Spathiphyllum je skvělá rostlina do kanceláří

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Pěstitel 9. 1. 2006 11:02

Pěstujete doma Spathiphyllum? Určitě byste ho poznali podle obrázků. Je to vdečná rostlina zvláště do kanceláří, ale i bytu. Má totiž schopnost vychytávat značné množství jedů ze vzduchu. Navíc miluje polostín a není náročná na údržbu. Má svěže zelené dlouze řapíkaté listy, tvoří bílé listeny kolem květenství, připomínají bílou anturii. Nejsou náročné na zálivku ani hnojení.
Pěstitel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ***** 10. 1. 2006 09:56

jj,taky ji mám a kvete jeden květ za druhým.Pak si dá měsíc pokoj a jede nanovo.
*****

Odeslat příspěvekod Sněhulka 12. 2. 2006 18:54

A můžeš mi říct, jak to děláš? Já jí mám 4 roky a nekvete. :?:
Sněhulka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martin H. 14. 2. 2006 10:07

Já této rostlině nevěnuji příliš péče. Hlavní je, aby neměla přímé slunce, to nesnáší. Lepší je polostín. Zalívám ji 2x týdně... má ráda sucho i přelití... je odolná... takže když náhodou zapomenu, ona sklopí listy, tak ji bohatě proliju... a kvete... od března do října ji 2x měsíčně zaliju rozotkem hnojiva na pokojovky... a kvete jako drak. :)
Martin H.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ***** 5. 3. 2006 09:39

Martin H. píše:Já této rostlině nevěnuji příliš péče. Hlavní je, aby neměla přímé slunce, to nesnáší. Lepší je polostín. Zalívám ji 2x týdně... má ráda sucho i přelití... je odolná... takže když náhodou zapomenu, ona sklopí listy, tak ji bohatě proliju... a kvete... od března do října ji 2x měsíčně zaliju rozotkem hnojiva na pokojovky... a kvete jako drak. :)i/quote]


jj,pěstuji ji podobně....
*****

Odeslat příspěvekod Jumiko 7. 5. 2006 17:26

:lol: Dobrý den, tak to je rostlinka pro mě, doufám, že ji seženu. Dnes jsem tady poprvé a určitě ne naposled, jsem ale naprostý amatér jak v pěstování pokojovek tak rostlinek v zahradě, proto tu budu častěji. Zajímají mě nejen rostliny v bytě, ale zakládám i skalku , takže určitě bude o čem povídat. Pár ovocných stromků také vlastníme. Toliko na úvod. Nyní si budu pořizovat trvalky na skalku ty méně náročné pokud možno zatím.Přeji vše dobré. :D
Jumiko
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků