cibuloviny

Vše o nepřeberném světě trvalek

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Danielka.9 2. 9. 2009 13:59

Tak na to Ti nemohu odpovědět, s tím skušenosti nemám, už jsem si dlouho nekoupila tulipány. Dřív jsem měla hodně barev, ale než jsem mohla něco vypozorovat, tak mě je jednu zimu sežraly myši. Vím ale jistě, že ty staré druhy se přebarvovaly na červeno. Jinak to není možné, že pak byly samé červené.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 3. 9. 2009 12:00

Tak se nechám překvapit. Dík za odpověď.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 3. 9. 2009 12:08

Danielko,cetla jsem,ze pokud jsou tulipany blizko sebe,tak se zkrizi a jsou stejne barvy.Proto jiz roky sazim vzdy stejnou barvu do skupinek a daleko od jinych barev .
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 3. 9. 2009 12:20

Běli já tomu pořád nerozumím, skříží se snad pylem? Ale to pak by musely růst ze semen a to nerostou,jak se můžou skřížit jen tím že rostou vedle sebe?
A sázíš ty tulipány do řádku stejné barvy nebo do hnízt?
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 3. 9. 2009 17:29

Běli ja mám tak malou zahrádku, že nepřichází v úvahu je dát nějak daleko od sebe. :oboze :roll:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 6. 9. 2009 18:47

Jo, časem se vždy přebarví, i když jsou ve skupinkách a v nějaké vzdálenosti od sebe. Chce to jednou za čas koupit nové a držet je na jiném záhoně než ty staré. Zmutují, ale 3 - 4 roky vydrží v původní barvě.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 6. 9. 2009 19:19

Dík tak já se na to duševně připravím ale stejně ty přebarvené nedokážu vyhodit.Tak teda budou růst jak se jim to bude líbit. Proto teda ty co rostou na opuštěné zahradě jsou všechny červené.Dík za vysvětlení.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 7. 9. 2009 15:39

Taky ty co se začínají přebarvovat nevyhazuji, líbí se mi i takové.Stejně tomu nezabráním tak proč je dávat pryč, mluví o tom i v Rceptáři, že se mají vyhodit.Obrázek
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milka60 10. 9. 2009 18:24

tak som sa predsa len rozhodla pre kúpu laii ,aj so ich posadila do črepníkov,spôsob som našla na stránkach,len neviem či mám črepníky nechať na zimu vonku,a či ich mam chrániť pred daždom-snehom,poradíťe? dakujem
milka60
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 13. 9. 2009 13:54

Milko,ja mam lilie zasazene v kvetinaci,ale musi byt dost velky a hluboky aby se cibule mohla zatahnout dolu.Pod kvetinacem mam sterk aby prebytecna voda odtekla a cibule nezacala hnit.Dam je i s kvetnikem do zeme.Kvetou mi uz tretim rokem.Letos je musim presadit.Ty vetsi dam zase do vetsich plastovych kvetinacu-kontejneru.Delam to proto,ze mi cibule nicili krtci.Ale orientalky nemohou byt na zimu venku kvuli vlhku.Kdyz je das pod strisku,kde budou chraneny pred snehem a destem,zabalis kvetnik polystyrenem ci bublinkovou folii tak i tyto muzes mit pres zimu venku.Hodne uspechu preji.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milka60 17. 9. 2009 18:37

dakujem mám možnosť ich chrániť,len som nevedela,či môžu byť na daždi milka
milka60
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kamík 6. 2. 2011 14:26

Zdravím, dneska jsem si udělala na radost cibulkama tulipánků, tak už se těším až přijdou :-) http://viewitem.eim.ebay.cz/TULIP-BLUEB ... 12652/item

-- 6. 2. 2011 14:31 --

A u liliek jsem zvědavá, jak přečkají zimu, vyndala jsem cibulky a dala jsem je v papírovém sáčku přežimovat do kumbálu, až přijde čas, tak je zase vysadím a uvidím jak se chytnou nebo nechytnou.
Kamík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 6. 2. 2011 16:11

Krásné sis vybrala, :tleskani ale nevím jak s kvetením. :hm Co já vím, tak se sázejí už na podzim s jarním sázením nemám zkušenost.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 6. 2. 2011 16:13

snezenky kvetou jiz od pulky ledna, dnes byly nadherne! jinak tulipany i narcisy jsou jiz nad zemi :-))
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kamík 6. 2. 2011 19:20

jj, sázej se až v září, ale já to vydržím, předtím budu vysazovat rajčata, chilli papriky a lilie, tak to klidně do podzimu s tulipánama vydržim :-D
Kamík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků