Pěstujete wollemii vznešenou? (Wollemia nobilis)

Vše o jehličnanech (koniferách) a jejich pěstování

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod mičurinec 25. 9. 2009 21:57

Obrázek to je vrchol, celej od pryskyrice, musim rici, ze vypada vyrazne lepe nez kdyz jsem ji privezl
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 26. 9. 2009 13:18

Moc pěkný vrcholek. takhle mi ronil pryskyřici než začal růst nový přeslen větví. Já ji zimoval na chodbě, takže mráz nepoznala. Na to si jí příliš vážím. Japonci v jednom z pramenů uváděli, že u nich vydržela až -12°C, ale věřte Japoncům, mají šikmé oči, kdoví jak na ten teploměr koukali, takže než bude něco rozmnoženo, nic nehodlám riskovat, půjde zas na chodbu, to Araukárie spíš půjde ven.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 26. 9. 2009 14:01

Vy dva jste tak tajemní jak hrad v Karpatech mne by taky zajímalo kolik stojí taková nádhera ????? prosím :shock:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 27. 9. 2009 21:21

Nejsme moc tajemní. Cena je dána nabídkou a poptávkou. Zatímco první rostliny byly draženy senzacechtivým zbohatlíkům za nemravné peníze 3200€ za kus, pak ceny poklesly. Cena pořád záleží na tom jak je rostlina veliká. Například na Slovensku se dala letos objednat za cenu lehce přes třista €
http://www.wollemipine.sk/es_show.php?action=showproducts&lang=sk&cat=26, já ji loni viděl v Nizozemsku za 150€, ale koupil jsem v rámci "množstevní" slevy o dost levněji za 90€ a ještě jsem k ní dostal DVD s dokumentárním filmem o jejím objevu. U nás už jsem ji párkrát viděl pod 4000 Kč. Tak si z toho něco vyberte.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 27. 9. 2009 21:25

Ježkovi voči dík moc za odpověď ale ještě že sedím to by mi daly doma
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 27. 9. 2009 21:29

No není to moc :shock: taky si říkám :D
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Moravanda 28. 9. 2009 06:39

Zdravím.
No Radku a víš že bych se ani nedivila :shock: :-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 28. 9. 2009 06:54

za 3500 v Lysy n.Labem, cena vyrazne spadla, jeste loni byla za 6-7tisic...tak sem neodolal:-)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 28. 9. 2009 07:00

Tys to koupil :shock: . To jsou hrozný peníze. No ale ty jako odborník víš co s tím ;-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 28. 9. 2009 07:56

no odbornik, rostlina je to skoro neznama...ale riskl jsem to, mam rad extoticky rostlinky a taky co nejsou moc obvykle... vsak ona mi to vynahradi:-))
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 28. 9. 2009 08:02

No to by za ty peníze vážně měla :-) .Držím pěsti ;-) .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 28. 9. 2009 08:38

pak sem dam zjara fotecku, snad se ji bude zamlouvat prezimovani:-)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 28. 9. 2009 12:21

Ne že bych nevěděl co s penězi, ale myslím si, že tahle cena už jde. Když jsem domů přivezl stříbrný cedr, tak jsem tenkrát ani neprozradil, za kolik byl, no a podívejte jaký to byl minulou zimu fešák. http://www.bmprofit.cz/obrazky/zahrada/cedr.JPG
Akorát, že s wollemií a zimou to bude trochu složitější. :-|
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 28. 9. 2009 13:22

ja uz mam asi taky takovy...,mam ho tam asi ted to bude 3 ci 4.zima...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 28. 9. 2009 22:11

No to ten můj možná pár let déle. Tahle fotka asi nebude z minulé zimy, ale možná už z předminulé. Roste jako blázen (a dělá radost). Musel jsem reagovat v diskusi http://www.zahrada.cz/forum/jehlicnany-a-konifery/cedr-atlasky-143214/?stranka_oblast=2, kde nějaký chytrolín tvrdil, že Cedrus atlanica "Glauca" přirůstá ročně jen 6-7 cm a že se tedy vzrostlého stromu dočká za 60 až 70 let. Moje zkušenosti jsou, že přirůstá ročně desetkrát tolik a brzo svou výškou dožene sousedovy padesátileté ořešáky. Myslím, že ten váš taky neroste 6 - 7 cm, což?
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků