žlutnutí a opadávání malých plůdků u rynglí

Vše o pěstování třešní, višní, meruněk, švestek, rynglí, broskví a dalších

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Rolo 21. 5. 2006 14:09

Když strom odkvete a začínají se vyvíjet plody dochází u většiny plůdků, že zežlutnou a následně opadají. Na stromě zůstává jen malé procento plodů. Opakuje se mi to již několik let. Mohl by mi někdo poradit co s tím ?
Rolo

Odeslat příspěvekod Návštěvník 15. 4. 2008 21:54

Rolo píše:Když strom odkvete a začínají se vyvíjet plody dochází u většiny plůdků, že zežlutnou a následně opadají. Na stromě zůstává jen malé procento plodů. Opakuje se mi to již několik let. Mohl by mi někdo poradit co s tím ?n/quote]


Dobrý den. Váše plody jsou pravděpodobně napadeny pilatkou švestkovou a pilatkou žlutou. Těsně po odkvětu postříkat strom insekticem. Například RELDAN, CALYPSO či ZOLONE. Úspěch zaručen!
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 19. 5. 2008 21:24

Tak to jsem prošvihl, má ještě cenu s tím něco dělat? Někde jsem se dočetl, že ta mrcha přelézá a jedna housenka zlikviduje víc plodů.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 19. 5. 2008 21:56

Postřik (první) co se dělá po odkvětu, by se měl po osmi dnech opakovat. Zkuste to postříkat, jak tak přelézají, třeba některé trefíte :D a bude jich míň. Prý pilatkám nesvědčí ani chladný duben a květen, což by letos bylo, tak snad nebude napadení tak veliké :idea:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod kejki3 20. 5. 2008 07:02

Spíš jsem vyčetl, že je pozdě. Bohužel mi agrotechnické lhůty korespondují s pracovními špičkami.
Jak píše Nepil, zahrádkář by se měl malovat s postřikovačem a ne s rýčem.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 20. 5. 2008 08:59

Tak to je přesně řečeno.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 24. 5. 2008 21:31

Naprosto pozdě, plůdky už padají. Vidím, že datumově se scházím s původním příspěvkem.
Snad za rok, v polovině dubna. :(
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 24. 5. 2008 21:41

A nejhorší na tom je že stromy bez plodů zbytečně bujně rostou a pak je mnohem více řezu 8-S
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 24. 5. 2008 21:45

:hm Tak proto tak pěkně rostou, švestky mám ze dvou stromů tak na misku. :nenapadne
Přitom před pár lety toho u rodičů sklízeli na metráky z pár stromů. A bez postřiku. Prostě kalamitní škůdce.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 24. 5. 2008 21:49

Pořád se objevuje něco nového co nám usiluje o úrodu. :'( Já snad budu muset chodit s postřikovačem celý den páč pokaždé nějakého škůdce najdu :-/
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 24. 5. 2008 21:57

Na to má můj bratr teorii, že příliš chemie opravdu škodí. Všichni škůdci lítaj a všichni predátoři chodí pěšky. Tedy zrovna u slunéček to neplatí, ale on to studoval, já ne.
No a ta chemie zabije všechny, škůdci fofrem přiletí další, ale predátoři se táhnou za nimi se zpožděním.
Asi se nechtěl se stromkama zdržovat, má dost práce na poli.
Řežete pološvestky na kotlovitou korunu, nebo necháváte tažný vprostřed? Chci to letos trochu usměrnit.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 24. 5. 2008 22:15

Já mám vše v jednom takže neřežu téměř vůbec. Narval jsem na jeden myrobalán téměř všechny peckoviny co s ním mají afinitu. Ale co nebudou ryngle a švestky tak tam budou aspoň meruňky ,broskve a nektarinky. A kdyby nic tak si tam utrhnu na vánoce jmelí :D .
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 24. 5. 2008 22:20

jeden strom na sto způsobů
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 24. 5. 2008 22:25

Se to chce nebát a očkovat a roubovat ať mají kolemjdoucí na co koukat :shock: A navíc mě k tomu dohnala ta malá zahrada :roll:
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 1. 5. 2010 21:26

Tak už musím stříkat, snad ještě nebude pršet.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků