Nálev z kopřiv jako dusíkaté hnojivo

O organické i anorganické výživě rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Saška 5. 1. 2006 17:23

Léta hnojím růže nálevem z kopřiv a nemůžu si to vynachválit! Zkuste to také. Dají se do nějaké nádoby zkvasit a za týden se s nimi zalévá. Rostliny rostou a je na nic míň mšicí.
Saška

Odeslat příspěvekod Milkos 12. 4. 2006 14:46

Take je dobre pridat trochu (ne moc) slepicince.

strelec
Milkos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Návštěvník 14. 6. 2006 08:32

hele a kdyz tam dam moc kopřiv muzu to spalit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ma.krtek 17. 9. 2006 23:37

snad to ani spálit nemůžeš- možná ten koncentrát trochu nařeď vodou, ale ukrutně to *****í. Ale hnojí !!
ma.krtek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 9. 5. 2007 08:32

Tímto přírodním nálevem se nedájí žádné rostliny ani spálit ani přehnojit a vůbec poškodit.Výtažky mají na rostliny komplexní vliv.Ale nikdy nedocílíme přebytku který by uškodil.Kopřiva obsahuje železo,vápník,kyselinu křemičitou,stopové prvky ,vitamíny.Ale je třeba použít nekvetoucí rostliny kopřivy!Jako další byliny můžeme použít cibuloviny,heřmánek,kopretiny vratič,kostival lékařský,pelyněk,ale i rajčata.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod avoklibokavi 5. 3. 2008 12:21

Dělám hnojivo z kopřiv i z rajčat, (když vyštipuji rajčata). Zaleju vodou, dám zkvasit a za deset dní používám, ale ředím 1:10. Střídám hnojení kopřivovou jíchou a pak zas rajčatovou. Strašně to *****í. Nevíte čím se to dá srazit? Mě to nevadí, ale sousedi brblají. Někde jsem četla, že na to něco existuje, ale zapomněla jsem co.Iva.
avoklibokavi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 9. 4. 2008 15:55

Bohužel je to chemický hnilobný proces,bioekologický rozklad,jediná snad pomoc je ta nevyrábět to v místech provozu na zahradě případně v rámci sousedských vztahů ani na hranicích pozemků.Kádě a sudy nedávat na přímé slunce,spíš do stínu kde sice proces probíhá pomaleji ale s menším plynovým obtěžováním.Ale většinou tato reakce jde rychle a brzo tento problém odezní.Ale samozřejmě se vrátí při odběru kdy se s koncentrátem pohne.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 26. 8. 2011 10:32

Nějaké metody, jak zápach vyřešit, jsou popsány v článku o bylinných zákvasech: http://abecedazahrady.dama.cz/Bylinne-z ... fault.aspx.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 26. 8. 2011 11:56

Mně osobně to, jak jsou zákvasy cítit, nevadí. Když výluh spotřebuji, použiju i vyluhovanou bylinu a dám ji jako mulč k rostlinám.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 27. 8. 2011 09:13

Asi taky záleží, kolik najednou toho člověk kvasí. Já toho mám kyblíček od utopenců a ani nevím, že by něco cítit bylo. Používá se to stejně hodně ředěné a pod okny si kopřivy nejspíš nikdo nekvasí.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků