dobu na zakořenění. Na zimu nevyžadují kryt, jen některé choulostivé druhy kryt uvítají.

Po odkvětu na jaře se odstraní semeníky, ale listy nikoli. Ty necháme tak dlouho, až zežloutnou a začnou odumírat. Pak cibule vyrýváme. To bývá v červnu. A uskladníme v teple a suchu, nikoli ale na slunci. A v září opět zasadíme.
Martin H.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod www.tavlisa.cz 14. 9. 2006 09:25

děkuji za pomoc, ale nevím jestli se na fóru smí děkovat, jestli to není zakázané v pravidlech fóra protože poděkování nesouvisí s otázkou. :?
www.tavlisa.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod germi123 14. 9. 2006 10:03

Samozřejmě, že se smí děkovat :-)
germi123
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ma.krtek 19. 9. 2006 20:26

já dávám cibulky tulipánů do košíčků na cibuloviny. Když odkvetou, vyndám celý košíček , dám ho do rohu zahrady a tulipány si tam v klidu zatáhnou a "nestraší" mi na záhonu, kam můžu dát hned další rostliny.
ma.krtek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petra Nachtmanová 28. 2. 2007 15:25

Tulipány se mohou sázet od září až do listopadu a to cca deset centimetrů hluboko. Letos jsme je dokonce sázeli až v prosinci díky teplé zimě, tak uvidíme...:) hezký den
Petra Nachtmanová

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 1. 3. 2007 18:03

Nemusíte je ale také každý rok vyrývat na podzim,tuto činnost můžete provádět ob rok,nic se jim v zemi nestane jen jich budete mít více.Ale druhým až třetím rokem chtějí rozsázet protože potom díky malému prostoru přestávají kvést a jdou pouze do zelených listů.To neplatí u narcisků,ty naopak jsou každým rokem na jednom stanovišti hezčí a krásnější svým množstvím.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 7. 3. 2007 22:54

Cibuloviny by se měly sázet do takové hloubky, která je trojnásobkem průměru cibule (zní to jak matematická věta :wink: )
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod lenkak2 22. 9. 2010 14:12

Moří se tulipány nebo narcisky něčím před sázením?
lenkak2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 22. 9. 2010 19:38

Mohou se mořit . Já používám Tecto, Fundazol a Rovral ale myslím že už se to nevyrábí, já mám staré zásoby.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 22. 9. 2010 21:04

Fundazol ještě existuje, ten jsem viděla u nás v drogerii (jestli také nemají staré zásoby :-)) ).
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod mičurinec 6. 10. 2010 18:41

preventivne je lepsi sazet cibule az koncem rijna a pokud to dovoli i v listopadu, nehrozi tak velke riziko napadenim fusariozou.. ja jeste nesazel
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků